Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A szemző lehet a probléma?

A szemző lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Páromnak van egy 7 éves sodrott (herélt) pacija. Kocsis és hátas egyaránt, viszont kocsiba többet dolgozik :) Alapvetően nincs vele gond..kicsit menős, de nem lehetetlen visszafogni. A gond a terepnél kezdődik. Akárhányszor elmegy mellettünk egy autós, elkezd ügetni, de volt arra is példa, hogy felszállt mellettünk egy fácán és olyan gyorsan oldalazott ki, hogy konkrétan lerepültem róla. Én már felhoztam páromnak azt az állításomat, hogy a szemző miatt lehet ennyire ijedős, mivel csak előre lát, így a mellette, mögötte történő dolgokat csak hallja. Vélemény? Egy kantárcsere megoldaná a dolgot?

2016. okt. 19. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha leveszed a szemellenzőt ugyanúgy ijedezni fog. Ha alapból szemes,azon nehéz változtatni.
2016. okt. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak azért gondoltam, mert ugye ha előttünk megy el kocsi és ugye látja, akkor nincs baj. :/
2016. okt. 20. 09:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem az a személyes tapasztalatom, hogy ha egy ló ilyen sokáig (t.i. már 7 éves) szemellenzővel volt hajtva, akkor csak ijedősebb lesz, ha leveszik róla... Illetve, hogy nagyon hosszú és türelmet igénylő folyamat átszoktatni, és lehet, hogy a helyzet akkor sem lesz jobb, sőt, rosszabb.

Megint csak személyes vélemény, hogy a legtöbb (de így se minden) lónál jobb, ha szemellenző nélkül indítják el őket, még ha esetleg tovább is tart a kiképzésük, és több foglalkozást igényel, de ha egyszer már megszokta, hogy szemellenzővel vezetik, akkor az a ló már többnyire úgy is marad.

Ettől függetlenül meg lehet próbálni, mert ez nekem csak személyes tapasztalat, amely mindössze néhány lovon alapul. Én mindenesetre óvatosan próbálnám :) és nagyon jó, tapasztalt lovassal :)

2016. okt. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy értem. Ha terepen szemellenző nélkül lovagolod, akkor érthető, hogy megriad, ha hátulról közelít hozzá valami, ha viszont ugyan az a kantár van rajta, mint kocsiban is, akkor az eltérő környezet, illetve a lovas lehet az oka (tudod, hogy meg fog ugrani, stresszelsz és ettől stresszel be és ugrik meg végül).


Egyébként szerintem simán leszoktatható a szemellenzőről, de nem hiszem, hogy ez a probléma, ha kocsiban nem ijedős. Azért megéri kipróbálni anélkül is, biztonságos helyen.

2016. okt. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!