Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tartjátok a lovatokat/l...

Hogyan tartjátok a lovatokat/lovaitokat?

Figyelt kérdés
Az érdekelne hogy ki hogyan milyen körülmények között tartja a lovát és miért épp ezt választotta? Otthon vagy bértartás? Boxos tartás vagy rideg? Legelés vagy széna? Minden érdekel :) Előre is köszönöm!

2014. nov. 19. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Otthon van 2 lovam, sportlo es teliver ridegben-felridegben. Tavasztol oszig legelon, az egyik mindig kap szenat is, mert nagyon nehezen hizik, pedig jo a legelo. Abrakot az egyik napi 2x, a masik 2x abrakol. Avekonyabb alkatu telen van, h napi 5 kg abrakot is kap, abban foleg zab, de telen arpa es kukorica is van.
2014. nov. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

veletlenul elkuldtem

Telen karamban vannak, es be tudnak allni a bealloba, mindig vastagon be is szalmazok, hogy ne a csupasz foldon aludjanak. Telen aegyebkent szenaznak.

2014. nov. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Itthon lakik 2 sodrott és egy szamár. Amiatt laknak itthon mert naponta munkára vannak fogva a pacik, kocsiban legtöbbet, de hátasként is alkalmanként. Nappal legelhetnek, kint vannak a karámban, de éjjel bemennek az istállóba. Az istállóban egy darabig állásban voltak, de most már lekötetlenül vannak bent a helyiségben. Legelnek nagyon sokat, nyáron szénát nem is adok nekik, nem igénylik. Egy egy fángli zabot adok nekik ha dolgoznak jobban. A szamár csak dísznek van, meg legelni, kocsiban elmegy néhányszor, meg néha ráülök. De ő nem nagyon van dolgoztatva. Télen szénát esznek, ugye legelni nincs lehetőségük. Egész nap eszegetnének, de korlátozva van az adag. Reggel este kapnak egy nagy villa gyepszénát, délben nasinak kicsi lucerna szénát.
2014. nov. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2 lovamat itthon tartom. Érdekes történetük van, csak az egyiket használom, a másik egy "leselejtezett" társló (nincs időm 2 lovat lovagolni, ezért egy ilyent választottam, hogy ne kerüljön vágóba). Tavasz közepétől ősz közepéig, vagy amíg meg nem jön a rossz idő, kinn vannak közel 4 ha legelőn, beállóval, napi szinten behozva, ápolva, a használható lovagolva is. Hobbi lovas vagyok, csak a magam kedvéért csinálom, terepekre járunk mindenfelé. Legelőn beállójuk van, egy 9x5-ös fa építmény, 3,5 oldalról zárt, 4 m-es nyitott ajtóval. A beálló beton alapot kapott, ami a föld szintje fölött van 5 cm-rel, hogy ne folyjon be a víz. Alul forgács alom, arra bőséges szalma. Itt bent van nekik széna is, és van két etető, amibe abrakot kapnak (annyi időre kikötöm őket). Ha kijön a rossz idő, akkor van egy angol boxos mini istálló, 3 boxszal. Nap közben télen is kinn vannak, csak éjszakára viszem őket be. Én amúgy legeltetéspárti vagyok, az a lónak a legtermészetesebb, amennyit csak lehet, kiviszem őket.

Azért tartom itthon őket, mert nincs más lehetőségem. Eleinte a "használható" lovam bértartásban volt, de a lovardában történt egy tulajdonosváltás, az új tulaj meg egy pénzhajhász dög volt, semmit nem látott a lovakban, csak a pénzt, pénzt és pénzt. Nem kaptak normálisan enni, agyon voltak hajszolva, az utolsó csepp pedig az volt, mikor egyszer beteg voltam, de ki akartam menni meglátogatni, akkor tanítványok lovagoltak rajta. Szüleimmel úgy döntöttük, hogy elhozzuk. Más lovarda nincs itt a közelben, 30-35 km utazgatás oda meg vissza nem fért bele suli mellett, így maradt ez a lehetőség. Azért ha lehetne, inkább elvinném lovardába, bértartásba ménesbe őket, az lenne az igazi, de ez nem opció sajnos.

2014. nov. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bértartásban.

Bokszos tartásban, ami azt jelenti, hogy nappal egy nagy füves karámban van (amit már őszre teljesen lelegelt), este pedig bokszba van zárva.

2014. nov. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
En a sufniban tartom. Szenat eszik
2014. nov. 23. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!