Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

UnicornQueen kérdése:

Hogyan vegyem rá a szüleimet arra, hogy lehessen kutyám? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tudom, volt már sok ilyen kérdés, és elolvastam mindet.


Kertes házban lakunk, viszont az udvar túl kicsi lenne kutyus tartására, mivel ott van már egy csomó dolog.

Ezért csak a házban lehetne, de anyukám allergiás rá. (Én is de csak nagyon kicsit, az is lehet, hogy már valahogy elmúlt. A barátnőm kutyáját simogatom, megnyalogat és semmi bajom, úgy, hogy még a gyógyszeremet sem vettem be.)Yorkira gondoltam, mivel hipoallergén. (elvileg)


Azért szeretnék egy kutyust, hogy valaki mindig mellettem legyen, egy olyan barát aki nem hagy el.

A szüleim nem engedik, mivel nem akarnak semmilyen állatot a lakásban látni, és úgysem gondoznám, csak megunnám. Nem értem, miből gondolják? Én nagyon szívesen játszanék vele, iskola után minden nap elvinném sétálni. Tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű, oltások, szobatisztaság, megtanítani egy csomó dologra, de én csak büszke lennék magamra, hogy vigyázok valakire.

Ők mind a ketten kutyákkal nőttek fel, nekem mégsem lehet.



2016. ápr. 4. 19:34
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Az még kimaradt, hogy már semmit sem kérnék karácsonyra, szülinapomra, csak őt. Az eddig megspórolt pénzemet is rá költeném.

És még annyi, hogy reggel is el tudnám vinni sétálni.

2016. ápr. 4. 19:44
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Te csak vigyáznál rá, de az anyagiak (és nem kevés összegről beszélünk), mind a szüleidre hárulnának. Mint a 2 perc múlva megunt kutya.

Bizonyítsd be neki, hogy érett vagy rá. Járj el menhelyre önkéntesnek.

2016. ápr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha elolvastad az ilyen válaszokat, akkor nem értem mi a kérdés: amíg anyukáddal élsz, aki allergiás rá, ők fizetnék az ennivalót, oltásokat, felszerelést, te pedig csak játszótársként tekintenél rá, addig sehogy ne akarj rávenni senkit a kutyára. Főleg a yorkik híresek a sok emésztőrendszeri betegségről, ami megköveteli a drága, jóminőségű tápot és az esetleges gyakori orvosi ellátást. Amíg ezt te nem tudod biztosítani, ne követelőzz.
2016. ápr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

én igazából megértem a szüleidet. sok gyerek van aki kér kiskutyát, leígéri a csillagokat is az égről,hogy ő aztán minden nap viszi sétálni meg foglalkozik vele.

aztán eltelik pár hónap, vagy akár pár év is(ebből a szempontból lényegtelen) és a gyerek megunja, belefárad,vagy elmegy kollégiumba, vagy csak simán kevesebb időt tölt otthon, más fontosabb lesz neki.

a kutya meg ott marad a szülők nyakán, vihetik ők sétálni,foglalkozhatnak ők vele, mert ha a gyereken múlna akkor hetekig nem is sétálna. rosszabbik eset, hogy a szülők is megunják és beadják egy menhelyre a kutyát.

sajnos rengeteg ilyen van,hogy a gyerek ráun, a szülő meg sose akarta az állatot, szóval senki nem fogalkozik vele. pedig a kutyák elélnek kb 15 évig.

kérdező, gondold végig, hogy 15 év múlva hol fogsz tartani az életben. addigra már valószínűleg külön élsz a szüleidtől, lesz párod, akár gyerekeid is.. szerinted még akkoris ugyanolyan lelkiismeretesen tudnál foglalkozni a kutyával?


amúgy én a szüleid helyében vennék neked kezdetnek egy olyan állatot, amit még szeretnél, de azért nem él sokáig( pl rágcsálók). aztán hogyha arról tudsz rendesen gondoskodni, nem unod meg akkor lehet szó kutyáról.

ezt neked is meg kell értened,hogy nagy felelősség.

arról nem beszélve,hogyha a szüleid nem szeretnék a házban tartani, akkor nem. vagy ha anyukád allergiás rájuk?:/


teljesen szabadkezet akkor fogsz kapni, hogyha már külön fogsz élni a szülőktől. addig marad az alkalmazkodás.

amúgy ha mész továbbtanulni középiskolába, akkor kolis leszel? mert akkor tényleg ne erőltesd a témát. de ha vélhetőleg otthon fogsz még lakni legalább suli végéig,akkor megvalósíthatóbb az ötlet

2016. ápr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Ja azt elfelejtettem hogy az egész éves ajándék és zsebpénzed elmegy mondjuk három hónapi kajájára, plusz a kezdő felszerelés. És aztán?
2016. ápr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
10%

Mennyi idős vagy?

