Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy csikót (2 éves, kanca)...

Egy csikót (2 éves, kanca) hogy kell futó száraztatni?

Figyelt kérdés

2016. szept. 28. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy mint egy képzett lovat csak sokkal kevesebb elvárással és sokkal több türelemmel. Vannak jó technikák több is ami helyes. Én úgy szoktam ráakasztani ,hogy a futószárat átvezetem állaalatt ,befűzöm a belső zablakarikán,és a külsőre csatolom rá.Vagy ami még jó módszer h a tarkóján vezeted át és ugyanúgy a külső ,ellentétes zablára csatolod rá. Ezek azért jók,mert ha csak a belső karikára akasztod,akkor áthúzod a zablát a száján és az egy fordulni nem tudó csikónál nem könnyíti meg a dolgot,csak a külső vállára esik.Először el kell érni ,hogy menjen körön,ne álljon szembe veled,ne akarjon megfordulni,ezért is kell mindig az ostorral lezárni a fara szögét. Mindenképpen kantárral vagy kapicánnal futószárazd, nyerget vagy futószáras hevedert is használj,le is kötheted de nem kell elsőre összecsomagolni ,ha le is kötöd csak tág keretben egyenesre hagyva. Úgyis csak annyi a cél h mindegyik jármódban szokja a munkát és a szerszámzatot.
2016. szept. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De én nem kantárral hanem kötőfékkel akarnám.
2016. szept. 29. 17:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Kétévesen leginkább sehogy. Várjál még vele egy évet.
2016. szept. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Futószárhoz szoktatni nyugodtan lehet,főleg ha már a 2. éve vége felé jár......


Kötőfékkel nem lehet rendesen megfogni egy lovat ,pláne egy nyers csikót ha beindul.. Csak adsz a szarnak egy pofont

2016. szept. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Eloszor csinaltass vagy vegyel egy kapicant. Masodik korben pedig keress fel egy szakertot.
2016. szept. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!