Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, hogy mást is a...

Mit csináljak, hogy mást is a közelébe engedjen?

Figyelt kérdés
Van egy 6éves kisbéri félvér kancám. Az előző tulaja verte, bántotta. Nagyon félt. Állatvédő ismerősünknek segítettem éppen. (Önkénteskedtem) és mondta, hogy megyünk egy lóhoz. Oda értünk, a ló nagyon félt. Senkiben nem bízott. Senki nem tudta megfogni a karámban. Mindtam, hogy had próbáljam meg. Bennem valamiért megbízott, és megnyugodott a kezem alatt. Elvittük, és megengedték a szüleim, hogy mi fogadjuk örökbe (lóvásárlás előtt áltunk, az előző lovam nem rég halt meg). A ló bennem 100%-osan megbízik, lovagolok rajta, ő a mindenem. Mást a közelébe se enged. :( senki nem tud a közelébe jönni, csak én. Már 2éve hogy itt van, de nem javult a helyzet, csak annival, hogy kb.1,5 méterre engedi az embereket magához, régen csak meglátta őket, és ágaskodott, bakolt. Velem egy különlefes kapcsolata alalkult ki. Megbízik bennem, a kezem alatt megnyugszik. :) ötletek? :)
2016. nov. 28. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálam az vált be hasonló lónál, hogy velem jöttek oda, és adtak neki valamit, elmentünk. Tehát nem volt lenyomva semmi a torkán, neki kellett rájönnie, hogy más sem eszik lovat a környéken :) Ha simogatják, először csak egy simi, és lépjen el. Ne legyen semmi ráerőltetve. Le fog esni neki az érme :) Hülyén hangzik, de ha húzódozik, érintsd meg a másik embert, aztán őt.
2016. nov. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Akkor te is körmölöd? Vagy hogy oldja meg a kovács?

Amúgy az egész a fokozatosságon és a türelmen alapszik. Kapjon mástól napi adag kaját akkor őt közelebb engedi. Ha közelebb engedte apró érintésekkel kezdeni, majd simogatás. Ha ezt is már tűri akkor közelebb lépni és hosszasan simogatni is lehet.

2016. nov. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) megpróbálom ezeket is. :) kovács előttt a doki szokott neki egy enyhe nyugtatót adni, ami nem árt neki, csak kicsit "belassul" :/
2016. nov. 28. 11:27
 4/7 anonim ***** válasza:
És a doki hogy adja be az enyhe nyugtatót?
2016. nov. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tabletta, és én adom oda neki. :)
2016. nov. 28. 11:52
 6/7 anonim válasza:
Vidd suttogóhoz. Amúgy aki közel szeretne hozzá kerülni nyugottnak kell lennie,nem szabad félnie ,mert attól a ló is fél.
2016. nov. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2016. nov. 28. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!