Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Amelyik ló rosszul cavalettizi...

Amelyik ló rosszul cavalettizik az rosszul is ugrik? Vagy ez nincs összefüggésben?

Figyelt kérdés
aválaszokat köszönöm! :)
2016. aug. 15. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. Egy ló azért cavalettizik rosszul, mert rosszul van lovagolva. Ha a ló hibázik, akkor az mindig a lovasból ered: rossz kiképzés, rossz lovaglás, kényelmetlen felszerelés, észre nem vett egészségügyi probléma - pl. sántaság vagy éles fogak...
2016. aug. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

az én lovam inkább figyelmetlen , mindig koppan a lába

én ezen hogyan tudok segíteni?

2016. aug. 15. 11:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Összefügg. Ha a cavaletti távolságát nem osztja jól,akkor ugráson is elveszti a precízitását. Lehet lovaglási hiba is,vagy egész egyszerűen a ló egyensúly/figyelemhiánya. Jobb lovak ha egyszer "megütik" a lábukat ,onnantól már jobban figyelnek rá,de van amelyiknél mitsem számít ,ugyanúgy kopogtat vagy üt.
2016. aug. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A távolságokkal játszhatsz ,teheted több lépésre,teheted szűkebbre ,hogy változzon,hol nyújt hol pedig jobban összetolódik. Lehet vele sok fokozást ,visszarövidítést lépések hosszát folyamatosan váltogatni. De az én lovam pl olyan ,hogy akármit csinálsz ,nem figyel a lábára,ugrani is figyelmetlen,rossz a lábtechnikája.
2016. aug. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!