Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok válaszait várom, a...

Lovasok válaszait várom, a kérdések lent! (? )

Figyelt kérdés
Sziasztok! Több kérdésem is lenne, ezért nem szerettem volna fel írni mindent.... 16 éves vagyok, és most fogok életemben először! lovagolni. Nem késő 16 évesen elkezdeni? Még soha nem ültem lovon, leszámítva az ovis vásáros lovaglásokat :). A következő kérdésem,dijúgratást mennyi idő mulva lehet elkezdeni, vagy egyáltalán mennyi idő múlva leszek mondjuk "jó" lovas? Úgy értve, hogy már megtanulom irányítani a lovat, remélem értitek... És, a lovardában a tanítom választja ki nekem a lovat, és azon fogok végig lovagolni? Bocs, ha van olyan kérdés, amely értelmetlen, de először megyek ilyen helyre, és nincs senki, akitől megkérdezhetném az ismerettségi körömben. Köszönöm szépen előre is!
2010. máj. 10. 09:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is lovagoltam 16 évesen :) de már sajnos nem:( pedig imádtam :)))


Sok kérdésben nem, de csak egyben tudnék neked segíteni:

A ló kiválasztás...

Szerintem az a jó, ha az oktatód választja ki a lovat neked, mert ő van tisztában mind a ló mind a te képességeiddel( pl: először mész akkor nem fog egy kezelhetetlen lovat alád tenni - értelemszerűen)


Jó ügetést!

2010. máj. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! Rendes tőled, hogy írtál! :) És te mióta lovagolsz?
2010. máj. 10. 09:36
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia!


A lovaglást elkezdeni sohasem késő. Előszőr futószáron fognak oktatni, itt tanulod majd meg a helyes ülést mindhárom jármódban. Az, hogy milyen gyorsan tanulsz egyéni adottságoktól és az oktató hozzáértésétől is függ.Ahova én járok pár hónapig tart a futószárazás (ált.2-3 hónap). Amikor már viszonylag stabil a lovas ülése és jól megy az ügetés kerül osztályba a lovas. Ugratni csak akkor lehet elkezdeni, ha vágtázni is profin tudasz és megfelelően tudod irányítani a lovat.Azt vedd figyelembe, hogy minden lovardában van díjugrató edzés. Az ilyen edzés általában kis csoportban vagy egyénileg vehető igénybe és drágább, mint a futószáras- és az általános lovardai oktatás.

2010. máj. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Jól írták az előttem lévők. Amúgy ha gondos az oktatód, akkor nem tart huzamosabb ideig ugyanazon a lovon. Főleg azért fontos, hogy ne szokj hozzá egy lóhoz, ne kényelmesedj el, a lényeg hogy minél többet tapasztalj, mert miden ló más és más.

Nekem van lovam, de néha elkérem a bértartóét is, hogy nekem is változatos legyen.

2010. máj. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én össz-vissz 2 évet lovagoltam csak hetente-kéthetente 1x télen kimaradt:(


Egy nyári táborral kezdődött talán 2 hetes volt, már nem tudom. Úgy volt hogy reggel mentünk, du jöttünk haza...szóval nem ottalvós volt.

Először futó száraztunk, majd kiengedtek egy bekerített területre...nekünk kellett nyergelni a lovat, amit mindig leellenőriztek... aztán kimentünk csoportosan erdőbe, mezőre és ott lovagoltunk :)))


A szüleim sajnos nem engedték hogy ugrassak, így ez a történet véget ért... amúgy azon gondolkozom mostanában, hogy lehet egyedül újra neki állok...

2010. máj. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

soha nem késő elkezdeni, én 18 évesen ültem először lovon :) Hogy mennyi idő után leszel jó lovas, azt nem lehet megmondani, majd kiderül, hogy mennyi tehetséged van hozzá :)

Én saját magamtól tanultam lovagolni, sosem jártam lovasiskolában, így az ottani szokásokról sajna sokat nem tudok mondani :(


Viszont sok örömet kívánok neked a livaglásban :)


23/L

2010. máj. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Pont így izgultam én is mikor először ültem lóra:)

Nyugodj meg, bármikor el lehet kezdeni, az hogy 16 éves vagy, az semmi hátrányt nem jelent.

Az, hogy mikortól lesz jó lovas valaki, az nagyon sok mindentől függ. Hányszor ül lovon, milyenek az adottságai, mennyire alázatos, és a jó lovas is holtig tanul:)

Az, hogy az oktatód választja ki a lovat ez teljesen normális. Először egy nagyon nyugodt lovon fogsz tanulni, hogy csak saját magadra figyelhess, és ne kelljen még a lóval foglalkoznod.

