Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan maradjon a kengyelben...

LiliáneGoldkidd kérdése:

Hogyan maradjon a kengyelben a lábam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Heti 1 (néha több) alkalommal lovagolok 2 óra hosszákat,de már megy a vágta is,és eddigi legjobb a 90 CM ugratás,de ezt mind szőrén :D (Vágtából,Shagya-arabbal)

Terepre menet felraktuk a nyergeket(Huculra),ügetésnél,sétánál minden rendben,de van egy gát ahol erezd el a hajad vágta van 450 m-en... Az nagyon durva,és mindig kicsúszik a kengyelből a lába (Barátnőimnél tanulok) ők mindig azt mondják h csak ahol kezdődik a lábujjam addig legyen a kengyelbe a lábam,de így mindig kicsúszik és ezért picit megbillen a egyensúlyom és amikor 45-50-nel száguldunk,az nem túl jó..

Mi a teendőm,próbáljak állni a nyeregben? :o

Ötletek?Tippek? Trükkök?



2016. szept. 2. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem bantasból de szerintem előtte megkellett volna rendesen biztosan ülni a lovon mielőtt 45-50 nel száguldotok.Tényleg nem bántásból abszolút építőkritika. Amúgy én kengyel nélkül tanultam és amikor megkaptam a kengyelt már tökéletesen lenyomtam a sarkam.....Még úgy tudnád csinálni hogy megkéred a barátnődet hogy tartson neked egy olyan edzést amikor random időkben mondja hogy vedd ki a kengyelből a lábad tedd vissza.És ezt ismételd egész órán. :) sok sikert.
2016. szept. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Terheld jobban a kengyeleket, nyomd le a sarkad. A helyedben először kikönnyítenék, majd egy pár méter után, ha biztosan ott marad a lábad, ülj vissza és próbáld ugyanúgy tartani a lábad. Ha úgy érzed, hogy ennél jobban már nem is tudnád terhelni a kengyelt, de még mindig kicsúszik a kengyelből a lábad, állítsd rövidebbre, lehet, hogy hosszú.

De egyetértek az előttem lévővel, én ezeket először pályán gyakorolgatnám, majd ha biztos az ülésed, akkor menj terepre száguldozni. Sok sikert :)

2016. szept. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vissza futószárra.
2016. szept. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, galoppban talán ki kellene könnyítened. Nagyszerű, hogy szőrén 90 centiket ugrasz azon a szerencsétlen állaton, de egyrészt talán nem ártana némi ülésbiztonságot szerezni, illetve megtanulni normálisan ülni a nyeregben. Már amennyiben nem szándékozod szétverni a ló hátát.
2016. szept. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát ezt nem hiszem el..

Egy ilyen kérdésre is máris rosszindulat..

A ,,szerencsétlen lovon 90 centiket" .. Na ne mááár?Tán' nem lovagolhatom szőrén a lovat?Soha nem voltam futószáras sem..

Imádok lovagolni,és a lovam is imád,ugratni és a hucul pedig vágtatni *w*

De rögtön.. A szerencsétlen ló,már tönkreteszem a hátát.. Ennyi rosszindulati,semmi jó szándékkal rendelkező embert,csak ezen az oldalon találni.. Talán inkább nézz magadba kedvesem <3


Az első 2 kommentelőnek köszönöm. Igyekszem erre törekedni.

2016. szept. 3. 21:51
 6/10 anonim ***** válasza:
Elég szomorú, hogy nem voltál sose futószáras... Egyébként meg igen, rossz a lónak, ha szőrén mész, két ponton nyomod a hátát, míg a nyereg elosztja a súlyt.
2016. szept. 4. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
amennyire csak tudod nyomd le a sarkad, nekem mindig ezt mondja az oktatóm!:)és be is válik:D
2016. szept. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
sok sikert;)
2016. szept. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nyilván meg fogsz sértődni a válaszomon, de én akkor is leírom.


Szóval, véleményem szerint először is egy jó edzőt kéne keresned, aki meg tud tanítani lovagolni, és akinek huszon-harmincvalahány év tapasztalata van már a lovasszakmában, nem pedig egy kislány. És elekzdeni a lovaglás tanulását az alapoktól. Jó móka a szőrén lovaglás, persze, de megfelelő alap tudás nélkül egyrészt életveszélyes(ebb, mint felszereléssel), és még a ló hátát is szétcseszed, ha össze-vissza pattogsz rajta. És írtad, hogy sosem voltál futószáras. Ez inkább siralmas, mint dicsekedni való. Először, amikor valaki elkezdi tanulni a lovaglást, még nem képes annyi mindenre odafigyelni, a lóirányítása pedig már magában nagyon összetett, és akkor a helyes ülésről még nem is beszéltünk. Egy kezdőnek jobb, ha először megtanulja megtalálni az egyensúlyát, ráérez a dolgokra, megtanulja követni a ló mozgását, biztonsággal kiülni a jármódokat. Ha ez nem megy, addig nem csak saját magának nem jó, ha még a lovat is irányítania kell, hanem szerencsétlen álltanak sem, hogy a totál labilis ülésű, imbolygó kezdő össze-vissza rángatja a száját, rugdalja az oldalát, kapaszkodik a szárba, és még a saját mozgását sem tudja megfelelően kontrollálni, nem hogy a lóét tudná. Viszont ha van egy megfelelő futószáras alap, a lovas már biztosan ül a lovon, akkor már meg lehet próbálni az irányítást is - aminek az elsajátítása amúgy nem is olyan könny, mint sokan hiszik, legalábbis, ha jól karod csinálni, és nem akarsz a lónak kellemetlenségeket okozni.

És képzelem, hogy az az ugratás milyen lehet, szőrén. Hogy könnyítesz ki az ugrás felett? Heti egy lovaglástól neme erősödnek meg annyira az izmaid, főleg, hogy a leírásodból én arra következtetek, hogy egy tizenéves kislány vagy. Könnyű ügetni amúgy szoktál/tudsz nyereg nélkül? És ha már az ugratásnál tartunk: megfelelő iram, tempó, elugrás pont megválasztása megy, vagy csak úgy "Menjé' Pejkó, oszt ugorjá', aszt majd lesz valami!" stílusban nyomjátok?

2016. szept. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Előzö vagyok még mindig, véletlenül kattintottam az elküldés gombra.


És nekem ez a "ereszd el a hajad", száguldozós vágta sem szimpi. A lovat terepen is tudni kell megfelelő kontorll alatt tartani, tudni kell szabályozni az iramát, nem csak úgy rohanni, amerre látsz.


Szóval, én azt javaslom, hogy mielőtt ugratnál ,terepre mászkálnál, szőrén lovagolnál, először inkább tanulj meg egy edző segítségével lovagolni. Aztán jöhetnek csak az efféle ínyencségek. :)


13/L

2016. szept. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!