Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet tenni, ha az új...

Mit lehet tenni, ha az új társtulaj tönkreteszi a lovat?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve vettünk közösben egy ismerősömmel egy lovat, akit felesben vettünk és lovagoltuk, de én kicsivel többet foglalkoztam vele, mert több szabadidőm van. 2 hónappal ezelőtt pedig sajnos úgy alakult, hogy el kellett adnia az ő "részét", így szükség volt egy új feles tartóra, mert nekem sajnos még nincs lehetőségem kivásárolni a lovat.


Az új társtulaj eleinte nagyon normális és szimpatikus volt, aztán kiderült, hogy kb fogalma sincs a lótartásról (max az ilyen Pista bácsi ahogy a putriban csinálja szinten), a lovat kb az egész családja (köztük valami 100+ kilós csaj is) lovagolja, össze-vissza etetik mindennel (gumicukortól kezdve minden), nem csutakolják le munka után, sőt, még énbelém is belémállnak, hogy minek takarózom a lovat meg minek viszem be szakadó esőben, stb... Már szóvá tettem ezt az előző társtulajnak, de sajnos nem tud már mit csinálni... Most gyűjtök, hogy enyém legyen a ló, de szinte naponta történik valami, amitől veszekedés van és már nagyon nehezen bírom ezt... Mit lehet tenni az ilyen emberekkel? Mert hiába mutatok szakirodalmat is, tojnak rá, mert azt hiszik ők tudnak mindent...


2016. nov. 2. 15:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Gondolom itt sincs szerződés ,mi? Egyébként meg az ilyen dillttáns patkányokon már első perctől fogva észre lehet venni a kóklerséget,és h csak szemetet ad ki a keze közül. Kellett volna egy próbalovaglást csinálni velük,és máris megdől,mert azt úgysem tudja megjátszani h tud e vagy sem. Pár szakmai keresztkérdéssel kilehet buktatni ezeket negyed óra beszélgetés után.És innentől el is lehet zavarni a qurva anyjába már az elején. Ez a legnagyobb marhaság így közösködni aztán "eladom a részem" .. Még úgyis necces a felestartás h idegen lovát bérled,de így übergáz közösen lovat venni..Mindenesetre ezek a kóklerek kiszűrhetőek hozzáértő rutinos ember számára..
2016. nov. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha tulajdonosa, akkor annyit tehetsz, hogy kifizeted a lovat. Ha felestartó, akkor pofonegyszerű, mert felmondod a szerződést és keresel másikat.

Ezért nem veszünk lovat barátnővel. A felestartás ehhez képest smafu, mert azt bármikor meg lehet szakítani.

2016. nov. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!