Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valaki, aki jártas a patkolásb...

Valaki, aki jártas a patkolásban, kicsit segítene?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy milyen patkók vannak, és melyik milyen korrekcióra alkalmas. Láttam kör alakút, teljesen fedettet, van ugye a standard, de ott is van egy illetve két "füles", vagy nem tudom, mi a szakmai neve... Miért teszik előre az egy füleset, hátulra a két füleset...

Illetve ha esetleg a szilikonos patkolásról mondanátok pár infót, azt is megköszönném :)


Nem kell teljes részletekbe menni, csak röviden és tömören a lényeget :)



2016. dec. 18. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
6%
A rövid leírás egy fél könyv drágaságom, ez egy komplett szakma. Ráadásul ott az a nyavajás google, amivel mehetsz és megkeresheted magad ami érdekel. Igazán nem nagy művészet beírni egy szót és leütni egy entert, kb akinek egy csimpánznál több esze van már elvárható tőle. Még jobb csimpánzoktól is!
2016. dec. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Mért nem hívsz hivatásos kovácsot? Ő tudja és elmond neked mindent. Sokban függ a pata szerkezetétől, állásától, kopottságától, járás módjától, betegségétől, be van e gyulladva valahol a pata, repedéstől, és sokminden mástól. Ráadásul innen nem látjuk a patáját.
2016. dec. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Könyörgöm említette valahol hogy a lovát akarja megpatkolni és azt akarja most a neten keresztül kitalálni? NEM

Miért kell leoltani mindig egyből mindenkit?

2016. dec. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem kell fél könyv, drágaságom. De köszönöm, hogy vetted a fáradtságot, és írtál egy hasznos választ.
2016. dec. 19. 20:11
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem tudok neked itt most szakmai dolgokat leírni. A szilikonost én se ismerem. A kör alakú az gyógypatkó.

Viszont a tapasztalatomat át tudom adni.

A lovamat egy kovács javaslatára bepatkoltattam.

Az addig jó minőségű patákat tönkretettem... úgy megbántam...

soha ne patkoltass...

3 füles patkót rakott rá.

8szeget vert bele.

Nyírothadás lett aztán meg minden. Folyton mindig közément valami. Nehéz volt tisztán tartani a patát.

Ne patkoltass. Körmöltesd meg mindig szépen és annyi.

2016. dec. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Ne ajánlj olyat ami nagyban függ az egyéni esettől. Az én lovam például nem lenne meg patkó nélkül. Lehet, hogy a kérdező lova se. Lehet hogy igen, de ki tudja....
2016. dec. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#5-ös. Lehet hogy nem is igazi kovács. Max annak adja ki magát.
2016. dec. 21. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Képesítéssel rendelkező kovács ezért bíztam meg benne hogy tudja a dolgát. Rábíztam hogy milyen patkót rak rá és hogyan.


Én azt mondom hogy a pataproblémák mind az etetésből fakadnak. Ha szakad a ló patája akkor kevesebb szemes takarmány pl.

Kókuszolaj és társai.

Nem a patkolás a megoldás hanem a tartás/etetésmód váltás.

2016. dec. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. A lovam patája teljesen hibátlan, bár nagyon sok vitamint kap nem kockáztatunk semmit. Viszont nagypályán versenyzik, szóval nem szívesen hagynám patkó nélkül. Amikor betegség miatt nem lovagoltam fél évig nem volt rajta patkó, de így nem megy...
2016. dec. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem minden ló alkalmas a mezítlábaskodásra, legalábbis nem minden terepen.


Én inkább a konkrét patkótípusokra keresnék rá a helyedben, de semmiképp nem magyarul, mert kb. semmit nem fogsz találni.


Amúgy ezt a fülesezést nem értem. Kápának hívják.

A kápa segít a helyén tartani a patkót, általában azért van kettő hátul, mert a hátsó lábak hajlamosak a csavarodásra. Előre is szoktak kétkápásat tenni, elsősorban ugró, ill. militarylovak patáira, ugyanezen okból, illetve a hátsókra azért is jó, mert ha megüti magát a hátuljával, inkább a patájával tegye, mintsem a kápával, kisebb sérülést okoz. Ezenkívül ha hátrébb kell hozni az átfordulási pontot, akkor is jobban jár a ló a kétkápással, ha sok patát kell elvenni elölről.

Körpatkót olyan lóra tesznek, aminek a sarkait kell védeni, támogatni, mert pl. patahengeres, a szilikonos betét pedig a talpat védi az egyenetlen talaj nyomásától.

2016. dec. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!