Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Első lónak, de azért versenyre...

Első lónak, de azért versenyre is?

Figyelt kérdés
Szóval szeretnék első lónak valami " egyszerűbb"fajtát, de olyat hogy militaryban vagy csak díjugratásban is elmenjen elég jó eredményekkel. Persze tudom hogy egyed is.. De azért pl. hafival nem lehet annyira eredményesen ugratni.. Az egyszerűbb alatt kisbérit shagyát értek.. Őket gondolom annak. Nekik általába jó természetük van Köszönöm a válaszokat!
2017. ápr. 2. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Szerintem a kisbéri, shagya arab, magyar sportlovak elég nyugodtak és megfelelnek elso lonak :)

2017. ápr. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ megy a zöldkéz!
2017. ápr. 2. 17:03
 3/11 anonim ***** válasza:
Militaryba shagyát én nem biztos, hogy vennék, de gidránt már bátran. Ha már magyar fajták, nóniuszt, lipicait nyilván ne, furiosoban viszont már lehetnek alkalmas egyedek. A kisbéri szintén jó választás lehet, de ezek elég magasan telivérezettek manapság, arra azért figyelj - érzékenyek, pörgősek.
2017. ápr. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi,valami alacsonyabb fajtának.. De azért ne pónit min 150 max 157
2017. ápr. 3. 14:05
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor a sportló bukta, az kancák esetében is minimum 158 cm bottal, méneknél 160. De szerintem a kisbéri is húzós ilyen magasságban... Esetleg telivér? Bár a military irányba tenyésztett szintén magasabb lesz ennél szerintem.
2017. ápr. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Telivér is 165-170. Kicsit lehetetlen az elképzeléseid,ha ezeket normálisan művelni akarod ,ahhoz minimum 170 centis ló kell.
2017. ápr. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kár,köszi a válaszokat szeretem az alacsonyabb lovakat akkor...csak fajtát mindegy csak militaryra
2017. ápr. 4. 10:49
 8/11 anonim ***** válasza:

Telivér (de nem a pályáról jött példány!), vagy sportló, gidrán.

Esetlegesen kisbéri.

2017. ápr. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A gidránokat is szeretem csak olyan nagynak tünnek a 48 kílómhoz . 160cm magas vagyok.
2017. ápr. 4. 14:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha 160cm magas vagy akkor 165-175cm marmagasságú ló az ideális.Ez nem azt jelenti hogy csak ilyen magas lovat választhatsz de ez lenne a számodra a legoptimálisabb.
2017. ápr. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!