Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem ciki, ha még nem megy...

Nem ciki, ha még nem megy minden a lovakkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Kicsit hülyén fogalmaztam, de az van, hogy most kezdtem el lovagolni. Már nem vagyok kicsi (16 éves vagyok) és ezért elég sok dolgot megmutattak/rám mertek bízni. Pl nyergelést, kantározást megmutatták és utána meg is próbáltam, de segítség nélkül nem ment annyira és volt amit el is rontottam volna ha nem szólnak(pl nyeregparnat fordítva tettem fel, a nyerget pedig nem a ló bal oldalán...) A lovaglás viszont nagyon jól ment, azt mondták hogy régen láttak ilyet. Igazából egyedül a felszerszámozással vannak még bajok. Volt ott egy kb. annyi idős lány mint én, és annyira lenézett amikor a kantárt nem jól fogtam meg. (nem tudtam hogy a homlokszíjnál kell...)szóval így összegezve a kérdésem végső soron az lenne, hogy 16 évesen is normálisnak számít, hogy ilyen dolgokat még nem tudok? Tudom, hogy bele fogok jönni csak olyan rossz érzés volt amikor vlmit elrontottam. :) Ti nem néznétek bénának/önállótlannak/nagyon tapasztalatlannak? Előre is köszönöm a válaszokat és azt hogy végigolvassátok ezt! :)
2016. júl. 26. 17:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki. Hónapokra van szükség, hogy ezek a dolgok rutinná váljanak.
2016. júl. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Remélem hogy ott is látják az igyekezetet/így tekintenek rám
2016. júl. 26. 19:58
 3/12 anonim ***** válasza:

Gyakorolod és majd menni fog, Viszont a kantárt a tarkószíjnál fogjuk.


De, annak néznénk, mert az vagy, de ez nem egyenlő azzal, hogy lenéznénk, mert mindenki volt kezdő. Aki amiatt lenéz valakit, mert újdonsült lovasként nem tud felszerelni egy lovat, annak valószínűleg ennyiben kb ki is merül a tudása, ha ennyire büszke rá, hogy minderre képes. :D Ne foglalkozz velük, idiótákkal van tele a világ.

2016. júl. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, eltévesztettem látod még ezt is :D De köszönöm az eddigi válaszokat
2016. júl. 26. 20:53
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy ciki! Bele kell jönni, idő kell ehhez, de ennyi. Én meg például azt hittem, hogy kapisgálom a kézen történő munka, és a lovaglás érzését, lényegét, mikéntjét, de most, az edzőtáborban rá kellett, hogy jöjjej, hogy nagyon nem így van. Még csak most kezd meglenni az igazi lovasérzés, most látom a komplett képet, az egészet. És ez így, 10+ év után furcsa egy kicsit, de ez van. Inkább tanulj halálodig, mintsem hogy alázat és tisztelet nélkül kijelentsd, hogy mindent tudsz.
2016. júl. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2016. júl. 27. 07:22
 7/12 AraNYaLMi válasza:
Háromnegyed éve lovagolok és még leszerszámozni is alig tudom a lovat nem még,hogy fel!Megértelek:))
2016. júl. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Rubintos válasza:
Úgyis menni fog! Gondolj bele, hogy az a lány, aki "lenéz", ő is így kezdte! ;)
2016. júl. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ismerős ez a lenézés, velem vagy harmincszor eljátszották a kis lovardai libák. xDD Én lovardát, és ezzel együtt oktatót is váltottam. Ahol rögtön mindent megmutattak, és hónapokkal később én kértem meg, hogy hadd szerelhessem fel a pacit.

Jaa, de visszatérve a témára. Nem ciki. Ez nem kortól, hanem lovastudástól függ, azóta, hogy mióta jársz a lovardába és hányszor nézted végig a felnyergelést, felkantározást. Szerintem meg kéne nekik mondani, hogy ne várjanak el tőled sokat, mert még kezdő vagy. ;-)

2016. júl. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem. Én azért fogok ősztől lovardát váltani, mert 3 éve járok oda és nyergelni se és felkantározni se tudom a lovakat. Az elején még nagyon jó volt, mert tanítottak rendesen ügetésig ez volt 1,5 év. Utána jött volna a vágta, de mivel az első 2-3 próbálkozásnál nem ment, ezért hagyták. Aztán terepen tanultam meg vágtázni úgy igazából, de pályán nem tudom elindítani vágtába. A rohanós lovakat se mondták hogyan fogjam vissza. És még lehetne sorolni. Úgyhogy te nagyon jól jártál.
2016. aug. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!