Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam folyton emelheti a...

A lovam folyton emelheti a lábát mikor ki van kötve. Ez baj lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mikor a lovamat kikötöm, hogy leápoljam vagy felszereljem elkezdi emlegetni az első lábát. Gyönyörűen néz ki, de néha mikor leteszi elkezd ásáshoz hasonló mozdulatokat csinálni. Ez esetleg baj lehet?
2016. dec. 27. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Ideges,zavart
2016. dec. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elég nagy baj. Ideges vagy csak szórakozik. Mindenesetre kárt tehet saját magában is vagy pl ha majd elkaszál mikor mellette állsz ,rájössz milyen baj.
2016. dec. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Baj, mert türelmetlenséget fejez ki vele, és nem tesz jót az ízületeinek sem, ha kapar, vagy kaszál vele, így mindenképp érdemes leállítani róla.

Az enyém akkor csinálja ezt, ha tele van, és bár megértem, hogy unatkozik, mindig azonnal le van tiltva róla. Egyrészről, tudjon kulturáltan viselkedni, másrészről balesetvédelmi szempontból sem utolsó, harmadrészt pedig saját maga miatt sem engedem neki.

Nem nehéz leállítani őket, sokszor egy határozott tiltószó elég, de ha ez nem válna be, kicsit keményebben is lehet, hogy fel kell lépned, bár szerintem meg fogja érteni, ha elég erélyes vagy.

2016. dec. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Türelmetlen, ideges.

Az enyém is mindig ezt csinálja...ameddig a másik lovat kiviszem mellőle a karámba vagy legelőre míg visszanem érek addig mindig kapar. El akar szabadulni tulajdonképpen.


Le kell szoktatni róla. Az enyém szóra nem reagál ilyenkor mert elvan borulva az agya de pálcával rácsaptam úgy finoman egy párszor a kaparóslábára és olyankor rá is kiabáltam. Mostmár egyre inkább nem meri csinálni ha ott vagyok a közelben de mondom ha pl epp a masik loval foglalkozok akkor addig o kapar és kapar...

2016. dec. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!