Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem kell nekem lo de megis...

Nem kell nekem lo de megis kaptam?!

Figyelt kérdés

5 eve jarok rendszeresen lovagolni es nagyon szeretem

Szeretem a lovardas lovakat amik kisebb testu lovak (hucul,haflingi,fjord)

Es szeretek rajtuk lovagolni mert igaz hogy nem a legkepzettebb lovak de legalabb nincs semmi felelosegem ami egy loval jar csak lovagolok rajtuk aztan kesz es tovabb nem kell veluk foglalkoznom...

Viszont nemregen szuleimtol kaptam egy lovat (soha egy szoval nem emlitettem hogy szeretnek egyet de azt gondoltak hogy a szuksegem lenne ra)

A lo amugy nagyon aranyosnak tunik (8 eves sarga hannoveri hatalmas dijlo-raadasul hogy en kisebb termetu lovakon erzem magamat biztonsagban...szeretem a ponik "ravaszsagat es a kihivasokat "makacssagaikat mostmeg ugy erzem hogy ezzel a loval ezek a kalandok megszunnek a lovaglasaimban) de valahogy en ehhez nem tudok hozzaszokni hogy felelosseget kell valallnom egy allatert ami az enyem es nekem eddig tokeletes volt ugy ahogy volt nem veletlenul soha nem emlitettem egy szoval se a sajat lo dolgot...

Most nem csak kimegyek aztan hazajovok hanem foglalkoznom is kell vele (legeltetes,szerszam pucolos)es ez nem mindig fer bele az idombe...

Nagyon kepzett paci de en nekem nem volt ra szuksegem es nincs hozza semmilyen kotodesem olyan ami a lovardas lovakhoz volt amiken tobbet mar nem lovagolhatok

En szerettem a valtozatossagot hogy mindig mas lovon lovagolhattam mostmeg azert van nekem tartva a lo hogy rajta lovagoljak...

Eladni semmikep nem akarom mert megis szuleim vettek de kezdtem nekik ovatosan mondani ennek a sajat lo dolognak a hatulutojet szamomra

Mert itt nem az orvosi/tartasi koltsegekrol van szo mert azt teljes mertekben fedezni tudjak hanem az en idomrol es a felelossegrol meg hogy nem lovagolhatok minden oran mas lovon stb...

Szerintetek meg fogom tudni szokni az uj helyzetet es kialakitani vele is olyan kapcsolatot mint nehany lovardas loval vagy inkabb ki kene adni valakinek hogy berelje ki es ezt ovatosan indokolni szuleimnek?

Ti mit csinalnatok az en helyzetemben?

Nem akarom megbantani szuleimet de nekem erre a lora tenyleg semmi szuksegem nem volt...



2017. febr. 6. 21:20
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
75%

Nem értelek, utolsó. A lótartás, ha mellette tanulsz vagy dolgozol, igenis elviszi az időd és energiád 90%-át. Nem lehetsz beteg, nem nyaralhatsz hosszabb ideig, a lovardán kívüli szociális életed egy nagy nulla. Mert nincs olyan, hogy nem megyek ki lemozgatni a lovat, lehetőleg igényesen. Tudom, mert csináltam. Nem értem, olyan, mintha azt akarnád mondani, hogy semmiség, ha az ember úgy is lovagolni jár... És felfoghatatlan dolog lenne, hogy a kérdező nem akar "luxus" lovat.


Akkor nézzük a luxus autó példáját. A szüleim gazdagok, és vesznek nekem egy luxus terepjárót. Marha jól néz ki, marha kényelmes, de nekem egyszerűen nem kell. Nehéz vele parkolni, eszi a benzint, mint állat, az összes elektronikai cucc százféleképpen romlik el benne, figyelni kell a szervizre, miegymás. Nekem bőven elég egy kis pici autóka, amivel elvezetgetek a városban, és időnként beugrok meginni valahol egy kávét. Most akkor szar ember vagyok egy olyan ember szemében, akinek minden vágya egy luxus terepjáró?


Azért, mert van egy jó lova, nem biztos, hogy az az ő lova, ha érted, mire gondolok. Lehet, hogy ő csak kikapcsolódni jár lovagolni, akkor, amikor épp kedve van. Ez most bűn? Te nem tudod elképzelni anélkül a lovaglást, hogy ne mindent magad csinálj. Oké. Ez szép dolog, én is így vagyok vele, mert fanatikus vagyok. De aki meg csak a lovaglásért megy? El kell ítélni?


