Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam nem kompatibilis a...

A lovam nem kompatibilis a gyerekkel. Csak az eladás marad?

Figyelt kérdés

Van egy fekete kanca lovam, régebben versenyeztem vele, most már abbahagytam, csak néha lovagolok vele hobby szinten és azóta született egy kisfiam is és dolgozom is, nincs annyi időm lovazni, azért viszont szeretném, ha a gyereket össze tudnám szoktatni vele és tudna rajta lovagolni, de eddig ez nem úgy tűnik.


Három éves a kisfiú, meg van neki tanítva természetesen, hogy a ló közelében nem hangoskodunk, nem faroktépéssel üdvözöljük vagy kezdünk el rohanni felé, hanem szépen velem odasétálunk hozzá, megsimogatjuk.


Namármost ha a gyerekkel megyek a kanca felé, elkezd sunyítani és odakap felé vagy ráfarol rosszabb esetben. Amikor a hátán ültem és gondoltam felül velem a kicsi is (valaki felteszi), akkor emeli a fejét, szintén sunyít és kitér, hogy a gyerek ne kerüljön a háta közelébe se (a gyerek apjának is van lova, igaz azt a két másik gyereke is lovagolja, elmondása szerint az a ló ilyeneket nem csinált, kisfiammal sem). Természetesen nem hagyjuk, hogy bántsa, bármi ilyesmi történt, azért kellőképpen meg lett büntetve, magyarán egy jó nagyot lekevertem neki, de eddig semmi változás. Egy esetet kivéve, hogy amikor a férjem ült fel rá, akkor vele fel tudott ülni a fiam is, nem tudom akkor miért engedte a ló, de egyébként velem szemben sem csinált ilyeneket soha.


Mit tegyünk? Ha ez nem változik, sajnos meg kell hogy váljunk tőle, de gondoltam hátha járt már valaki így és meg tudta oldani.



2016. okt. 11. 22:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem feltekeny a fiadra. Ugy erzi, h te miatta valtoztal meg iranyaban, azaz erzi, h a kusfiad sguketese utan jutott egyre jevesebb idod ra.
2016. okt. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
20%
1-essel egyetértek, de én a helyedben eladnám.
2016. okt. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

A leírásból kiderül, hogy a ló egyáltálan nem tisztel, csak az agresszíód miatt valószínűleg nem lép fel dominánsan.

Magyarul a hiba benned van, a kapcsolatod a lóval félelem alapú tisztelet helyett, ezért nem is engedelmeskedik szép szóra. Tehát kérdések: mikor levertél neki egyet miért tetted, kielemzted a következményeit, vagy pusztán remélted, hogy az lesz amit te gondolsz? Számításba vetted, hogy minden feedback a sorban legutolsó cselekvésre vonatkozik, van-e büntetési rendszered amit következetesen betartasz, megpróbáltad arős pozitív megerősítéssel a gyerekhez szoktatni előtte, egyáltalán képes vagy kényszerítő eszközök nélkül alapvető parancsokat (pl állj) végrehajtatni? Stb. Gondolom elég sok nem lesz a válasz, így aztán nem kell csodálkozni, hogyha NEM tanítod a lovat, mert nem tudod hogy kell tanítani, akkor nem is az fog történni, amit akarsz. Az meg hogy versenyeztél hajadra kenheted, versenyezni és földről idomítani két külön dolog.

2016. okt. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves hármas! Igazából egy részét értem annak, amit írsz, másik felét nem igazán. A ló eddig szó nélkül engedelmeskedett nekem, persze hogy megáll meg jön ha kérem, egészen addig amíg meg nem jelenik a fiam, na akkor kezdődik a műsor. Amíg ő nem volt, nem csinált semmit, ha valamit mégis, akkor elég volt erélyesebben rászólni és abbahagyta (szóval én nem érezném, hogy nem tisztelne engem). Eddig számomra ismeretlen volt a sunyítás, farolás, mert eddig ezt nem tapasztaltam és nekem az volt a logikus, mivel ezért azért nagyon nem megengedhetőek a lónál, ezért a "hiba" súlyosságának megfelelően lesznek szankcionálva nála és akkor felfogja, hogy ha tetszik ha nem, a gyerekkel szemben nem léphet fel semmilyen formában így. Ezt jobban nem tudom kifejteni, talán majd idővel enyhül a dolog, ha pedig nem, akkor a nehéz szívvel is, de paccnak mennie kell. Férjem is mondta, hogy ha ő lovának ez eszébe jutott volna, ő is ezt tette volna.


