Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sehogy nem tudok a lovon...

KisHörcsög10 kérdése:

Sehogy nem tudok a lovon maradni ügetésben, mindig kipattogok a nyeregből. Esetleg valami tanács? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Szóval, én most kezdtem komolyabban a lovaglást, szombatra készülök a második órámra :) Sári, az oktatóm lova nagyon aranyos, és imádom ♥ Valószínűleg szombaton is őt kapom :) Egy problémám lenne, nagyon pattogós ügetése van, és kezdőként tényleg nehéz megmaradni a nyeregben (tanügetésnél tartok) :/ Próbálom a lábammal szorítani, de akkor belecsúszik a lábam a kengyelbe, ha a lábfejemre figyelek, már nem tudom annyira térddel, combbal szorítani, és rögtön össze-vissza pattogok. Néha megpróbáltam, hogy "beleállok" a kengyelbe, vagyis, hogy a súlyom nagy részét a kengyelre teszem, nem a nyeregbe ülök bele, de az sem akar annyira sikerülni :/ Próbálom biciklizés közben gyakorolni a helyes lábtartást, (sarkat lenyom, lábujjtőnél a kengyel, ez esetben a pedál :D )és a "lépcsős módszerrel" nyújtani a boka körüli inakat, hogy természetesebbnek érezzem :D Persze, tudom, első pár órán nem lesz mindenki profi, csak zavar, hogy fejben nagyon el tudom képzelni, gyakorlatban pedig nagyjából semmi nem sikerül úgy :/ Valami tanács, hogy hogyan sikerülne megmaradnom a nyeregben pattogás nélkül, és hogy az egész lazábban menjen? :) Köszönöm mindenkinek! ☺



2015. nov. 11. 15:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Erre a legjobb megoldás a gyakorlás. Nehezen megy először akárhogy is próbálod,de hidd el, idővel jobb lesz a helyzet.


A gond az, hogy akaratlanul is megfeszíted magad. Lovaglás közben folyton figyelmeztesd magad, hogy lazítani kell. Próbáld meg ellazítani a csípőd, derekad és ne kapaszkodj a nyeregbe, ne is szoríts semmit, mert befeszülsz. Lazíts és "lötyögj" a nyeregben. Idővel menni fog. :)

2015. nov. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ezt így nehéz leírni, valószínűleg Te azért csattogsz a lovon, mert amikor az ő háta felfelé ereszkedik, de akkor huppansz le. Ellenkező mozgást végzel a lóval. De elvileg azért van az oktató, hogy ezt észre vegye és kezelje.

A szorításod sem elegendő, ha a lábad csúszkál. Sajnos még jobban kell szorítani, fárasztó, de ez van.

2015. nov. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
2. voltam, igaz amit az első ír, én a szorításnál a lábakra értettem, a testnek lazának kell lenni, és felvenni a ló mozgását.
2015. nov. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
14%
Most mész a 2. órára, de már ügettetek? Helyezkedés, előrelovaglás, alap irányítás? Oktatott már előtted egyáltalán bárkit? Vagy csak bementél egy loviba, hogy vállal e valaki oktatást? Mert ilyen kókler nállunk is van, hogy tanítani hülye, de a pénz az kell neki..
2015. nov. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha a második órás a készülsz akkor futószáron a helyed kengyelről meg ne is álmodj. Nem kengyelből kell lovagolni.
2015. nov. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Elején legjobb voltizs hevederben de ha nyeregbe ültetnek akkor is kengyel nélkül kell kezdeni. Úgy fejlődik ki az ülésed,minél lejjebb van engedve a lábad ,annál mélyebb/stabilabb lesz az ülésed. 2. órán tartasz akkor meg nem kell kétségbeesni. Térded ne húzd fel,feneked nyomd bele a nyeregbe ,derekadat lazítsd el,kövesd a ló mozgását. Vállaid sarkaddal egyvonalban,akkor szokott szétesni az ülés ha a kezdők felhúzzák a térdüket,ha mélyen lógatod a lábad,könnyebb kiülni. De ha ezeket nem mondja az oktatód hagyd ott a pics..ba
2015. nov. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Te 36%-os... Mi az istent lovagoljon, irányítson a második órán szerinted? Hevederrel ilyenkor simán ki lehet már próbálni a vágtát is akár, jobb helyeken, jó lovakon...csak úgy szólok.


Kérdező: lazulj el. Ne szoríts, mert ha megmerevíted magad, ki fogsz pattogni a nyeregből. Én az oktató helyében levenném a kengyelt (mondjuk nem is nyeregben kezdeném, de nem én vagyok az oktatód), mert úgy sokkal simulékonyabban tudsz ülni és nem kell a lábtartásodra figyelni, csak az egyensúlyodra. Az az, ami a nyeregben tart, nem a szorítás. Majd idővel kialakul, végülis hiába is írunk bármit, mert annyira az elején vagy még, hogy az érzés, ami később megjön, sokkal fontosabb, mint a technikai részletek, amiket minél inkább erőltetsz, annál kevésbé tudsz az ellazulásra koncentrálni.

2015. nov. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
6%

Te is "jó" helyen tanulháttál, ha ilyen hülye vagy. Először egyáltelán egyensúlya legyen, mert csak leesik!

Mindíg az alapokkal kell kezdeni. az pedig az, hogy ne rángasd a kantárt és nem pedig az ügetés!!!!

2015. nov. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem rángatja a kantárat (úgy érted - szárat) hiszen alap esetben a szárat még csak a kezébe sem fogják adni először.


Akkor kell megtanulni irányítani, ha egyáltalán tudja, hogyan kell helyesen ülni, mozogni. Nem mintha a szárral irányítanánk, azt pedig be kell látnod, hogy első órán nem zúdíthatják rá a segítségadások megtanulását, mikor még azt sem tudja, hogyan kell fennmaradni a lovon.


Az első, második órán pontosan a testhelyzetet, a ló mozgásának felvételét kell megtanulni lépésben és ügetésben. Jobb helyeken kengyel nélkül.

2015. nov. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha voltizshevederrel próbálkoztok, bár lehet, hogy abban a loviban erre nincs lehetőség. Megpróbálhatsz hátradőlni, ellazulni, de a legegyszerűbb, ha kiveszed a lábad a kengyelből. Elsőre lehet olyan érzés lesz, mintha lefelé csúsznál, de nem kell pánikolni. Sajnos vannak olyan lovak, akiknek nem kényelmes az ügetése, erről nem te tehetsz, majd idővel ez javulni fog :) Sok szerencsét!;)
2015. nov. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!