Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy lehessen lovam?

Figyelt kérdés

Ti mivel érveltetek? Az én érveim süket füleket érnek...

21 éves vagyok, már nem a szüleimmel élek és most fogok diplomázni. Biztos állásom van, amiből tudnám fedezni a költségeket, a saját magam megélhetése mellett. Lovagolni 6 éves korom óta lovagolok, megvan a kellő lovas és elméleti tudásom is egy saját lóhoz. A fix hely is megvan, hogy hova menne a ló, ahol garantáltan tudnám heti 4x minimum látogatni. Maga az álomló is megvan, egy éve lovagolom, ismerem már minden rezdülését, egészségügyi helyzetét. A jelenlegi lovardámban van, nem vinném sehová. Viszont a szüleim hallani se akarnak arról, hogy én ilyen "baromságra" költsem a pénzem...Ti mivel tudtátok meggyőzni őket?



2017. márc. 28. 21:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
80%

Ha tiszteled is a szüleid,...


- az írásod alapján, nem győztél meg, hogy nem függ a döntésed Tőlük.

Tehát, következtetésképpen mégsem vagy teljesen önál(ló) :)


Ilyen formán még arra is bólintást kérhetnél a szüleidtől, hogy gyereket is megengedhetnél e magadnak.

(nem tudom van e, és az Ő beleegyezésük kell e(tt) hozzá?

Vagy autót vásárolni? stb.stb.


(szerintem) nem vagy önálló. - még.

A korodat ..., - inkább hagyjuk.

2017. márc. 29. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%
Én sehogy, konkrétan leszartam, hogy mit gondolnak. Nekem terápiás céllal kellett ló, cirka fél millából megoldottam mindent, szüleim épp nem voltak boldogok, mert szerintük felesleges kiadás, de nekem nem volt az.
2017. márc. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ez inkább a családi kapcsolatok kategória.

Én annyit tudok javasolni, hogy igen, tiszteld őket, de merd meglépni ezt a döntést. Később is biztosan lesz olyan dolog, amiben nem fogtok egyet érteni, de ha neked fontos ez a dolog és jól átgondoltad, akkor hajrá.

Meg lehet mondani neki szépen, udvariasan, hogy te meg fogod venni, jól átgondoltad, ez a vágyad, megveszed.

Felnőtt vagy, saját pénzből veszed és magad is fogod fenttartani. Mi a kérdés akkor?

Ha a szokásos tinilányos kérdés lenne, ahol azért vergődik a kérdező, mert nem veszik meg neki a szülei, akkor egészen más lenne a véleményem.

De felnőtt vagy, el tudod tartani, nem szorulsz a segítségükre, úgyhogy ne tartanak vissza szerintem.

Ha 6 éves korod óta lovagolsz, az is mutatja, hogy nem egy kezdeti lelkesedés, hanem tényleg szinte az egész eddigi életedben fontos volt ez számodra. Értesz is hozzá, helyed is lesz stb.

Amúgy meg kinek mi a baromság. Vannak akik évi szinten bődületes összegeket költenek el cigire,alkoholra,szerencsejátékra. Szerintem ez a hülyeség.

Ha a hobbidra költöd, vagy éppen egy állatra, akkor szerintem jó döntés, nem hülyeség.

Nekem pl egy elég drága hobbim van, vagyis a felszerelések nem annyira olcsók.De nekem ez fontos, napi szinten foglalkozok vele, nem sajnálom rá a pénzt. Nyilván egy kívülálló nem érti,hogy ez miért jó meg miért nem jó az olcsóbb felszerelés stb.. De nem hiszem,hogy túlzottan magyarázkodni kellene másoknak.

2017. márc. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
84%

Tíz évet várni, és a szülők államait élni? MIÉRT? Most kinek az élete ez, az övé, vagy a szüleié? Tanulni is azt tanulja, amit a szülő mond, és ötven évig dolgozzon abban, akkor is, ha utálja, de a szülő szerint király? És annyi gyereket nemzzen, ahányat a szülő szerint kell, olyan kocsit vegyen, stb.? És lehetőleg az élete párját is a szülő jelölje ki, hát csak jobban ért hozzá, hisz évtizedekkel több tapasztalata van!

Beszarás!

2017. márc. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
20%
# 14 Sajnálom, hogy így felzaklattalak!
2017. márc. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Fiatal vagy valószínűleg az a legnagyobb félelmük, hogy most a lóra megvannak az anyagiak, de később nem tudsz továbblépni (saját család, gyerek, autó...stb). Ha ennyire biztos vagy az anyagi részében, akkor kövesd az álmod, a szüleid felé meg az idő bizonyít.
2017. márc. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Szerintem ha már felnőtt vagy te döntöd el hogy szeretnél e lovat
2018. ápr. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!