Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért néznek le engem, mert...

Miért néznek le engem, mert tanyára járok lovagolni és nem lovardába?

Figyelt kérdés
10 éve járok arra a tanyára ahova most is. Csak két ló van, de mindkettővel nagyon jó viszonyt ápolok. Szerszámozni, kocsiba fogni tudok, általában szőrén lovagolok. Nyeregben is szoktam bár nem vagyok ügyes lovas, annak ellenére hogy mennyi ideje csinálom. Egyik barátnőm elvitt egy lovardába ahol ő is lovagolt. De ott bárkivel beszéltem, mindenki lenézett. Mit tehetek ellene?

2017. febr. 12. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Azt teheted, hogy nem torodsz a buta rosszindulatu emberekkel akik ez miatt leneznek. Nem eri meg felidegesiteni magad. Nyugodtan jarsz a tanyara lovagolni ha jol esik. :)
2017. febr. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Én támogatom a tanyára járást. Két ló mellett többet tanulsz meg róluk, mint A: kimész-feltolnak-lovagolsz-kihúzzák alólad vagy B: olyan társaságban vagy, ahol az nem ló, ami nem ugrik 160-at vagy ahol az a legfontosabb, hogy kinek milyen márkanév van a zoknijára hímezve.

Mit tehetsz ellene? Jársz a tanyára, élvezed a lovakkal töltött időt, és nem törődsz a lovardával :)

Egyébként én az a fura fajta vagyok, akinek nem számítanak a versenyeredmények... Nem esel le gyakran, nem okozol fájdalmat a lónak, mindketten jól érzitek magatokat, amíg együtt vagytok... Ügyes lovas vagy te :)

2017. febr. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Nekem nem azokkal a személyekkel van bajom akik nem puccos helyre járnak. Sőt attól még lehet jó a lótartás mert nem giccses a hely. De azért nagyon sok helyen (tanyán) fogalomzavarban vannak,lótárolást nevezik lótartásnak. Elsuvasszák a tehenek közé a 3 hete le nem ápolt lovat egy sátor"istállóba" vagy kikúrják 0/24 be egy legelőre,nem kell neki széna,szemes semmi "elvan az a fűvel" ,télen meg jó lesz neki az 5 éves szétrohadt karóbála. Kovács sem kell hozzá "mert amúgyis csak héten kétszer van felszerszámozva" ,állatorvos megint felesleges "majd magától elmúlik a köhögése" futószár sem kell,"maradj fönt azt jóvan ,húzzad rúgjad ha baj van ugorj" . Nem számít a lefagyott talaj,vidd ki hajtsd meg (mert ugye fedelesről,talajboronálásról még könyvekben sem hallottak) "legalább erősödik a lába" . Víz nem kell nekik friss ,"télen amúgy sem isznak annyit" . Nyeregalátét is felesleges kiadás "jó lesz rá a pokróc meg a madzag" . A lovardák csak lehúznak,köztudott ott csak a pénzed szedik el (ami valóban néha fennálló igazság) ,de itt mi tartjuk neked a lovat 30 ezerért,és nem húzzuk az időt futószárazással,rögtön kilökünk terepre egy 3 hónapja nem dolgozó lóval,a karám amúgyis hülyeség "ott csak körbe-körbe mennek". Na én kb az ilyen kaliberű helyeket nézem le azokkal akik ezt preferálják és szentül bizonygatják,mindenki hülye ,meg puhány aki rendes lovardába tartja a lovát ,vagy hivatalos helyre jár,"az azt se tudja mi a lovasélet". Az ilyeneket jogosan nézik le,és azért valljuk be amiben benne van a tanya szó,azokra többnyire illik is a dilletalizmus szó.
2017. febr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát. Kedves utolsó! Teljesen egyet értek veled. De ez arra a helyre ahova én járok nem igaz. Nagyon jól vannak tartva a lovak.
2017. febr. 12. 20:42
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
igazából a lovardákba nagyon sok fiatal jár,a 14 évestől a 25 ig,és őket nagyon jól lehet manipulálni,ott jól tele dumálják a fejét,az se baj ha nem igaz,aztán ők mint "okos" és "csudajó" lótartók szeretnek hencegni ezzel,esetleg valamit máshogy hall mint tanulta már neked esik,az ilyennel nem kell foglalkozni,én csak nevetek rajtuk,pl mikor van a szüreti felvonulás,és látom ahogy jönnek lóháton és rajtuk a kobak a könyökvédő az mentőmellény .... nah hát azokon besírok,tegyél te is így :)
2017. febr. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokáig tanyalovas voltam, az igényesebb fajtából. Volt lovaglónadrágom, kobakom, csizmám, lónak megfelelő felszerelés. Fent maradtam egy hisztisebb lovon is, igen ám, de nem volt mellettem edző, felszedtem egy-két jó kis üléshibát, amit lovardába edző mellé kerülve 2 évembe telt kijavítani. Hiába olvastam könyveket, azt hitten alapszinten azért tudok lovagolni, de aztán képzett lovon voltam bajba, mert nem azt csinálta amit akartam, mert nem voltak korrektek és egyértelműek a segítségadásaim. A tanyasi lovak értették.

