Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan ugrassam be a lovat...

Hogyan ugrassam be a lovat vágtába?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem akar a ló beugrani vágtába... Minden megy rendesen, folyamatosan bököm csizmával, a szár rendben van, ülésem teljesen rendben van, határozott vagyok a lóval. Akkor miért nem akar beugrani vágtába?

Na szóval az van, hogy a ló állítólag a finom csizmára van most szoktatva. Hiába bököm finoman-erősen az oldalát, otthonnal ellentétes irányban nem tud vágtázni, otthonnal irányban már beugrik, de borzasztóan oldalazik. Ha pályán vagyunk, akkor meg abszolúte nem lehet beugratni. Pálcát azt nem kapok (az állítólagos finom csizma miatt).

Mit csináljak, hogy a lovat be tudjam indítani vágtába?


2016. szept. 18. 15:42
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem keress más lovat vagy oktatót! Én nem rég óta vágtázom még és mégis sokkal több mindent tudok azok alapján amit leírtál. Ívről könnyebb beugratni a lovat így próbálj meg egy kiskört csinálni és utána beugratni egy picit ráhajlítod a lovat az ívre (nem a nyakát hanem szinte az egész testét) a belső csizma hevedernél tart a külsőt picit hátrahúzod és megtolod csípőből! Nem szabad hogy elsiessen mert akkor ugye kinyúlik az ügetése amiből fix hogy nem fog egy normális ló beugorni. Nekem edzőm egy rugós példát mondott. A lovat képzeljük el úgy mint egy rugót. Ha elsiet - > kinyúlik akkor onnan már nem fog kipattanni - >beugrani vágtába viszont egy összehúzott összerendezett rugót ki tudsz pattintani - > beugratni egy másik jármódba. De gondolj bele hogyha a ló vágta tempóval üget hülye lenne beugrani az neki csak plusz energia. Ezért vágta előtt mindig szedd össze a lovat! Remélem tudtam picit segíteni de egy jobb edző többet tudna ❤️
2020. aug. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!