Mellesleg nem mondta, hogy alányergelnek. Azt mondta, hogy szereti a változatosságot, nem akarja az összes idejét egy lóval tölteni örökké, szereti az ottani iskolalovakat. Ha viszont másik lovat is akar a sajátja mellett lovagolni, akkor az meg bőven nem 1-2 óra... lovanként egy-egy óra mozgás - ha igényesek akarunk lenni, mert ugye lehet 20 percet is mozgatni egy lovat, plusz ápolás, szerelés, pakolás, tutujka... egyszerűen nem akar egy lóval dolgozni örökké. Legyen az luxusló vagy nem luxusló. Ő érzései, teljesen rendben van. Nem mindenki akar lovat tartani, és kész. Van, aki csak lovagolni akar.

Néha elmegyek úszni, mégsem akarok medencét a pincébe. Szeretek biliárdozni, mégsem rakatok biliárd asztalt a nappaliba. Szeretek kondizni, mégsem cserélem le a gyerekszobát konditeremre...

2017. febr. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
38%

Persze ez érthető és jogos, de azt írta, 5 éve RENDSZERESEN lovagol, tehát gondolom egy héten többször kijár. De egyébként szerintem, ha a ló legelőn van tartva, akkor semmi baj nem lenne, ha a hét minden napja helyett mondjuk négyszer járna ki mozgatni, vagy biztosan van olyan lehetőség, hogy bizonyos összegért lemozgatják a lovat (feltételezem, ha már egy ilyen lovat vásaroltak a szülők és a Kérdező elmagyarázza nekik, hogy neki nincsen ideje minden nap kimenni foglalkozni vele, szerintem nem azon a plusz nem tudom hány ezer forinton fog múlni), vagy például ahova én járok, ott olyan verzió is van, hogy ha a ló alkalmas oktatásra, akkor használják az oktatók is, így a bértartás 40ezer forint helyett csak 30, plusz még mozgatva is van ló.

Amit előzőleg írtam, nem akartam kihangsúlyozni azt, hogy luxusló, lehetne bármilyen ló, a lényeg, hogy ha már a szülei vállaltak minden költséget rá, legalább adna egy esélyt a dolognak.

Én ha saját lovam lenne, biztosan nem adnám ki felestartásba senkinek, hiszen az illető előbb-utóbb edző nélkül akar majd lovagolni, és én senki idegen kezébe nem adnám felügyelet nélkül.

2017. febr. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Ha tényleg van hannoveri díjlovad kérlek írd már le a szüleinek a nevét ahogy a törzskönyvben szerepel :) Kiváncsi vok melyik ágból származik.

Edzőmnek is hannoverije van hátha rokonok :)

2017. febr. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen 11-es valaszolo hogy leirtad amit gondolok

A terepjaros pelda tokeletes volt velem pont ez a helyzet amit ott leirtal

Egy lo lovardaban valo tartasa is sok ido pont azert amit leirtak elottem nem beszelve a felelossegrol

Senki nem mondta hogy szerszamozva toljak alam a lovat...en magam szerszamozom es pucolom

A rendszeresseg eddig heti 3 alkalmat jelentett de sajat loval nem csinalhatom hogy nem mozgatom min heti 5-6-szor

A lovardaval valo egyezkedes jo otletnek tunik hogy odaadom jol lovaglo lovasoknak iskolalonak...mar csak szuleim beleegyezese kell itt csak egy bokkeno van hogy "nem masnak vettek a lovat hanem nekem" ugyhogy nem tudom mit fognak szolni de majd meglatom

Az viszont jo hogy igy legalabb mas lovasoknak oromot okozok hogy odaadom nehanyszor a lovamat igy nem teljesen oncelu a dolog...

Utolso! Falkland apasagu

2017. febr. 8. 20:30
 15/31 The Devil Herself ***** válasza:
48%

Nem értem, miért teszel fel kérdést, ha amúgy is tudod rá a választ - már amennyiben validnak tekinthető ez a kérdés, bár a mai világban nem lehet tudni...

Rohadtul egyszerű az egyenlet, ha nem kell a ló, el kell adni, kész. A ló nem játékszer, nem kismotor, amit ha megunsz, vagy nincs időd rá, vagy nincs hozzá épp affinitásod, akkor belöksz a sarokba egy fél évre, aztán ha eszedbe jut, megint előveszed.

Tökéletesen képtelen és felelőtlen helyzet, ha az ember szüleinek nincs annyi esze, hogy leegyeztessen a gyerekével az ajándékaival kapcsolatban, mert amiért nem tudsz felelősséget vállalni, nem erőltethetik rád, még "illemből" sem. Itt nem tárgyakról, hanem életekről van szó. Egy lónak egyáltalán nem mindegy, mennyit van mozgatva, mennyire van szeretve, és mekkora felelősség van érte vállalva.

