Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lótartás? Mikkel jár?

Lótartás? Mikkel jár?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy nagy lovat!Apukám vett egy nagy parasztházat ahova szeretnék egy lovat.Mivel apa és anya elváltak és én másik házba lakók,elég lenne ha naponta kimennék hozzá?Kérlek akiknek van lova az meséljen egy kicsit róla!
2017. máj. 1. 12:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%
Légy oly drága és olvasd vissza az eddigi 4523 ilyen kérdést és az arra érkezett válaszokat! Köszi
2017. máj. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
82%
Sok pénz, sok gond, sok foglalkozás. Mint minden más állat tartása. Csak egy ló nagyobb mint mondjuk egy kutya, ezért drágább is etetni-itatni, drágább a felszerelés​, stb.
2017. máj. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
52%

Tehát apád tartsa pénzzel, ganézza, etesse, biztosítson neki társaságot, stb., te meg napi egyszer kimennél kontroll nélkül lovacskázni vele komolyabb tapasztalatok nélkül.

Remek ötlet.



Felejtsd el, várj még pár évet.

2017. máj. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Uccsónak,én csak lovagolnék rajta.Nem az én munkám ganajozni és etetni
2017. máj. 1. 18:15
 5/21 anonim válasza:
4# pont erről beszélt a 3-as is. A lótartás nem annyiból áll hogy kimész lovagolni és kész. Nagyon sokat kell foglalkozni velük, kefélni kell, etetni, itatni, ganajozni, stb.
2017. máj. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

Hohóó na itt a baj."nem az én munkám ganajozni és etetni"most komolyan?azé a ló aki ezeket csinálja.te cska jól ellovagolgatsz rajta.járj lovardába.kemény felelősség egy ló.hány éves vagy?látszik nem értessz ehez

.márpedig kéne.meg nem tudsz rajta lovagolni idomítani is kell.és ezt leszűrve azt biztos m tudsz.hanyagold ezt a témát sztem.ha meg nagyon eröltetni akarod akkor menj lovardába.

2017. máj. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%
Nem beszélve a pénzről amit rá kelk fektetni
2017. máj. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%

Mert szerinted kinek a dolga lenne etetni,meg ganézni?

Neked nem kell saját ló.

Menj el lovardába lovagolni,ott tényleg nem a te dolgod ganajozni. Odamész,felülsz a lóra,lovagolsz egy órát,jó esetben még oktatnak is. Aztán leszállsz és hazamész.

Hidd el, te is jobban járnál,apukád is (pénzügyileg) meg a "leendő" lovad is.

2017. máj. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%
Troll kerdes...
2017. máj. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

Elég rosszul gondolod. Ha saját lovat szeretnél, akkor neked kell vele foglalkozni. Neked kell etetni, itatni, ganézni, ápolni, lovagolni. És akkor még ott van, hogy a szénát, szalmát be kell szerezni, szállítani, pakolni, tárolni, trágyát valahol szintén tárolni kell. ezt ki fogja kifizetni? Apukád? Úgy hogy te anyáddal élsz ő pedig finanszírozza a kis hobbidat, plusz adsz vele neki egy csomó plusz munkát. Mert eleinte minden nap ki fogsz menni, aztán csökken a lelkesedés, és akkor a lóval nem is lesz foglalkozva.

A másik, hogy ilyen hozzáállással még bértartásban sem éri meg nektek lovat tartani, mert ugyanez lenne.

De hogy ne térjek el a kérdésedtől, van lovam és mesélek róla: reggel6kor kelek, mert fél 7kor már etetek, aztán a ló megy ki a legelőre, ahol van neki víz, széna és egy fedett beálló rossz idő esetére. Munka után megyek is hozzá, leápolom lemozgatom, majd kitakarítom a helyét, bealmolok, megetetem. És csak ezután jövök én, hogy mossak, főzzek, takarítsak. És ezt minden nap, hétvégén, ünnepnap, ha esik, ha fúj, ha 40 fok van, ha -20.... mindig. Nyáron széna és zab után futok, szállítást szervezek.

Szóval ez nem úgy van, hogy van egy lovam otthon, aztán ha kedvem tartja csak lovagolok rajta. Ráadásul egy tapasztalatlan gyereknek, szakértő felügyelet nélküli lovacskázás veszélyes üzem.

Remélem apád max játék lovat vesz neked vagy egy bérletet egy lovardába.

2017. máj. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!