Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Segédszárakkal kapcsolatban...

Segédszárakkal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. (? )

Figyelt kérdés

Hatalmas kavar van a fejemben mióta kicsit utánaolvasgattam egy-egy segédszárnak. Az én lovam nem igényel semmi féle segédszárat csak olvasgattam és most már teljes a káosz mert egyik helyen ezt a másikon azt írják.

kérdésem pedig az lenne, hogy milyen segédszárak, segédeszközök vannak?

Milyen lovaknál használják és mire?

Amiket én ismerek : gog, chambon , kikötőszár, és maga a segédszár.. de ezeket milyen lovaknál és mire használják? Miben segítenek?

A válaszokat előre is köszönöm :)


2016. dec. 8. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Én személy szerint csak kezdőként lovagoltam kikötő szárral!Amugy csak simán semmilyen segéd eszközt nem használok. A két kezem és a lábaim a legnagyobb segítségek!
2016. dec. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%

Kicsit álszentnek tartom, hogy jó lovas soha ne használjon segédszárat. Vannak olyan lovak akiknek testalkatukból adódóan nem kényelmes kereken menni, vannak elrontott lovak, akik nem mernek támaszkodni. Persze mi lovasok sem vagyunk tökéletesek. A segédszárak hasznosak az olyan helyzetekre ha pl. a lónak alkatából adódóan nehéz támaszkodni, vagy annyira elrontott, hogy nem akar.

Én szoktam használni weirotert. Nem megoldás, csak segítség, sokszor elég egy-egy alkalomra feltenni. Szokták még használni, ha a ló hülye az eredményhirdetésen, vagy a melegítőben. Weiroterrel könnyebb kontroll alatt tartani, így a többieket sem veszélyezteti, és a lovasát sem passzírozza a földbe olyan könnyen.

A gog, chambon nagyjából ugyanúgy működik, csak nincs összeköttetésben a lovas kezével, futószáron lehet használni. Lovagolni nem mernék vele, a weirotert el lehet engedni ha elakad benne a ló. A chambont nem.


Röviden és végtelenül lebutítva lehúzzák a ló fejét, rávezetve ezzel, hogy ne az égbe keresse a támaszkodást, lazítsa el a nyakát, hátát. A kikötőszár le nem húzza, csak ott van, beletámaszkodhat ha akar, ezt jó esetben a lovak szívesen meg is teszik.

2016. dec. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Egyszer alkalmanként még elmegy,de rendszeresen csak az használja aki nem tud lovagolni. Ad egy álkeretet ,hamis krágliba toporog a ló. Én még nem ültem olyan lovon ami ne lehetet volna szárralovagolni 20 percen belül segédszár nélkül.Én nem szorgalmazom a rendszeres használatát,többet árt mint használ.
2016. dec. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Mindig is a hajamat téptem attól ha egy magát díjlovasnak nevező ,hobbizni is képzetlen kocalovas az istállóból sem tud kijönni veiroter nélkül. Futószárazáson kívül haszontalan dolog mindennap használni. Abban segít mindössze h a nagyfokú lovashiányosságokat elfedje ,és h elmondhassa a lovagolni nem tudó lovas is h "kereken megy" a lova.
2016. dec. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

Akinek ettől megy kereken a lova és ennek örül, annak fogalma nincs arról, hogy ez a "kerek" nem az a "kerek" és hogy a helyes tartáshoz semmi köze. Amelyik ló veszélyes lovaglás közben, azzal vissza kell lépni a képzésben, illetve az ellenszegülés okát, ami általában fájdalom, megtalálni és helyrehozni.

A rosszul izmolt, fejüket égben hordó, szár ellen menő lovak is általában fájdalmat élnek át, ami ellen így próbálnak védekezni, első dolog ezt megszüntetni, nem becsűrni a ló fejét. Futószáron bárki képes lehet segédeszközök nélkül viszonylag rövid idő alatt elérni azt, hogy jó tartásban menjen a lova és átalakítsa az izomzatát - már amennyien megtanulna normálisan futószárazni és tanulna egy keveset a ló helyes mozgásáról és egyensúlyi állapotáról, még mielőtt nyereg alatt elkezdene dolgozni. Ha erre nem képes, én nem gondolom, hogy segédszárral kellene lovagolnia.

Futószáron ugyan ez vonatkozik a pessoára. Nem agysebészet elérni, hogy a ló hajlításban, előre-lefelé, alálépve dolgozzon és a súlyt fokozatosan a külső hátsó lábra helyezze. Csak hát ezt megtanulni nehezebb, mint felrakni néhány méter kötelet (amitől mégcsak nem is mozog helyesen a ló).

2016. dec. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most már tudom mennyire rossz lovas is aki bármilyen segédszárral lovagol, habár azt még mindig nem tudom mi mire való és milyen lóra használják....
2016. dec. 10. 10:19
 7/11 anonim ***** válasza:
Pedig le lett írva mire valók, és milyen lovakra használják olvass vissza figyelmesebben!
2016. dec. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

Én úgy gondolom, hogy az egyetlen elfogadható eszköz a martingál, mert az nincs htásba addig, amíg a ló nem bohóckodik, és nem is váltja meg a világot még látszat szinten sem a lovas helyett.

Más kérdés, hogy ideális esetben hosszútávon erre sincs szükség, sőt.

De a többi segédszár jellemzően csak árt, még akkor is, ha "szép a szemnek" - állítólag, az én szememmel ilyen téren baj van.

2016. dec. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pedig az se szép a szemnek, ha a ló égbe tartott fejjel mozog egész óra alatt(legyen ez futószáron vagy nyereg alatt). Neki sem kényelmes, nem fejlődik tőle. Ha viszonylag kevés is, de akad ilyen ló. A válasz le lett írva, attól független, hogy a válaszolók közül (rajtam kívül) senki soha semmilyen körülmények között nem vetemedik ilyen gaztettre, a válasz úgy gondolom korrekt volt. Ha nem, írjátok meg szerintetek mire valók a fent felsorolt segédszárak. A kérdés ugyanis ez volt, nem az, hogy szerintetek etikus-e a használatuk.
2016. dec. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Lehet ám segédszárat okosan is használni higyjétek el! Egy lovas nem attól lesz rossz, hogy segédszárat használ...Az én lovamhoz például kisorrzó, sarkantyú és időnként segédszár is kell. Mert a képzéshez lehet használni csak nem ffolyton azzal kell lovagolni..
2016. dec. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!