Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem kell nekem lo de megis...

Nem kell nekem lo de megis kaptam?!

Figyelt kérdés

5 eve jarok rendszeresen lovagolni es nagyon szeretem

Szeretem a lovardas lovakat amik kisebb testu lovak (hucul,haflingi,fjord)

Es szeretek rajtuk lovagolni mert igaz hogy nem a legkepzettebb lovak de legalabb nincs semmi felelosegem ami egy loval jar csak lovagolok rajtuk aztan kesz es tovabb nem kell veluk foglalkoznom...

Viszont nemregen szuleimtol kaptam egy lovat (soha egy szoval nem emlitettem hogy szeretnek egyet de azt gondoltak hogy a szuksegem lenne ra)

A lo amugy nagyon aranyosnak tunik (8 eves sarga hannoveri hatalmas dijlo-raadasul hogy en kisebb termetu lovakon erzem magamat biztonsagban...szeretem a ponik "ravaszsagat es a kihivasokat "makacssagaikat mostmeg ugy erzem hogy ezzel a loval ezek a kalandok megszunnek a lovaglasaimban) de valahogy en ehhez nem tudok hozzaszokni hogy felelosseget kell valallnom egy allatert ami az enyem es nekem eddig tokeletes volt ugy ahogy volt nem veletlenul soha nem emlitettem egy szoval se a sajat lo dolgot...

Most nem csak kimegyek aztan hazajovok hanem foglalkoznom is kell vele (legeltetes,szerszam pucolos)es ez nem mindig fer bele az idombe...

Nagyon kepzett paci de en nekem nem volt ra szuksegem es nincs hozza semmilyen kotodesem olyan ami a lovardas lovakhoz volt amiken tobbet mar nem lovagolhatok

En szerettem a valtozatossagot hogy mindig mas lovon lovagolhattam mostmeg azert van nekem tartva a lo hogy rajta lovagoljak...

Eladni semmikep nem akarom mert megis szuleim vettek de kezdtem nekik ovatosan mondani ennek a sajat lo dolognak a hatulutojet szamomra

Mert itt nem az orvosi/tartasi koltsegekrol van szo mert azt teljes mertekben fedezni tudjak hanem az en idomrol es a felelossegrol meg hogy nem lovagolhatok minden oran mas lovon stb...

Szerintetek meg fogom tudni szokni az uj helyzetet es kialakitani vele is olyan kapcsolatot mint nehany lovardas loval vagy inkabb ki kene adni valakinek hogy berelje ki es ezt ovatosan indokolni szuleimnek?

Ti mit csinalnatok az en helyzetemben?

Nem akarom megbantani szuleimet de nekem erre a lora tenyleg semmi szuksegem nem volt...



2017. febr. 6. 21:20
1 2 3 4
 1/31 piriiiii ***** válasza:
71%
Mit nem adnék egy saját lóért... :(((((((((((
2017. febr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
60%

Kaptam a szüleimtől egy luxus autót, egy három szintes csalási házat, nem kell nekem, mégis kaptam.



Elolvastad a kérdést mielőtt vagy miután leírtad?


Most csak provokálni akartál másokat?

Van fogalmad róla, hogy mennyibe kerül egy ló?


Ha te azt úgy puszira kaptad, mint más egy 250 forintos csokit, akkor...................


Remélem nem kell folytatnom.

2017. febr. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
84%
Adj egy kis időt a magadnak és a lónak is. Pár héten belül lehet el sem tudnád képzelni nélküle a napjaidat. Amennyiben semmilyen pozitív változás nem történik benned, akkor nincs mese, megkell tőle vállni, mert az állatnak is szüksége van törödésre,szeretetre.Nem hiszem, hogy a szüleid haragudni fognak miatta. Egy dolgot ne felejts el, a legfontosabb dolog mindig az őszinteség legyen, főleg a szeretteid felé.
2017. febr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem a 2. válaszolót. Egy ló nem azonos a luxusautóval, ugyanis óriási felelősséggel jár, érző lény, akivel törődni kell hetente minden nap.

Szerintem nagyon helyes, hogy a kérdező felismerte, hogy neki nem való saját - ha már a szülei ezt nem vették észre. Hányan tartanak úgy lovat, hogy szarnak a fejére és kijárnak hozzá kéthetente egyszer? Ez nem ugyan az a helyzet, de hasonló.


Nem mindenkinek való állat, amiről gondoskodnia kell. Azért, mert valaki szeret lovagolni és van pénze, lovat kell tartania, mert ez az előírás? Megvannak a pénzügyi feltételek, ezért vegyen lovat? Az az igazi lovas, aki lovat tart? Vagy hogy van ez?


Sokfélék vagyunk, sokféleképpen állunk a lovakhoz. A kérdező szereti a változatosságot, amit teljesen megértek, mert én is ilyen vagyok. Szerintem is érdekes megismerni több lovat, mindegyiktől mást tanulni, felismerni a különböző személyiségeket, képességeket. Főleg, ameddig valaki nem profi. Az csak a lovas előnyére válik, ha több lovon tanul, remélem ezt nem kell ecsetelni itt senkinek. Bele lehet kötni, hogy ez rossz a lovaknak, de amint a lovas eljut egy olyan szintre, hogy minden lóval elboldogul, azon túl már nem árt a másik lovaknak sem.