Az alatt mit értesz, hogy + megerősítéssel próbáltam-e a gyerekhez szoktatni? Valami olyasmire, mint a kutyáknál, hogy akkor megdícsérem-e, ha jól csinált valamit? Természetesen igen, amikor a férjemmel fel tudott ülni rá a kisfiú, akkor kapott dícséretet és jutalomfalatot is.

2016. okt. 11. 22:35
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy a lónak rossz élményei vannak gyerekekkel kapcsolatosan?
2016. okt. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Vidd sokat a közelébe a gyereket, vigyen neki répát vagy valamit, hogy jó élménye legyen a kisfiúval.

De azt megkérdezhetem, hogy ettől még miért kellene eladni? Ha nem sikerül megkedveltetni vele, akkor ne vidd ki hozzá a gyereked.

2016. okt. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Csak te nem tudod a fiad elfogadtatni vele. Eladas helyett mi lenne, ha inkább a ferjedre biznad az "osszeszoktatast"? Egy eselyt mindketten (kisfiu, lo) megerdemelnek 😃
2016. okt. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

Az állatok nem tudnak féltékenyek lenni abban az értelemben, ahogy azt az emberekre használjuk, a féltékenység emberi tulajdonság. A ló reagál.

1. Én biztos vagyok benne, hogy történt valami, amiért a ló ideges lesz ha a gyerek a közelébe megy.

2. Azért megverni, mert tiltakozik a gyerek ellen... értelmetlen. Veréssel nem fogod tudni elérni azt, hogy ne legyen ideges ha ott van, sőt, csak az jut majd eszébe, hogy basszus, itt a gyerek, nem akarom, aztán meg azt, hogy ezért még meg is vernek majd. Így nem fogod tudni elfogadtatni vele. Megtörni talán meg tudod, de megtört lóban nem lehet bízni és a célodnak így nem fog megfelelni.

3. Nem tudom a gyerek apja mit csinál, de ha nem bántja a lovat, én rábíznám a dolgot. Illetve legyen sokat ott a gyerek úgy, hogy ne foglalkozzon a lóval. Én azt gondolom, hogy mivel nálad már a büntetéssel összekötötte, lehetőleg te ne is legyél jelen vagy messziről figyelj, hogy ne válts ki a ló reakcióját és később hármasban foglalkozzatok a lóval úgy, hogy mindenki baromi csendes és nyugodt és magabiztos és hagyja, hogy a ló megtanulja elfogadni a helyzetet (és rájöjjön arra, hogy gyerek nem = büntetés).

4. Nem minden ló tud egy gyereket tolerálni. De mivel ha az apjával van nem tiltakozik, így úgy gondolom, hogy ez nem az a helyzet.

2016. okt. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy csak most válaszolok, ki is fogom emelni a kérdést. Abban biztos vagyok először is és igazából 0% az esélye, hogy a három éves fiam a tudtom nélkül fogta magát és hátam mögött jól elverte a 600 kilos lovat, magyarán valami vele kapcsolatos rossz élmény miatt csinálná ezeket a dolgokat.

Igazából eladásban csak végső megoldásként gondolkodunk, mert nem fér meg a családunkban egy olyan ló, amelyikhez nem lehet gond nélkül odavinni a lóimádó gyereket anélkül, hogy elfogna a rettegés, hogy mikor rúgja fel + még értesd meg a gyerekkel, hogy ezt neki miért nem szabad. Az pedig nem tudom mondjuk, hogy hogy kellene elképzelni, hogy a saját lovamat nem közelíthetem meg, ugyanis a férjemnek erre nincs ideje, neki ott a munkája sok idejét elveszi, a két előző házasságából született gyerekre is kell időt szánnia, meg persze ránk is, ott a saját lova, azért arra is elég gyakran fel kell ülni "kontrollálni" úgy, hogy kezdő díjugratók lovagolják, meg a három gyermeke ott is résen kell lenni nagyon.

2016. okt. 22. 20:41
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Csoribol kolbász lesz?
2016. nov. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!