Pláne, ha valóban egy hannoveri díjlóról van szó, ami egyébiránt, ha jó származású, és tehetséges, akkor csak elfecsérelt hobbilovacska egy olyan ember kezében, akinek semmi affinitása hozzá, míg ha egy valóban lelkiismeretes versenyzőhöz kerülne, ki tudja mi válna belőle... Nem mindegy a lovassportnak sem, hogy a mezőnyből milyen papírok maradnak ki.

A lovat el kell adni, te szépen elhobbizgatsz, meg ellovacskázol a lovarda többi lován, és el van intézve a dolog. Annak semmi értelme, hogy bevállald ezt így, mivel te saját bevallásod szerint nem vagy rá alkalmas, az egyéb finomságok mellett.

Ez nem megbántás vagy nem megbántás kérdése. HA nem akarsz lovat, nem kell felelősséget vállalnod érte. Abból soha nem sült ki semmi jó, ha valakit kényszerítettek bármire, lovaglással meg lovazással kapcsolatban pedig pláne nincs azzal jó tapasztalatom, aki nem volt felkészülve egy lóra, de mégis kapott. Ezt mindig a ló bánja, és ez a sok elfecsérelt idő a ló türelmének és lelkének rovására is megy.

Egyébiránt ha csak kiadod valakinek bérelni, nehogy azt hidd, hogy a szüleid nem kapják majd fel ugyanúgy a vizet. Ez csalás/gurítás, és azt meg pláne el lehet felejteni, hogy majd még a saját lovad mellett, akit más lovagol, fizetik neked a bérlovizást más lovakon. Felejtős.

Odaállsz szépen az ősök elé, és elmondod, hogy köszike, el kell adni a lovat, mert te ezt nem tudod bevállalni, pont. A ló érdekében is, és a te érdekedben is - bár számomra a ló elsődleges, sorry.

2017. febr. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Hat nekem meg a szuleim az elsok es nem a lo sorry

En se bantasbol mondom de te biztos nagyon jol bandz a lovakkal de hogy az emberi kapcsolataid a nulla alatt vannak kettovel az is biztos

Azert nem olyan egyszeru az ember szuleinek megmondani hogy kossz nem kell a millios lo amit vettetek sot meg az okokat sem ertenek meg...

Nyilvan ha a lovardanak felajanlanam akkor a lovardas lovakert nem kene fizetnem ha kozben masnak odaadom a lovamat...

Mindenesetre megprobalom megszokni az uj helyzetet es ha nagyon nem megy akkor lassan felvetem nekik az eladas otletet

2017. febr. 10. 15:58
 17/31 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


Biztos nagyon szép lovacska lehet. :) Gratulálok hozzá!

Jómagam csak 1 éve lovaglok folyamatosan fejlődve majd szeretném kipróbálni magam versenyen is de a képességeim még bőven elegek jelenleg az iskolalovakhoz. Ha már tudnék versenyezni is még át is venném Tőled. :)


Látszik, hogy nagyon jó a kapcsolatod a szüleiddel ami szuper dolog. Ne bántsd az előtted szólót azért mert a lovat tartja fontosabbnak. Lehet a szociális kapcsolatai nullák nem tudhatod, de talán azért mondta ezt mert ő egy fanatikus lovas aki csalódott az emberekben amit nagyon nem is csodálok a mai világban és a lovak között boldog mert ők meghálálják ha foglalkoznak velük, nem ítélkeznek nem hazudnak. Ismerek pár ilyen embert, mellékesen mindegyikük csaj. :) Én nem mondanám hú de fanatikusnak magam de imádom őket megnyugtatnak sokat segítenek szellemileg kikapcsolni, pihenni, feltöltődni és megértem azokat akik fanatikusan beléjük zúgtak. :)

Na de a kérdésedre visszatérve, hát közös tartásban? hmm közös lónak túrós a háta hmmm meg az is... :D plusz lehet, hogy otthon nem repesnének érte ha az ajándékukat amivel boldogságot akartak szerezni megosztod egy idegennel. Ez bántó lehet számukra. Amúgy sztem egy közös tartás a lónak sem a legjobb én ilyenbe nem mennék bele de ez én vagyok. Otthoniak gondolom büszkén adták Neked, és boldognak szeretnének látni vele. Elmondom amit még sok szülő mesél a lovardában, inkább vesznek lovat akár tizenévesnek is és inkább agyonsportoltatják a gyerekeket mint, hogy a csemete elmászkáljon a hülyékkel éjszakázni meg vedelni az egyéb dolgokat nem is ecsetelném. Amíg ott a ló addig leköti a fiatalt, megőrül érte, jó helyen jó társaságban vannak, sportolnak, boldog a gyermek, kívánhat szülő jobbat? Biztos lehetsz benne, hogy ez is mozgatta őket amikor úgy döntöttek meglepnek vele. Az esetleges eladás beadagolása előtt add meg nekik ezt az örömet legalább valamennyi ideig, hogy meddig azt Neked kell érezni. Biztosra veheted, hogy nagyon fontos vagy nekik! :)