A futószárazás időtartama, sok mindentől függ. Van akit már 1-2 hónap múlva levesznek futószárról, van akinek majdnem kell egy fél év.

Miután fejlődsz, jó esetben mindig tudásodnak megfelelő lóra fognak majd ültetni, így egyrészt nagyon sok tapasztalatod lesz, másrészt nem szoksz hozzá ugyanahhoz a lóhoz.

Nagyon sok sikert kívánok neked:)

2010. máj. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia !

Én 7 éve lovagolok , 13 éves korom óta !

Én személy szerint 2 hónaig futószáron lovagoltam , mindig 1 lovon. Utánna kezdtem osztályban lovagolni , majd egydül.Mivel én dijugratásban szerettem volna versenyezni , ezért mi azt gyakoroltuk . Szerencsére hamar tanulok , és egyre jobban ment !


Aztán 1 év múlva , behoztam egy 6 éves kancát a legelőről és nekiálltam pucolgatni , nyereghez szoktatni, futószárazni, aztán felültem rá :)

2 évig elválaszthatatlan társak voltunk ! Majd otthogytam a lovardát. Vettem egy saját lovat , 1 éves méncsikót.

Neki is álltam az alap képzésnek , 3 évesen felültem rá , azóta számtalan versenyen vettünk részt, igazi társ ő nekem, soha nem rúgott, harapott, dobott le magáról az évek alatt ! És nem , nem késő 16 évesen lóra ülnör, hiszen a világ leszebb dolga a lovaglás :)

A kishúgom 8 éves 3 éve lovagol , a Póniján (Dugón) ugrat is , nagyon ügyes , és magabiztos ! Nagylóra is bármikor felül , igazi lovas :) Hidd el bele fogsz jönni .

2010. máj. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Dehogy késő.

Gondolom oktatója is válogatja, ők úgyis látni fogják, mennyire vagy fejlődőképes, és milyen lovaik vannak.


Futószáron kb 1 órát töltöttem, utána 2 hétig magam vezethettem a lovat, de csak gyalogolhatott.

Utána 2 alkalom futószáron ügetéssel. Kb 3 hónapig jártam még, vágtázni sajnos nem tanultam meg :(


Voltak ugyanis problémáim a ló irányításával, amikor harciasabbra kellett felülnöm, az nem mindig akart engedelmeskedni, egyszer alig bírtam bemenni vele egy kapun :D Volt olyan ló is, amelyiknek szívügye volt a lovasának bosszantása, próbálta kirántani a kantárt a kezemből, boxban harapni, vagy játékosan nekiszorítani a falnak (megesett, amikor csak úgy odanyomott fél percre, nem lapított szét, csak épp annyira, hogy ne tudjak elmozdulni... Nála a kantár felhelyezése is külön procedúrát ért meg... Volt lomha fajta, aki ha eldöntötte, hogy ő most elvégzi a dolgát, akkor azt megállva tette, és addig az istennek se tudtam arrébbnoszogatni, csak néztem ki bambán a fejemből a ló tetjén. Hát igen, kezdő lovasnak olyan kemény kisugárzása nincs, próbálnak ám ezek a pacik felülkerekedni :))


Nagyon nagy élmény, szívesen járnék még, de nagyon drága, és időigényes is...

2010. máj. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a sok választ! :) Nagyon aranyosak vagytok! Örömmel olvasgattam hosszabb-rövidebb történeteiteket, kicsit, na jó, nagyon izgulok.. :) én is leírom a kis történetem, igaz, az én mesém csak most kezdődik el a lovakkal. :)

Már kicsi korom óta lovat szerettem volna, rengeteget játszottam lóplüssökkel és csillogó szemekkel néztem a lovas filmeket. Mindig könyörögtem, hogy legyen lovunk, de a szüleim nem engedték, a közeli lovarda meg tönkrement (mázli..:(), de nemrég újra kinyitott, ahova szeretnék elmenni, vagyis el is megyek, a szüleimmel megbeszéltem. Ők a nyáron szeretnének beíratni, de én minél hamarabb menni szeretnék... majd bevetem a bociszemeket :):) Én lennék a legboldogabb, ha versenyezhetnék is, igaz, ez csak egy álom, de az álmok azért vannak, hogy higgyünk bennük.

2010. máj. 10. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!