Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bántanának a lovak, ha bemászn...

Bántanának a lovak, ha bemásznák hozzájuk?

Figyelt kérdés
Elméleti kérdés, nem akarok ilyesmit csinálni, nem is értek a lovakhoz, csak érdekel. Szóval ha én, akit nem ismernek, bemásznék a villanypásztoron keresztül, akkor bántanának?
2016. dec. 5. 21:34
 1/8 anonim válasza:
Ez attól függ... Vannak olyan pacik akikkel jobb nem kekeckedni, de olyanok is vannak, akik még azt is engednék, hogy megsimogassad őket vagy ilyesmi. Ha lovardai lovakról van szó, akkor szerintem nem lehet baj.
2016. dec. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nyugodt maradsz, és nem érzik magukat fenyegetve, elvileg nem (néhány sárkányivadéktól eltekintve). A gazdi meg gyakorlatilag igen...
2016. dec. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nem értesz a lóhoz ne menj a lóhoz... Nem lehet tudni. Lehet nyugis emberhez szokott lovak de lehetnek akár nyers csikók is... Lovardás lovak àltalában emberekhez szokottak. De egy magántulajdonban lévő ló nem minden esetben tolerálja az idegeneket maga körül. Az én lovam pl fél és rug is ha idegent engedek az istállóba :) Az állatorvosnak mindig sok gondja van vele emiatt.

A tulaj beleegyezése nélkül és úgy hogy nem ismered alapvetően a lovak reakcióit semmikèpp sem ajánlom hogy közèjük menj.

2016. dec. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
Ha bemész nem fog megtépni mint egy kutya,de ha megijeszted,taksrásból mögémész,megrúghat,ha harapós extrém esetben megcsíp,megharap. De ezek szélsőséges esetek,idegen lovat még gyakorkott lóhoz értő ember is kellő körültekintéssel közelít meg.
2016. dec. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne menj be hozzá,ha nem ismered! A lovakhoz kell tapasztalat! Ha szerencséd van és kedves lóhoz mész eltűr a karámban és oda megy hozzád,ha nincs szerencséd agyontapos!
2016. dec. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem akarok, de írtam is. Csak elgondolkoztam rajta már nem egyszer, mert vannak lovak, amik nagyon barátságosak, ha arra járok, mindig odajönnek és megsimogatom őket. Kíváncsi lennék, hogy ha nem lenne köztünk az a villánypásztor, akkor is így viselkednének-e.

De mondom, a lovakhoz nem értek, kicsit tartok is tőlük.

2016. dec. 11. 20:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát nem a villanypásztor miatt barátságosak :) Ha barátságosak akkor ha bemennél is azok lennènek :)

És ne tarts tőlük a legtöbb ló emberbarát ;)

2016. dec. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát csak a kutyákból indultam ki, persze tudom, hogy nagyon különbözőek, de ugye egy kutya akár teljesen máshogy is viselkedhet kerítésen keresztül, meg a területén belül.
2016. dec. 12. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!