Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csinálhatnék a lovammal...

Mit csinálhatnék a lovammal ha nem fut futószáron?

Figyelt kérdés
Már több éve van lovam régebben rendesen ügetett, sétált körbe futószáron. Most volt pár hónap kihagyás és nem akar futószárazni, fut 1-2 kört és aztán semmi. Azt csinálja, hogy jön utánam és már olyan közel áll meg hozzám, hogy szinte már rálép a lábamra. Nem tudom mit csinálhatnék vele, ha csattintok az ostorral még ő rángatja a fejét vagy csak néz rám.

2017. márc. 29. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Suttoooogj a fülébe.
2017. márc. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hogyhogy jön utánad? Fut a körön, aztán szembefordul veled és odamegy hozzád középre? Vagy hogyan kell ezt elképzelni? Remélem nem, mert ez durva tiszteletlenség és támadás lenne a részéről.

Vagy olyan rövid a futószár, hogy kvázi mész vele és nem tudja eldönteni, hogy most vezeted vagy futószarazod?

Hogy van ez pontosan?

2017. márc. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"ha csattintok az ostorral még ő rángatja a fejét vagy csak néz rám."


hat en meg ilyet nem hallottam

2017. márc. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%
Oh dehogyisnem,létezik ilyen utolsó. Nézd me,nálunk a lótulajdonosok 90 százaléka kókler (nézd csak meg az ittenni kérdéseket is),ezáltal tele az ország a sok elszart lóval. Láttam már csodákat,15 éves ló nem ismerte a futószárat... Ezek a kérdések is annyira dilettánsoktól származnak h kár válaszolni rá,mert tudásuk nincs semmi a megvalósításhoz..
2017. márc. 30. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Talán meg kéne tanulni szakszerűen futószárazni. Mert ez nem csak abból áll, hogy állok kör közepén és zargatom az ostorral ő meg megy körbe. A futószárazáskor is ugyanúgy kell kontrollálni a lovat, mint lovagláskor, pl vágtába se úgy ugratsz, hogy belekergeted a lovat, hanem előkészíted és úgy ugratod be, mint lovagláskor. Valószínű rádkapott, azért nem akar dolgozni. Ezt neked kell vele leharcolni, viszont jó lenne, ha valaki gyakorlatban megmutatja hogyan is kell futószárazni, mert hiába írjuk le az nem sokat segít.
2017. márc. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De azt is elolvastátok, hogy az eset előtt 2-3 hónappal rendesen ment, meg amikor újra elkezdtem vele futószárazni 2 alkalommal ment rendesen csak utána nem???
2017. júl. 1. 22:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia 🙂 Nekem is volt ilyen problémám hogy nem nagyon ment nekem futószáron . De csak erőteljesen próbálj bele bánni és már nekem is megy . Vagy ha van olyan aki jobban tudja fegyelmezni akkor azzal próbáld meg ❤ Remélem tudtam segíteni ❤
2017. okt. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!