Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Gonosz embernek tartjátok azt...

Gonosz embernek tartjátok azt aki vágóhídra küldi lovát?

Figyelt kérdés
Még mielőtt félreértés történne,nincs saját lovam, senkit nem akarok vágóhídra külddeni. Érdeke hogy ki mit gondol erről.

2017. márc. 31. 18:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Én magamból indulok ki. Képtelen lennék arra, hogy azt az állatot aki éveken keresztül a társam volt, kötődöm hozzá, elküldjem levágni, bármilyen oka is van. Szerintem érdemel annyit egy ló hogy nyugodtan leélhesse az utolsó éveit.
2017. márc. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Unatkozol? Normális ember nyílván nem tartja jó embernek az ilyet.
2017. márc. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igazából azért kérdezem, mert ismerek egy xy személyt akinek 3 lova van. Az egyik 13 éves és elkapott valamilyen betegséget, amitől iszonyatosan lefogyott. 3 hónapja nem bírja visszszedni sőt egyre rosszabb állapotban van,tartok tőle hogy szegény lovat vágóhídra küldi.


Én személy szerint nem küldenék egy állatot sem vágóhídra,ha lehetne inkább elhoznám a lovát. Az a gond hogy nem lenne pénzem eltartani. Ha meg úgy van akkor inkább elaltatnám...


Szimplán kíváncsi vagyok a véleményekre :)

2017. márc. 31. 18:54
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha látványosan szenved a ló, akkor is inkább az altatás mellett döntenék mint a vágóhíd...
2017. márc. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ne itt kérdezz ilyesmit, hanem segíts az állaton, ha ennyire szíveden viseled a sorsát.Vannak lómentő szervezetek, lómenhelyek/Őrbottyánban is/állatmenhelyek/Noé/, stb. Keresd meg a telefonszámukat a neten, az Őrbottyányi sok lovat mentett már meg, és sürgősen vedd fel velük a kapcsolatot, mondd el amit tudsz a lóról. Talán még megmenthető, vagy legalább ne szenvedjen.

Nekem is vannak lovaim, ha ilyet látnék, biztos tennék érte.

2017. márc. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Csak hogy ő elsősorban üzletember. És bár vékony lóért nem sok pénzt kapna,de még azért a kevésért is képes odavinni.
2017. márc. 31. 19:01
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem Magyarországi ember vagyok. Ha lenne pénzem segítenék,annyit megteszek érte hogy hívok neki segítséget,de többet nem tudok. Na meg persze mi lenne ha megmentenék, azt akarnák hogy én gondozzam.. Holott sokszor túlóráznóm kell hogy legyen mit ennem... Anyagilag nem tudnám őt ellátni,max. Felhívok valakit aki segít...
2017. márc. 31. 19:06
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

Most biztos le leszek pontozva,de leírom amit gondolok. Nagyon szeretem a lovakat,lovakkal foglalkozok,nekem is vannak. Nagyon sokan azért adják le vágóra a lovukat,elsősorban azok,akik azzal keresik a pénzt,hogy lóval fuvaroznak,dolgoznak. Ha megsérül a ló,ami maradandó,akkor nem fogják megtartani ,tovább etetni egy haszontalan lovat. Ha nem sikerül eladniuk,akkor megy a vágóra.

Azt senki nem akarja ,hogy nála pusztuljon el egy ló. A ló nem egy kutya,hogy eltemetem a hátsó kertben. Azt be kell jelenteni,el kell szállíttatni a dögössel és fizetni kell érte kilónként. Ha nekem az egyik lovam beteg lenne,ami nem gyógyítható,és csak szenved, de a húsa ehető lenne,akkor inkább itthon levágatnám valakivel. Vágóra én sajnálnám leadni,de itthon más a helyzet,mert tudnám hogy nem szenved. Meg milyen már az hogy szenved a betegségétől,elpusztul,aztán viszi a dögös autó és megsemmisítik. Akkor inkább "felhasználnám"

2017. márc. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
26%

Én nem ítélem el az ilyet. Olyan, mint az abortusz, nagyon mély és súlyos kérdés, ami évekig ható nyomot tud hagyni maga után az ember életében, lelkében. Ha valaki rákényszerül és meghozza ezt a döntést, pont az nem hiányzik neki, hogy BÁRKI más még ítéletet akarjon, merjen mondani róla, mint emberről. Pláne a konkrét helyzet ismerete nélkül.

Mondom ezt úgy, hogy én jelen pillanatban nem hiszem, hogy küldenék lovat vágóra valaha is.


Egyébként ha a ló kezelve van (attól függően, milyen betegség után áll), akkor hiába hívsz rá állatvédőket, én valsz külön meg is haragudnék, hogy nem engem kérdezel, esetleg arról, hogyan segíthetnél, hanem feljelentgetsz ilyen szerveknél, miközben az állat kezelve van, aka állatorvosi kontroll alatt áll...

2017. márc. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ismerősnél megdöglött az egyik ló. Evett valamit, vagy kólika, már nem tudom , de nem tudták megmenteni. 100 ezer forintért vitte el a dögös autó. Nem tudom. Belehalnék ha meg kellene hoznom egy ilyen döntést, de valószínűleg inkább fizetnék a tetem elszállításáért, viszont nem ítelem el azt aki másképp dönt.
2017. márc. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!