Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Okozhat gondot a későbbiekben,...

Okozhat gondot a későbbiekben, ha nem volt egy kancának csikója soha? Illetve kb. hány éves koráig tud világrahozni biztonságosan egy csikót vagy meddig ajánlott?

Figyelt kérdés

2016. aug. 27. 09:42
 1/8 ÖngyilkosJelölt válasza:
15%
Én úgy tudom hogy ahogy idősödik depressziót okozhat, és az egészsége is romolhat későbbiekben!
2016. aug. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem okoz depressziót. Ajánlott a tizedik évét megelőzően, hogy elljen csikót, mert utána már nem ajánlott, az életébe is kerülhet. ( csak az esélye nagyobb ennek, nem törvényszerű )
2016. aug. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy jobb, ha tényleg 10 éves kora előtt ellik, de ismertem olyan kancát, aki 15 évesen volt először vemhes, és semmi baja sem volt. Abszolút a ló állapotától függ, meg kell az állatorvossal konzultálni a dolgot.
2016. aug. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jól van..egyenlőre nem is szerettem volna csikót csak ha tényleg káros neki,hogy nem volt.Igen, erre számítottam,hogy olyan 10 év alatt ajánlott fedeztetni.Ő pedig már több mint 10 és egészségügyileg nincs a toppon sajnos.Köszi szépen mindenkinek!Ment a zöld kéz :)
2016. aug. 27. 16:26
 5/8 anonim ***** válasza:
csatlakozom az előttem szólókhoz, 10 alatt vagy akörül a legjobb, 13 után egyre veszélyesebb, de nem lesz depressziós ha nem lesz csikója. eddzőm lova 17 éves magyar sportló kanca, sosem volt csikója, és semmi baja nincs. most szeretett volna neki csikót, teljesen egészséges a ló, kiegyensúlyozott stb mégsem ajánlotta a doki 17 évesen, pláne első csikót.
2016. aug. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben.köszi:)
2016. aug. 27. 22:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Semmi baja se lesz attól, hogy nem ellik soha. De ettől még ahogy öregszik, romolhat az állapota, bár ez a csikótól független, általában korosodásnak szokták nevezni... :D

Én idősebb, nem is igazán jó állapotban lévő kancáról nme hoznék le csikót. Eleve a lovat tenyészteni, és nem szaporítani kéne, ez pedig azt jelenti, hogy valamilyen szempont szerint kiválasztott egyedeket tenyésztünk tovább. Tehát a többi nem szaporodik. Csak amíg a csődört herélik, a kancát csak súlyos eü gond esetén ivartalanítják.

2016. aug. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2016. aug. 31. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!