Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van két bébi nimfám, és, hogy...

Van két bébi nimfám, és, hogy vehetek e hozzá rozellát mert nagyon szeretnék! Sajnos nem tudom h bántanának e egymást. Össze lehetne őket szoktatni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 21. 21:53
 1/9 anonim válasza:
56%
mezei vagy erdei ninfa? a Rhooselhenalamertis (rozellának becézik aki nem tuná) Nem túl barátságos lény! a ninfák inkább kerülik, öszeszokatni nem lehet, mert öszönös félelmük van egymástól, de bántani nem merik egymást, csak rhadt hangosan sipítoznak egész nap, meg morognak egymásra, nem kellemes hang, nem ájánlom
2012. aug. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem!

A rozellák nem férnek össze más fajokkal.

És a rozellák röpdemadarak mert nem nagyon lehet őket megszelídíteni és nagy a mozgásigényük.

2012. aug. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én rozellám szobamadár volt, igazi házikedvenc. Jellemre inkább a kutyához húzott, mint a madárhoz, szóval elvileg lehet belőle jó kedvenc, de irtó sokat kell foglalkozni vele, és persze sokat számít, milyen a madár egyedi temperamentuma.

De a konkrét kérdésre: a rozellák nem férnek meg más madarakkal. Nagyon agresszívek, sőt, akár meg is ölhetik a náluk kisebb madarakat.

2012. aug. 22. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm a válaszokat.. és esetleg milyen papagájokat ajánlotok? Milyen papagájjal lehet őket összeengedni?
2012. aug. 22. 13:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy röpdében akarod őket tartani vagy külön kalitkába lenne és csak kiengedéskor lennének egybe?
2012. aug. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez megint jó kérdés. Ha külön kalitkára gondoltál, akkor jóformán bármilyen fajtát választhatsz, akár rozellát is, legfeljebb külön engeded ki őket. Én is így csináltam, a rozellák együtt voltak kint, a nimfák, kecskék, hullámosok pedig külön.

Ha röpdében tartod őket, akkor választhatsz melléjük hullámost, kecskét, törpepapagájokat, neophema fajokat, barrabandot,... most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2012. aug. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A törpepapagájokat nem ajánlom. Nagyon agresszívek még egymást is bánthatják,megölhetik.
2012. aug. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
egy kalitkába akartam ügye két nimfát meg mondjuk egy kecske papagáj vagy hullámos.. de ez gondolom akkor nem aktuális ha így baszogatják egymást..:S akkor marad ez a kettő..:)még egyszer köszönöm a válaszokat!;)
2012. aug. 24. 19:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Külön fajokat külön kalitkában a legcélszerűbb!
2014. jan. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!