Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Első lónak csikót szeretnék...

Első lónak csikót szeretnék venni!?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 14.5 éves vagyok!

első lónak egy csikót szeretnék venni, amit az egyik tanyáról átvinnék egy másikra bértartásba! Rideg tartásba lenne mindene ott meglenne.Nagyon szeretem a lovakat ,és szerintem ha kicsi kora óta velem van, akkor jobban hozzám szokna:) később fizetném a belovaglását, amiben énis részt vennék. Edzőm mondta (profi) hogy már simán lehetne lovam mert olyan szinten vagyok..ugratni szoktunk, voltam már versenyen,Mostanába minden szabadidőmet a csikó-ló tanulására fektetem, tanulom a föbb betegségeket, oltásokat :) első lónak lehetne egy csikóm? :)



2017. ápr. 22. 13:47
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
főbb*
2017. ápr. 22. 13:53
 2/13 anonim ***** válasza:

Tudom hogy nagyon "Fáj a szíved egy lóért", de az előző kérdésedben is mondták többen, hogy kicsit várnod kell, hiába számolod napra pontosan hogy hány éves vagy.


Én nem vagyok túl nagy lovas de ezt még én is tudom, hogy nem ok nélkül ajánlják első lónak illetve nem profi lovasnak a tapasztalt belovagolt lovakat.

Arra is kell gondolj, hogy ki fogja állni ezeket a költségeket, 14 évesen biztos hogy nem te tudod előteremteni a kemény százezreket amik a tartással, tanítással, állatorvossal felmerülnek, a ló áráról nem is beszélve. Azt se felejtsd el, hogy most még otthon tanulsz, de ha esetleg egyetemre mész más városba akkor hogy lesz időd rá, vagy ha majd dolgozol. Ha már 18-20 év körül leszel jobban rálátsz majd az életedre, lehet addig érdemesebb lenne csak tanulni ezekről. :)

2017. ápr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A pénzért én dolgozok meg, és ez nem vicc :)
2017. ápr. 22. 14:34
 4/13 A kérdező kommentje:

Mind mondtam a pénzért megdolgozom, ezt valaki elhiszi vagy nem.

25ezer lenne a bértartás,+ az oltások, körmölések ,amiket akkor végeznék amikor az edzőm is a többi lóra.meg felszerelések

2017. ápr. 22. 14:45
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
Jól van.. Menjél vissza ropit enni hülyegyerek. A nulla munkaviszonyból biztos előteremtesz 100 ezreket +még az állatorvos is.. Ne hajts gyorsan a mesevonattal mert kisiklik és átmegy análvonatba még a végén.
2017. ápr. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nagyon sok embertől hallottam, hogy nincs különbség, hogy csikóként vagy 10 évesen kerül hozzád a lovad.

Attól függ, hogy mennyire kötődik majd hozzád, hogy mennyire vagytok egy hullámhosszon, mennyire értitek meg egymást, mennyire élvezitek a közös munkát, mennyit dolgoztok együtt stb...

Ráadásul egy csikót első lóként még simán el lehet rontani.

Az egy dolog, hogy lovaglás terén már nagyon ott vagy, de egy saját ló, sokkal több a vele járó költségek, és munka mellett.

A lovat is nevelni kell, mint egy gyermeket, kutyát, és engedékenységgel nagyon el lehet rontani, de sok minden mással is.


Első lónak szerintem inkább vegyél egy nyugodtabb lovat, nézz meg többet, lovagolj vele, akkor tudod mit fogsz venni, mert egy csikó igen zsákbamacska. Egy tapasztalt ló sok mindenre meg fog téged tanítani, ami nincs leírva a nagykönyvekben sem, mert a tapasztalatot nem tudod máshogy megszerezni.


Szép elgondolás, hogy veled együtt nő fel, legjobb barátok lesztek stb. de szerintem mindkettőtöknek jobb, ha nem egy csikóval kezdesz.

2017. ápr. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az előző mondja jól. Semmivel sem kötődik jobban, ugyanúgy pár év és komoly, sok-sok munka, hogy összecsiszolódjatok. És ugyanúgy lehet, hogy nem passzol a jellemetek.


Egyébként kizárt, hogy havonta megkeresel 25 ezret tartásra, még ennyit edzésre (vagy nem lovagolsz három évig?), meg még egy ötöst a körmölésre... Plusz van egy millád tartalékban, ha történne valami...

2017. ápr. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A negativ kommentet nem koszonom!

Viszont akkor az utolso kettoet nagyon!es ugy nezz ki tapasztalt lovat fogok venni!😀

2017. ápr. 23. 08:42
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Vesztek egy 0,5-1 éves csikót. És addig mit csinálsz, míg eléri a 3,5-4 éves kort, amíg be lehet lovagolni? Nem kötődnek jobban, sőt tapasztalatlan lótartóként rengeteg rizikót rejt a nevelése, mert sok helyen el lehet rontani.

Első lónak 6-10 éves tapasztalt herélt vagy kanca ajánlott, de még a legkezesebb ló is a fejedre tud nőni, ha nincs melletted segítség.

De szerintem még ne vegyél lovat.

2017. ápr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen☺
2017. ápr. 23. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!