Persze ha csak kikapcsolódásként tekintesz rá nyilván nem ez teszi ki az életed ezzel semmi gond, mindenkinek van saját élete komfort zónája, mindenkinek szuvenír joga mennyit fektet a lovazásba. Vannak a lovardában ha 5 éve lovagolsz Te is biztos látod, akik lehet csak hétvégente tudnak jönni, hisz munka, egyetem vagy esetleg már család egyéb teendők háztartás szóval az ember nem tud szét szakadni, viszont így az ellenérv is azért jogosan mondja akinek nem fér bele ne tartson lovat. Jellemzően sajnos akik ritkábban járnak ki a lovukhoz nehezebben is tudnak boldogulni vele, mint biztos tudod a ló szereti a rendszerességet ha ezt nem kapja meg bizalmatlan lesz. Ha bizalmatlan lesz akár baleset veszélyessé válhat, akár Rád akár a többiekre. Túlteng benne az energia elrohan, folytonos küzdelem lesz vele, hogy visszafogd az meg el is veszi a lovaglás és maga a lótartás örömét. Valóban rengeteg lemondással jár, nem csak időben hanem az emberi kapcsolatokban is, nyilván ha a barátaiddal is szeretnél időt tölteni itt lesznek a legnagyobb nehézségek. Nem könnyű helyzet.

Az előttem szólók érvei már már szakmaiak és szerintem is jogosak (mondjuk hobby lovasként annyira nem vagyok benne, hogy ilyen mélységekig érveljek) nem kívánhatja senki a szüleidtől, hogy ahogy Te is mondtad megértsék, mindenkinek saját joga mik alapján mérlegel. Ha érvelgetni akarsz a fenti biztonsági szempontokat biztos megértik vagy, hogy pl a kisebb lovakon biztosabban érzed Magad vagy, hogy az időbeosztás a szeretteid rovására megy nem konkrétan a család, hanem barátok akik szintén fontosak Neked de mellesleg nem hinném, hogy itt érvek lennének a döntőek. Ha Neked lennék kicsit hagynám sodorni magam ezzel a helyzettel mivé növi ki magát. Persze foglalkozz a lovacskával ahogy időd engedi ő egy érző lény aki az erejét az életét adja Neked, számít Rád, különbek sok barátnál is de ez az én véleményem.


Nekem speciel még nagyon sokat kell tanulnom tapasztalnom róluk és hiába szeretnék saját lovat egy dolog, hogy megveszem nem érzem magam eléggé felkészülve saját ló tartására. Megvárom míg "kinövöm" az iskolalovat, átgondolom időben, hogy tudom beleadni magam vagy előtte bérlek egyet csak, hogy belekóstoljak a saját ló tartásába aztán majd kiderül.


Annyit még had mondjak, hogy adj kis időt magatoknak a lovacskával lehet megszereted, lehet tud annyi örömet, sikerélményt fog okozni Neked és aztán a végén azt mondod, "ááá ugyan el nem adlak soha"! :)


Sok sikert kívánok a helyes döntéshez!

2017. márc. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Szia! ;)

Koszonom a korrekt rendes valaszt

Tulajdonkeppen mindent belefoglaltal amit gondolok

Nekem tenyleg nagyon fontosak a szuleim es a barataim de a lovakat is szeretem es pont ezert nem akarom sajat magam egyetlen lotol sem megvonni a gondoskodast

Viszont az ido mulasaval mar vannak kozos elmenyeink es kezdek megbaratkozni a helyzettel

Es amit mondtal az nagyon igaz, meg kell adnom szuleimnek azt az oromot hogy lassak hogy orulok

Szoval most ez folyik es kozben egyre jobban megszeretem a lovacskat

Megegyszer koszonom a valaszt sikeres versenyzest kivanok!

2017. márc. 15. 21:38
 19/31 anonim ***** válasza:

Szia!

Gondolom már nem éppen mostan a kérdés, de most nekem muszáj megkérdeznem:

Össze barátkoztál a lovaddal?

Ha igen akkor további sok sikert vele :)

2017. aug. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Igen sikerult!

Most az a felallas van hogy az edzo lovagolhatja es visz vele terepet de csak o ulhet ra igy ha en nem tudok menni akkor a lo mozgatva van viszont ezert nem kell kulon fizetni mivel az edzom is jol jar hogy eggyel tobb gyereket viget terepre (mert ugyebar akkor sajat maganak nem kell iskolalovat lefoglalni egy gyerek elol sem)

2017. aug. 6. 13:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!