Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi szénát eszik meg egy...

Mennyi szénát eszik meg egy nap egy 23 éves ló?

Figyelt kérdés
Még sosem volt lovam,de meg szeretném venni azt a lovat akin évek óta lovagolok. Nagyon szeretem, elakarják őt adni. Kb. Kétnaponta lovagolnám meg egy fél órára,mégiscsak 23 évesen nem szeretném őt terhelni. Mennyi szénára lenne szüksége egy nap?

2017. febr. 24. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A terhelés nem az életkor, hanem az egészség függvénye, illetve nem is feltétlenül időben mérhető. Plusz ha nem is lovagolód, mozgatni minden nap kell akkor is, a teljes állás nem tesz jót, pláne, ha fél óra munka után 47,5 óra bokszfogság jön (attól függően persze, hol/hogyan tartod).


Kaja szempontjából minimum 10kg szén/nap, kb egy nagy körbála/hónap, plusz vitamin, só, táp, szemes takarmány, vagy amit még szeretnél adni neki.

De gondolom lovardában tartanád (pontosabban nagyon remélem), ott a takarmány benne van a tartási árban, tudják, mennyit eszik - hiszen ez azért sok dologtól függ.

2017. febr. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha a költségek miatt kérdezed, akkor add hozzá az állatorvosi költségeket (oltások, idős lónál várható betegségek pl. rossz fogazat miatt) és a kovács díját is.
2017. febr. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Természetesen nem hagynám őt állni olyan sokáig. Úgy értettem hogy csak 2 naponta fogom őt úgy meglovagolni hogy a hátán ülök. De mindennap elvinném őt sétálni jó pár órára. Hát igen,bértartásban lenne,de ott mindenkinek a saját lovát kell etetni. Szóval az a bártartás csak annyi hogy boxot adnak neki és több lóval van együtt! Nekünk kell fizetni az étkezésüket,őszintén szólva szerintem elég hülyén oldották meg,de így van. Meg van patkolva,oltásokat is kapott rendesen. Csak a szállás és az étkezés kisebb probléma.
2017. febr. 24. 13:49
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól még, hogy meg van patkolva, attól még 6 hetente patkolni kell, tehát igenis kell azzal a költséggel is számolni.

Az, hogy kapott oltásokat nem jelenti azt, hogy nem kólikázhat be vagy ilyesmi, és évente az oltásokat is fel kell frissíteni.

Ha pont annyi pénzed van, amiből havonta tudsz szénát venni, abból nem fog kijönni a ló eltartása...

2017. febr. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Pénzem az van,de hát a kertembe mégsem tarthatok lovat! A közelben meg csak olyan lovarda van ahol nekem kell enni adni a lovamnak. Állatorvosra, patkolásra,lótakaróra stb. Van pénzem!
2017. febr. 24. 18:44
 6/11 anonim ***** válasza:

És milyen a tartás, este box, nappal karám? A karám az legelő, vagyis tud folyamatosan jó minőségű legelőn legelni?

A szénával úgy számolj, hogy kb. egy nagy körbála elfogy havonta, de én kizárólag azt tartom jónak, ha mindig van a ló előtt széna (vagy fű), ez nem tudom, mennyire megoldható, illetve hogy a lovad mennyire nehezen tartja a kondícióját, mennyit igényel. A másik, hogy hogyan fogsz annyit beszénázni, hogy az 24 órára elég legyen, ha kinn nem tud legelni vagy egyáltalán kimenni? Abrakolni is csak egyszer fogsz tudni, ezek lófüggő dolog, de azzal számolni kell, hogy ilyen korban a takarmány hasznosítása általában gyengül, illetve a fogak sem túl jók már, nincs messze az az idő, ha megéri, amikor lehet, hogy nem fog tudni már szénázni. Jelentős orvosi költségekre is számíts.

2017. febr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Napi 3x kéne szénát adni neki, fix időben. Mellé abrak igény szerint. Ha nem tud szénát enni, akkor széna pellet vízben feloldva jó lehet.
2017. febr. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves 3. Válaszoló, mennyi az a jelentős orvosi költség? Olyan 20-30 ezret ki tudok fizetni de többet nemigen... :(
2017. febr. 24. 20:40
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez előre soha nem kalkulálható. Emberben is ismerek olyat, aki 90 éves, és azon kívül, hogy egy kicsit magas a vérnyomása, semmi baja, lehet, hogy fittebb, mint én. Meg olyat is, aki 70 múlt, és annyi baja és betegsége van (annyi eü számlával...), hogy már csak azokba bele lehetne fulladni.

A ló ugyanilyen: nem lehet előre tudni, de az idős lovak azért nagyobb eséllyel betegszenek meg, hajlamosabbá válhatnak a kolikára, fogproblámákra, mozgásszervi dolgokra, stb. Ha szerencséd van, nem lesz gáz, ha mégis, az se lesz drága - Ha nincs mázlid, egyik napról a másikra, előjel nélkül bekopog egy 200 ezres számla.

2017. febr. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az igazság hogy amikor először találkoztam vele ( 21 éves volt akkor) én azt hittem rá hogy csak 10 éves. Olyan energiaja volt, és még most is van mint egy fiatal lónak. Ha nem mondják meg a korát és nem látom a fogait, azt mondtam volna hogy fiatal 9-10 éves. Bár 23 éves, szerintem még sokáig fog élni,aktívabb mint egy csikó. Ezt azért nem sok idős lóról lehet elmondani ;) Nézegettem oltásokat, nem olyan drágak. Patkolást lehet hogy meg tudná csinálni a lovarda tulajdonosa,de ha nem akkor sem gondolom hogy ilyen horribilis összeg lenne. A fogait mindenképpen meg fogom nézetni egy orvossal,hiszen ilyen korban szerintem az jelenti a legnagyobb gondot. Lótakarót már szereztem a télre, vízálló meg minden. Nyerge van,én készenállok az érkezésére. Szénát is sikerült találnom a közelbe. 10 000 Ft egy 250 kg-os nagy széna kockáért.
2017. febr. 25. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!