Én nagyon kicsi korom óta rágtam a szüleim fülét egy kutyáért. Végül 8 éves koromban kaptam meg az elsőt. Akkor kertes házban laktunk és a kutya kicsi volt (méretileg), nagy volt a kert. A gond azzal volt, hogy konkrétan őrjöngött, amikor elmentünk, utánunk akart jönni. Aztán elköltöztünk pár év múlva, megnyugodott.

Egy yorkinak nem kell nagy kert.

Ha hipoallergén, akkor anyukádnak se okozna tüneteket, nem?

"Azért szeretnék egy kutyust, hogy valaki mindig mellettem legyen, egy olyan barát aki nem hagy el.Én nagyon szívesen játszanék vele, iskola után minden nap elvinném sétálni. Tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű, oltások, szobatisztaság, megtanítani egy csomó dologra, de én csak büszke lennék magamra, hogy vigyázok valakire.

Ők mind a ketten kutyákkal nőttek fel, nekem mégsem lehet." Ezeket mind mondd el nekik, ha eddig még nem tetted.

Egyébként mást nem nagyon tudsz tenni, tanulj jól és legyél szófogadó, hogy nehogy büntiből ne engedjék... Nincs erre bevált recept. Sok sikert!

2016. ápr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

Háát sehogy... Az írásodból is süt a felkészületlenség....

1. A kutya drága dolog

2. Foglalkozni kell vele

Bizonyítsd be, hogy felelősség teljes vagy. Tanulj jobban,csinálj házi munkát, járj önkénteskedni. Ha egy évig vagy több ideig hiszi nélkül csinálod szerintem simán belemennek...

Hidd el, ez semmi ahhoz képest, amikor én akartam kutyát :D

2016. ápr. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
4# vagyok. azt még kihagytam, hogy a yorkit érdemes tenyésztőtől venni, ami százezres tétel. ez sem mellékes.
2016. ápr. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Járj el hetente kétszer egy órát egy menhelyre, önkénteskedni. Egy év múlva, ha látják hogy ENNYIRE komolyan és felelősségteljesen gondolkodsz, biztosan megengedik neked.
2016. ápr. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9%

Én is ezzel álltam szemben mielőtt meglett a kiskutyám...Nemrég kaptam ,pár hónapja és megérte,hogy előtte évekig könyörögtem nekik :/... Elég Gyerekded módszerrel ,de kit érdekel?(Bár ha anyukát allergiás rá akkor nem biztos ,hogy bejönnek a módszerek...azért próbáld meg :) ) :D Annyi volt ,hogy:-Mindenből tök jól teljesítettem,hogy ezt a kifogást elhárítsam

-Mindent megígértem nekik vele kapcsolatban(amit be is tartok,valamit valamiért :P )

-Könyörögtem

Keresgéltem olyan típusú kutyákat amik megfelelőek lennének és válogattam.

Végül anya megkímélt és egyszer csak bejelentette ,hogy megyünk egy tenyésztőhöz.Viszont azért elmondom ,hogy ez nem sétagalopp... figyelni kell:-mindig legyen tiszta vize

-az etetésére

-védőoltások meglegyenek

-ha hosszabb szőrű akkor kozmetikushoz vinni

-sétáltatni

-játszani vele (nagyon kis bolondok,de némelyikük vadabb :D :))

-am. nem mindegy hogy nőstényt vagy hímet kérsz... és még lehetne sorolni.

Szóval próbáld ki,lehet ,hogy beválik.De persze ha anyukád allergiás rá akkor nem biztos... Ügyesen! ;D

2016. ápr. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!