Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit keverjek az abrakhoz,...

Stella25 kérdése:

Mit keverjek az abrakhoz, hogy a lovam megegye?

Figyelt kérdés
A lovam egyáltalán nem válogatós. De tényleg bármit megeszik, a háztartási keksztől kezdve a ropiig mindent. Soha nem volt probléma az étvágyával és soha nem hagyott ott semmit. De pár hete a kehessége miatt elkezdett háromféle gyógynövényt kapni és ezeket este reggel a lovászok belekeverek az abrakjába, természetesen nedvesen. Ma reggel viszont az egyik lovász felhívott, hogy a ló otthagyta az abrakot... mesélte hogy már két napja nagy szájhúzva eszi a reggelijét meg vacsoráját, de ma reggel betelt a pohár és nem volt hajlandó megenni. Nem az abrakkal volt baj vagy az étvágyával, mert a lovász megkínálta sima abrakkal, ami nem volt bekeverve gyógynövénnyel és azt egy másodperc alatt eltüntette... szóval a gyógynövényre nem füllik a foga. Mit lehetne belekeverni még, hogy mégiscsak megegye, mert a gyógynövényt mégiscsak kapnia kell... gondolkodtam hogy esetleg mézet lehetne belerakni... vagy répát belereszelni?

2017. febr. 10. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:

A kérdés hogy miből áll a ló abrakja tulajdonképpen? Csak zab?

Mert pl ha csak zab és abba kevered a gyógynövényt akkor én tudnám azt javasolni, hogy tegyél korpát is bele. Az egészet vizezd jóll be amennyit felvesz a korpa.

De legyen vizes a korpa ne add porosan oda mert a kehes lónak az nem tenne jót. Abbôl nem tudja majd kiválogatni a gyógynövényt. És a korpa jót is tesz az emésztésének.

Ha így sem eszi akkor mézet tehetsz bele esetleg melaszt de ezt csak módjával.

Nekem pl van egy vitamin porom ami nagyon nagyon jóillatú azt imádja a lovam. Az illata átjárja az egész abrakot így sikerült én is belecsempésszek az abrakjába fokhagymát.

2017. febr. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Almát is reszelhetsz bele, vagy a méz is lehet jó. Esetleg ha szereti a lenmagot, akkor főtt lenmag is jó lehet.
2017. febr. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem csak zabból áll az abrakja, azért is nem úgy írtam, hogy a zabja :) van benne korpa, vizesen meg még pár dolog de nem tudom pontosan még mi, régen tudtam :D de mostmár nem :D köszönöm az eddigi válaszokat :) amúgy nem kiválógatja, hanem úgy cakk um pakk otthagyja az egészet, mert olyan jól elvan keverve hogy nem tudja kiválogatni :D
2017. febr. 10. 18:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is elég sok lóval etetek gyógynövényeket (Marton Zsófi-féle), és eleinte mi is vizezgettük, kevergettük, de rájöttünk, hogy simán megeszik minden cécó nélkül simán a száraz ételre szórva. Próbáld meg egyszer a sima száraz zab + gyógynövény kombót, hátha hat az újdonság varázsa :) A másik tipp, hogy nálunk egy ló "teázik", mert nem issza télen a hideg vizet (szó szerint inkább felfordul, de hideg vizet akkor sem), ő szerintem észre sem veszi, hogy ilyet is kap. Cavalor strucomix-et kap, jóóóóó sok langyos vízzel. Ehhez mondjuk a zab pont nem jó, inkább olyan táp, amiben sok a susnyás.
2017. febr. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!