Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez a takaró nem lenne túl...

Ez a takaró nem lenne túl vastag télen nyírt, félig istállózott lónak?

Figyelt kérdés

[link]

Erről a takaróról lenne szó. A lovam télen minden napot a karámban tölti ha nem esik semmi, majd visszaviszik éjszakára a boxba. Ez a takaró nem lenne túl vastag neki? Nem akarom, hogy aláizzadjon. Novemberben meg lesz nyírva, szóval a karámba semmiképp nem raknék rá vékonyabbat, talán még polárt is raknék alá, csak nem tudom, hogy ez így nem lenne-e túl meleg a boxba. Mert ha igen, akkor vennék egy vékonyabb, töltet nélküli takarót, és alá raknék polárt.


2016. szept. 4. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Szóval ez lenne rajta kint is, bent is?

Az enyémnek is 300 grammos van, ő nem nyírt, beállóban tartott, tavaly a legnagyobb hidegekben el tudta magán viselni, nem izzadt alá. Ha nem voltam benne biztos, hogy nem lesz melege, inkább megkapta a vékonyat, de 0 fok körül nem volt takarva.


Én két takarót vennék a tiédnek. Vagyis hármat. :D

Ezt a vastag vízállót nagy hidegre karámba, egy vékony vízállót, mert tavaszra ez bizony már meleg lesz neki, ezt hordhatja a boxban is, meg egy polárt leszárításhoz, amit szintén hordhat a boxban. Mert ha a vastag túl meleg lesz neki a boxba és van egy polárod, amivel munka után leszárítod, akkor nem tudsz mit ráenni, mert a polár vizes... Szóval ha az ember nyír és takarózik, elég bonyolulttá válik a helyzet és ha bértartásban van, extra módon megbízható személyzet kell ahhoz, hogy nyugodt legyél afelől, hogy mindig a megfelelő takaró van a lovon.

2016. szept. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez azért nagyban függ attól, hogy milyen lesz az idő idén télen, valamint, hogy mennyire fűtik fel az istállót a lovak, stb-stb. Ami az egyik nap túl meleg lehet, az a másik nap lehet akár már túl kevés is. Én mindneképpen két takarót vennék, ülön kintre és bentre.

Plusz kalkulálj vele, hogy a tél sem egyforma hőmérsékletű végig, egyik napon lehet ez már sok még kintre is, másik napon viszont meg elkélhet.

2016. szept. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szóval ez a takaró jó egynek, a vastag kintinek. Viszont egy átmeneti takaró jó lesz tavaszra?
2016. szept. 4. 19:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze, de ha előfordulhat, hogy megázik benne, akkor mégiscsak vízálló legyen, az a tuti. Ezt hordhatja télen nagy hidegben az istállóban is, csak mondjuk leszárítani nem tudsz vele. Ha tutifix hogy nem ázik meg, akkor polár és akkor megúszod két takaróval a téli kinti, téli benti, meg a tavaszi kinti takarózást.
2016. szept. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És akkor hány grammos takaró kellene neki? Mert arra gondoltam, hogy vennék egy x grammos istállótakarót, abba lehetne a bokszban, és amikor kiviszik a karámba, akkor rárakják a vékony, töltet nélküli vízálló takarót, amit előtte ősszel és télen is hordhat. Plusz lenne egy polártakarója természetesen (vagy kettő) meg van munkatakaró is, úgyhogy azzal nem lenne gond.
2016. szept. 10. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!