Van, akinek ez fekszik, van, aki egy lóhoz szeret kötődni teljesen. Ráadásul a kérdező kötődik a lovardai lovakhoz. Nem értem, miért kell leharapni a fejét.


1. válaszoló: remélem egyszer eljutsz oda, hogy lehessen saját lovad. Akkor majd megtapasztalod, milyen és mekkora hatalmas lemondással jár, ha igazán gondját akarod viselni. Nem mindenki akarja az összes szabad idejét és energiáját feláldozni. Ezért miért kellene elítélni? Van, aki vállalja, van, aki nem. A lovaglás és a lótartás nem egyenlő. Én is lovakkal dolgozok, mindent sajátomként kezelem, még sincsen saját lovam, és nem is akarok venni.


Kérdező, szerintem jó ötlet, hogy add ki valakinek felesbe. Keress egy lelkiismeretes feles tartót, aki 3-4 napot foglalkozik a pacival hetente - edzővel lenne a legjobb, a többin meg te foglalkozol vele. Amikor a feles tartód lovagolja a pacit, akkor te felülhetsz más lovakra. Sokan nem engedhetik meg maguknak a saját lovat, így biztos találsz olyat, aki jól bánik majd vele, csak alaposan gondold meg, kinek adod ki.

Ha így sem működik és nem tudod megszokni a helyzetet, akkor ráérsz elgondolkozni az eladásán.


Sok sikert :)

2017. febr. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Add el!! A szüleidnek meg kell érteniük hogy neked nincs szükséges rá! Óvatosan közöld velük. Hát jól gondold át mit fogsz mondani. Pl. Hogy te nagyon szerettél a lovardába járni és ezen a lovon nem annyira jó. És hogy nem annyira tetszik és mi lenne ha mondjuk eladnátok vagy valami.
2017. febr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
65%
Vagy esetleg ha annyira szereted lovardát akkor tartsd ott a lovat vagy vegyetek egy olyan lovat amilyet szeretnél és tartsd ott.
2017. febr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
82%
Jó kis kamukérdés. Ez az oldal szinte csak arról szól "hogy vetessek magamnak lovat" most meg kap valaki egy fullos hannoveri sportlovat és azon van kiakadva ,mert neki jó a fjordon való zötyőgés. Aha,szerintem is... Egyébként ha nincs saját lovad,akkor sem töltesz olyan sokkal kevesebb időt kint,meg minimum 1,5-2 óra,de ha saját lovad van azt is le lehet rendezni 1-2 óra alatt. Ha valakinek ilyen lehetőségei vannak és problémazik rajta,az vagy rosszul van összerakva,vagy hazudik.
2017. febr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
78%

Megint egy unatkozó kiscsaj... akinek köze nincs a lovakhoz... De szereti leírni az álmait mert így élvezkedik....

Gyanítom ugyanaz az olajkutas csaj akinek minilovardája van meg golfozik.

Ez nem is kérdés!! Akkora kamu ahogy van... persze hannoveri díjló... tudod mennyit kóstál egy olyan legalább?? Milliókba kerül...

Minek hazudozol itt? Értem én hogy unalmas az èleted drágám de inkább maradj a realitás talaján ;)

2017. febr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Koszonom a negyes valaszolo mindent leirt amire szuksegem volt

Tobb valaszra nem vagyok kivancsi

Mi van az olajkutakkal?????

2017. febr. 7. 21:35
 10/31 anonim ***** válasza:
65%

Nem kell minden szabadidődről lemondanod, hiszen lovardában van tartva. Akkor lenne érthető a gondod, ha otthon lenne nálatok, és neked kellene reggel suli előtt felkelned, etetni, itatni, suli után ugyanez, plusz mozgatás, trágyázás, este megint csak etetés. Így viszont jóformán semmi gondod nincsen vele, leszámítva azt a plusz egy órát, ami az edzés előtti pucolást, nyergelést, és később lenyergelést jelent. Szerintem enyhe túlzásba estek itt néhányan, de kérdezem én, öt éve minden egyes alkalommal mikor kimentél lovazni, a lovat lepucolva, felnyergelve kihozták neked, és kész? Szerintem ez a baj a mai lovardákkal...

Én biztosan nem akarnám eladni, hiszen egy ilyen fajtájú és képzettségű ló egy millión felül kezdődik (ezért hasonlította az egyik válaszoló luxus autóhoz/házhoz). Szerintem próbálj megbarátkozni vele, ha már a szüleid ekkora anyagi felelősséget vállaltak nem csak a megvételével, hanem a fenntartásával is. Aztán kitudja, lehet, hogy tök jó személyisége van, hamar összeszoktok, és egy teljesen más irányba mentek el, már nem csak hobbi szinten lovagolnál, hanem versenyszinten. Persze ehhez nagy elkötelezettség kell és lóimádat, ami neked nincs meg, mert a lóval való foglalkozásba MINDENNEK bele kell tartoznia, nem csak a lovaglásnak, hanem etetésnek, trágyázásnak, legeltetésnek, nincs mese. Nem is tudom elképzelni, hogy én amikor kimegyek lovazni, ne én csináljam ezeket mindig.

2017. febr. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!