Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Még soha sem lovagoltam....

Még soha sem lovagoltam. Nehéz? Ha a környéken elmegyek egy lovardába és megmondom h szeretnék lovagolni de még sosem lovagoltam, akkor megtanítanak?

Figyelt kérdés
2015. aug. 16. 13:33
1 2
 1/11 anonim válasza:
76%
Nem
2015. aug. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én járok lovagolni és nagyon szeretem. Első néhány alkalommal lesz egy kis izomlázad, de megéri. Nem nehéz. Szerintem mindenképpen próbáld ki! Sok sikert :)
2015. aug. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

És anyagiakban kb mennyire számítsak?

2015. aug. 16. 13:39
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
2500Ft/fél óra(kezdetben futószáron). Ha kb fél évig minden héten legalább 1szer jársz akkor már futószár nélkül lovagolhatsz 1 órát és az is kb 2500-3000Ft körül van/óra.
2015. aug. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 piriiiii ***** válasza:
60%

Nem, nem tanítanak meg, a lovardák nem erre valók... :D

Hát, ha nincs érzéked hozzá, vagy egy hülye az oktatód, akkor nehéz és veszélyes is.

De amúgy meg csodálatos dolog! Ajánlani tudom csak.

2015. aug. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Egyáltalán nem nehéz. Az pedig isteni érzés, amikor érzed, hogy a lovad izmai megfeszülnek, éberen hegyezi a fülét, miközben arra vár, hogy végre vágtázzatok egyet. Imádok lovagolni. És igen, eleinte olyan lesz leszállni mint egy megváltás, mert fizikailag, (ha nehezebben lovagolható lovat kapsz)kordában kell tudnod tartani a lovat. De miután már megértitek egymást, nyereg nélkül a legjobb lovagolni...

Szia!

2015. aug. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyagiakban elég drága sport, de biztos hogy páratlan.Általában egy óra 2500-4000-ig terjed attól függően hogy hol, és milyen módon. Persze hogy megtanítanak, hiszen azért vannak, és abból élnek... :D

Az hogy nehéz az elég relatív... Attól függ, hogy milyen szinten akarod nézni hogy nehéz e. Borzasztóan összetett és időigényes sport. Magasabb szinteken ott kell lenni fejben is bizony elég keményen, nem csak fizikailag. Viszont mindent el kell kezdeni valahol. Elkezdeni pedig nem nehéz. Első lépésként csak felszállsz egy nyugodt lóra, és futószáron körre visz az oktató. Itt nem kell figyelned csak a ló mozgásának megszokására, és az ülésedre. Aztán fokozatosan építesz rá ahogy elsajátítod az alapokat. Terepre jobb helyeken csak akkor visznek majd ki, ha minden jármódban biztosan tudod irányítani a lovat. Viszont azt sose hidd el a hülyéknek, hogy nem megterhelő fizikailag. Mert hogy csak ülsz a lovon....hazugság. Első pár alkalommal másnap terpeszben fogsz mászkálni. :)

2015. aug. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyire vagy sportos. Ha egy szangvinikus tinédzser vagy aktív sportmúlttal, akkor könnyen és gyorsan meg fogod tanulni, ha viszont egy harmincas évei derekán járó pocakos könyvelő, akkor hónapokba is beletellhet.

A legtöbb lovardában vállalnak oktatást, de nem mindben, és ahol igen, ott sem mindig a kívánt színvonalon. Fel kell fedezni a helyeket.

Általánosságban elmondható, hogy ahova ha bemész, az első dolog amit meglátsz az, hogy nejlonzacskókat égetnek egy rozsdás vashordóban, ott jó eséllyel bajok lesznek az oktatással.

2015. aug. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából csak annyit fűznék még az előző válaszához, hogy nagyon nehéz beszélni arról, hogy mennyi idő alatt tanul meg valaki lovagolni... Mert hogy ez nem olyan dolog, hogy na én most "megtanultam"és kész. Az már egy befejezett cselekvés, amiről nem beszélhetünk a lovaglásban. Esetleg csak arról, hogy milyen szinten lovagolok... Így kicsit böki a szemem az az akár hónapokba is telhet, hiszen néhány hónap alatt maximum az alapokat sajátítja el a lovaglásban, még ha gyakran is fordul meg a loviban, legyen az könyvelő, nem könyvelő.
2015. aug. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Nyilván nem fog díjlovas versenyen indulni. De a köznép annyit ért a lovaglás fogalmán, hogy "sem léptébe de sem vágtába sej le nem esik róla"
2015. aug. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!