Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy vettétek/kaptátok meg az...

Hogy vettétek/kaptátok meg az első lovatokat?

Figyelt kérdés

Leírnátok az egészet?

Az első -lovat szeretnék- gondolattól a megvásárlásig?

Hogyan gyűjtögettetek rá? Hány évesek voltatok? Elmentetek kipróbálni? Hogy volt, hogy történt, stb. Ha van kedvetek, írjàtok le!

Nagyon köszii ha valaki válaszol :)



2017. ápr. 10. 12:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%

Szia!

Pogányban kaptam az első lovamat 12 évesen.

Kipróbáltuk 2x, azonnal megtetszett, már úgy tudtam vele ugrani, hogy előtte szinte sosem ugrottam :)

Tökéletes tanítóló volt.

A mai tudásomat is ő alapozta meg :)

2017. ápr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
Gázsi lekapcsolta a zsigán a világítást sötétben odalopakodtunk hibrid üzemmódban,ő leütötte a parasztot én meg léptem a lúval.
2017. ápr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
13-14 éves voltam (2015), a lovardánkba került a ló, én elkezdtem őt lovagolni, majd bérelni, és pár hónap múlva megvettük. És már kb augusztustól az "enyém" volt, karácsnykor pedig megkaptam az útlevelét becsomagolva, mint karácsonyi ajándék, és egész addig nem is tudtam róla :)
2017. ápr. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

12 évesen jött az ötlet, hogy "Lovat akar a gyerek". Akkor már 7 éve jártam lovagolni, megvolt hozzá a kellő tudásom. A lovardánkban van egy teljesen megbízható póni, akit árultak. Persze szomorú voltam, hisz ő "volt" a kedvencem. Rendesen minden nap szomorúan keltem fel, szomorúan mentem suliba, stb.Ezt a szüleim is látták. Korábban már szóba jött a "lovat veszünk" ötlet, de azt elvetettük, mert volt egy olyan balesetem, aminek a végén mentővel vittek be a kórházba, azt hitték lebénültam, mert a gerincemre estem. Na mindegy, akit érdekel ez a story írjon rám privibe. Aztán mint mondtam eladó volt a póni, Szulti. Egy hétvégén úgy volt, hogy vasárnap mennek kipróbálni valakik a pónit, én meg szombaton búsan mentem lovagolni. Azt hittem akkor ülök rajta utoljára.Aztán az edzőm odajött hozzám, hogy szálljak le a lóról egy kicsit, anya mondani akar valamit. És akkor megtörtént. 2017. március 11-én enyém lett Szulti <3

Most ebből azt gondolhatjátok, hogy nálunk az van, hogy "Szomorú a gyerek, ezért vegyünk neki lovat", de NEM! A szüleim is látták, hogy érett vagyok egy lóhoz. Tanulmányi átlagom kiváló, és kitartóan lovagokol! Mondom, a mentő vitt már ki a karámból, a karom tört el egy apró hiba miatt, és mégis mindig visszaültem! :)

2017. jún. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok

*lovagolok

2017. jún. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Sssaszem ***** válasza:
75%
Először is összespóroltam a pénzemet és abból vettem meg az első lovamat, ami azóta is velem van. Elmentünk Adonyba megnézni és kipróbálni és megfelelt nekem minden kritériumnak és onnantól kezdve lett lovam, akkor 25 éves voltam. Augusztus 14-e óta van velem. Azóta rengeteget fejlődött.
2020. ápr. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én történetem hosszú.

3 éves korom óta lovak közt voltam, lovagoltam. Most már 13,14 éve lovagolok. 2020 májusáig volt egy pejem. Utána jött egy iskolalo a lovardánkba. Beleszerettem, engem ültettek fel rá mint gyerek. Megvettük. Utána, most múlt hét pénteken fordult a kocka. Kinottem a pónim. Pénteken jött egy új ló megint. Nagyon szép nyarifekete, fiatal, 156 centis ló. Én 155 vagyok. És hát, kimegyek csak úgy a loviba, felhozza egy edző a lovat. Én odamegyek hozzá, simogatom stb. Jön felém az az edző aki felhozta. Mondta, hogy lecsutakolhatom. Nagyon örültem. Utána O megy a dolgára. Mindenki eltűnt szinte. Mintha vmi varázslat készülődne. Síri csönd, egy egy ló horkat egyet-egyet. Még alivasora is félbehagyódik. Lehet hogy csak tették a lovas órát?? Bizony! Bemegyek a nyertesnek, ott állnak, mindenki, egyiknek-másiknak kantár, kötőfék, nyereg stb. van a kezébe. A pénteken érkezett Lovam felszerelései. Meglepődésemben szóhoz se jutottam.

Ja ennyi

2021. szept. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Bemegyek a nyergesbe
2021. szept. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Sssaszem ***** válasza:
100%
Azokra irigykedek, akiknek nem lusta a lovuk, meg milyen jó, hogy lovagolnak.
2021. szept. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém egyáltalán nem lusta

7es vagyok

2021. szept. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!