Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ez nem lenne...

Szerintetek ez nem lenne rossza a lónak?

Figyelt kérdés

Futószáron elég stabilan ülök ügetésbe meg lépésbe, a könnyű ügetés is megy.

Egy ismerősünknek van egy lova de már nem tud rajta lovagolni mert mg műtötték. Ezért fel ajánlanám neki hogy én lovagolnám a lovát (mert most fizet hogy valaki lovagolja)

kétszer már vágtáztam nem volt vele semmi baj, viszont még nem mentem szabadon.

Szóval el tudnám lovagolni a lovat futószár nélkül ( az tudom hogy hogy kell a kezembe tartani a kantárt stb.)?



2016. aug. 30. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Először inkább az iskolalovakon menj szerintem szabadon.
2016. aug. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Seperc alatt tönkre lehet tenni a lovat hozzá nem értő lovaglással, szóval inkább ne vállald el. Felesleges sérülések, balesetek lehetnek belőle nagyon könnyen.
2016. aug. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

rendben.

bár a gazdája segítene nekem, mert neki elég sok tapasztalata van. régen versenyzett, szóval ő tudna segíteni

2016. aug. 30. 15:54
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha nem félti a lovat egy kezdőtől, és tényleg minden lovaglásnál ott van veled, nem hiszem, hogy túl nagy gondok lennének.
2016. aug. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Persze nyilván úgy, hogy segít neked.
2016. aug. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rendben :)
2016. aug. 30. 16:59
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha nagyon odafigyeltek, rossz nem biztos, hogy lesz, de hogy jó sem, az is biztos. Nem minden ló tolerálja a kezdők által okozott kellemetlenséget, fájdalmat, melyik igen, azért az is érzi. Én maximum úgy engednék ilyen nagyon kezdőt az enyémre, hogy végig vele vagyok, de ahhoz meg nem nagyon lenne kedvem, őszintén szólva, arról nem is beszélve, hogy utána lehet elsimítgatni a kezdő által okozott bizonytalanságokat a lóban. Nem baj az, ha a ló egy ideig nincs lovagolva, sőt. Szóval...ezt nektek kell megbeszélnetek.
2016. aug. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ennek nagyon balesetes szaga van. Mivel még nem mentél szabadon, ezért egy a számodra ismeretlen lóval semmiképp nem ajánlom. Még úgy sem, hogy a műtött gazdája ott van. Gondolj bele, mi van ha esel egy nagyon csúnyát? A ló műtött gazdája fog odaugrani hozzád, plusz a lovát megfogni? Gondold át, a saját érdekedben.
2016. aug. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
rendben, nagyon köszönöm :)
2016. aug. 30. 23:04
 10/12 anonim ***** válasza:
Plusz az a ló érzékeny, hiszen versenyeztek vele. Ergo nem úgy működik, hogy kezdőként próbálkozol, és ő ajd csinálja, mint a kisangyal. Van ló, amelyik ezt kétszer eltűri, harmadszorra földhöz ken, mert felidegeli magát azon, hogy nem érti, mit akarsz, ami hagyján, de te se érted... És hiába mondják, mit csinálj, annyi mindenre kell szabadszáron egyszerre figyelni, ami jó eséllyel nem megy még.
2016. szept. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!