Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Patko! Melyik a jobb?

Patko! Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Szep napot!

Az eddigi kovacsom idaig mindig patkosarkat vidiat heggesztett a patkoba kb 3 vidiat tett egy patkoba es igy volt a lovam 4 laban patkosarok

Nos mar sokat gondolkoztam rajta h sztem nem is kene sot hallottam h artalmas is lehet!

Most januarban jon egy uj kovacs mert a regivel nem vagyok megelegedve es mindenkeppen el akarom kerulni ezt a sarkas dolgot

mert lovam egy heten 2 szer dolgozik fuves talajon.Hallottam errol a stiftrol de nem nagyon tudom h annak mi a szerepe valaki elmagyarazna?

Illetve h melyik jobb a lonak a sfift vagy a sarok.

Vagy olyat lehet csinalna h csak stiftet tettetek a patkoba...es szolok a kovacsnak h lovaglasnal szeretnem beletenni a sarkakat es mikor vegeztunk kivenni csak azert h a rondabb idobe azert fogjon is valamit? vagy eleg a stift a csuszony idoben is? koszi elore is


2016. dec. 4. 14:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Eddig én stiftként a becsavarható sarkat tudtam... Lényegében a patkó sima, csak van benne két luk, és abba csavarod bele a sarkat, amikor kell. Praktikus tanács: kérj 2-3 szöget a kovácstól, könnyű vele a lukat kipucolni. Alapjáraton, ha nem kemény talajon dolgozol vagy a ló nem jár karámba/jártatóba, nem gond, ha benne van a vidia, mert belesüllyed a homokba vagy a puha talajba. Nyilván keményebb talajon megváltozik az egyensúly, az inak, szalagok, csontok állása, szöge, terhelése... Mint egy magassarkú. Ha sokat vesz el a hegyfalból, vagy túl lassan nő, még hasznos is lehet némely lónál.
2016. dec. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az, hogy állandóan sarkakon áll, valóban káros és nagyon helyes, hogy ezen változtatsz. Különböző talajokra különböző formájú és anyagú sarkakat tudsz a patkóba becsavarni. Én nem próbáltam, de azt mondják, sárba azért jobb a sarok, többet fog, mint a kis stift. De volt már itt erről kérdés régen, sztem keress rá. A lényeg, hogy menetes patkót üttess fel, amibe a sarkat be tudod csavarni munka előtt, utána meg ki.
2016. dec. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen akkor a menetes patko lesz :)
2016. dec. 7. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!