Azóta megtanultam normálisan lovagolni.

Azért bántják a magad faját sokszor, mert nincs mögöttetek kellő tudás, mert én is megtanultam, hogy többről szól a lovaglás, mint a jobbra húzom jobbra megy, ha balra, akkor arra.

2017. febr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
inkább az oktatókkal van a baj,sok hülye van
2017. febr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem a lenézni a legjobb szó, de én is sok "tanyalovast" kellemetlen társaságnak tartok. Nem jól tanulnak meg lovagolni lovat ápolni felszerelni, hanem a saját "tanyasi módszereikkel" többnyire hibásan, nem tudják helyesen megnevezni a lovas dolgokat, így egy csomó poént sem értenek (ez is egy szempont). Mindennek tetejében ők nézik le a lovardásokat, mert azt hiszik, hogy divatból teszünk ínvédőt, használunk különböző zablákat, csereberélünk nyergeket, bezzeg egy ugrálósabb lovon fent se bírnánk maradni. Nem lehet a "tanyasiakkal" lovaglástechnikai dolgokról, versenyekről beszélgetni, mert más világ.

Ettől még lehet hogy nagyon jófejek és elmennék velük diszkóba (mert csakis oda járok tényleg), de lovardába hát izé...


Ne vedd magadra, hiszen nem ismerlek, lehet hogy te a tanyán 100X jobban megtanultál lovagolni, utána is olvastál a dolgoknak meg minden, nem is akarok általánosítani, csak leírtam, hogy láss egy nézőpontot.


Mindezt írom úgy, hogy a lovardám nem éppen a legpuccosabb (már-már tanya), de versenyzünk.

2017. febr. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
akkor most azé rossz a tanasi mert nem tudsz vele beszélgetni....hm ,én valahogy nem értem ezt a dolgot ,azért azt vegyük figyelembe hogy a lovaglás az lovaglás,nem mindenki a verseny miatt csinálja,én nem is értem minek ez a sok fiatal díjugrató,szerencsétlen lovat már a frász kerülgeti tőle :) ,a lényeg hogy nem biztos hogy minden úgy van ahogy azt tanítják,ahogy elnéztem az árakat meg mindent szerintem pont jó is hogy nem vásárolnak össze minden vackot,ha egyszer nincs rá szükség akkor minek? :),teljesen felesleg,elég ha annyit tud hogy kantár,nyereg,kötőfék,zabla,a többi mellékes,inkább a lóbetegségeket kellene fújni kivűlről,mert azt tényleg kevesen tudják,felénk is sokszor lovagolnak "tanyasiak" és hát a többségüktől a hideg kiráz annyira hülyék,de mind 1 is :)
2017. febr. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Előzőnek: Igen, azért! Idegesít amikor előadják a lovas hőstörténeteiket és tele van baromságokkal a mondanivalójuk, a "fehér" lótól kezdve a "megsarkallni" kifejezésig mindennel. Puccos lovardások is tudnak összehordani olyanokat... Van is bennük valami szánalmas.

Még egyszer: én is tanyán tanultam versenyszinten lovagolni, szal igyekszem nem első ránézésre megítélni valakit. Nem feltételezem a kérdezőről, hogy ilyen sztereotip tanyasi, csak egy ötlet volt.


A "mit tehetek ellene" kérdésre több javaslatom van: Ne beszélgess velük lovas dolgokról, csak minimálisan. Öltözz menőn, drága lovascuccokba. Tájékozódj sokat lovas szakkifejezésekről, aktuális versenyekről, trendről. Ne beszélj sokat magadról, kérdezz róluk, azt imádják, mert egoisták, ezért téged csípni fognak. Vagy válaszd a kedvencem: szard le, mit gondolnak rólad!

2017. febr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!