Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok nevelési tippet adni...

Tudtok nevelési tippet adni nagytestű pásztorkutyához? Ha szófogadó és könnyen kezelhető, akkor is el kell vinni iskolába?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a nagytestű kutyákat ajánlott elvinni iskolába. Az enyém most 4 hónapos- tátrai juhász a fajtája. Nagytestű.Úgy tűnik kevés mozgásigényű, könnyen kezelhető természetű. Ennek ellenére azt tanácsolják vigyem el iskolába.

2014. márc. 17. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen kell iskolába vinni. Ha van időd foglalkozni vele, te magad is taníthatod, illetve elviheted néha sétálni, hogy más kutyák társaságában is lehessen.
2014. márc. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Imola Ágnes ***** válasza:
Ha van rá lehetőséged, szerintem vidd el. Megtanuljátok az alapokat, ami nagyon jól jön. Általában 4 hónapos korban minden kutya jól kezelhető, utánna jönnek elő a gondok.... sokkal könnyebb megelőzni egy problémát, mint kijavítani... Azon kívül nagyon jó buli gazdának és kutyának egyaránt.
2014. márc. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A napi sétáltatás megvan, azonkívül az öttagú családunk mindenik tagja felváltva foglalkozik vele. Most teljesen kezelhetőnek tűnik, de nem tudom, mikor jelentkezhetnek nála a dominancia jelei.(amint említettem most 4 hónapos).A mérete kb akkora, mint egy felnőtt husky...A kutyasuli tényleg jó ötlet, de csak 6 hónapos korától( avagy a nyári szünethez van kötve) tervezem. Három gyerek él körülötte ( 15, 12,8 évesek ) Őket féltem, nem szeretném, ha a kutya nevelési problémák miatt fölöttük viselkedne dominánsan. Amint említettem még csak 4 hónapos. Mikor kell kezdeni figyelni a viselkedésében, hogy tapasztalok -e nála erre utaló jeleket ?
2014. márc. 17. 12:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy írtad, kutyasuliba később érdemes vinni.

Jelenleg szocializálni kéne kölyök, felnőtt kutyákkal, emberekkel, idegen tárgyakkal/hangokkal stb.

Ezekben egy kutyaovi segítségedre lehet.


Nálunk kb. 9 hónapos volt, amikor elkezdett kamaszodni, aztán hullámokban többször előjött nála ez a korszak olyan 2 éves koráig :)

2014. márc. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!