Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha egy lonak kiesik a foga,...

Ha egy lonak kiesik a foga, lesz helyette új foga, vagy nem?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hülye kerdes...

Szerintem nem, jol gondolom?



2016. nov. 17. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Ez nem cápa... annak kinő új, a lónak nem.
2016. nov. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az elsőnek köszönöm.
2016. nov. 17. 17:04
 3/5 anonim ***** válasza:
HA tejfog esik ki lesz helyette másik, maradandónál nem. Mint az embernél.
2016. nov. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A csikóknak esnek ki fogaik. De ezek csikòkori fogak, a helyükbe nő a rendes pont mint az embernél. Csak csikóknál 2,5-3 éves kor körül esik ki.

De ha nagy lónak esik ki foga az biológiailag kèptelenség hogy új nőjön neki. Pont mint az embernél. Bár fizikai behatás nélkül nem nagyon esik ki egy felnőttkori fog.

Tehát egy lónál ha nem kivülről ütik meg a fogat akkor nem valószinű hogy kiesik egy fog. Én még olyanról nem hallottam. A ló foga folyton nő. Mint a rágcsálóknak. Ezért fontos a szemes takarmány etetèse is mert az koptatja a fogat. Ha túlnő a fog azt reszelik.

Szerintem te erre gondoltál..a ló foga folyton nő igen :) de nem esik ki hanem nő mint a haj pl és a teteje kopik :)

2016. nov. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az idős ló foga ritkán, de kieshet magától, külső behatás nélkül! És nyilván nem nő új ebben az esetben.
2016. nov. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!