Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lótartás? Mikkel jár?

Lótartás? Mikkel jár?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy nagy lovat!Apukám vett egy nagy parasztházat ahova szeretnék egy lovat.Mivel apa és anya elváltak és én másik házba lakók,elég lenne ha naponta kimennék hozzá?Kérlek akiknek van lova az meséljen egy kicsit róla!
2017. máj. 1. 12:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
90%
Na pont az ilyen kérdésektől fogom a fejem. Apukád fizesse,ápolja, ganézzon és te csak úgy ráülnél? Szerintem még lovagolni sem tudsz. Egy ló hatalmas felelősség,nagyon sok időt és pénzt igényel. Másrészt meg egyedül nem lehet tartani, megvadulna. Nem tudsz bánni vele, megrúghat vagy bármi történhet. Ez nem vicc! Menj el lovardába, remélem nem lesz lovad! Veszélyeztetnéd a lovat és saját magadat is. Arról nem is beszélve hogy amikor takarítani kell hirtelen nem a tiéd a ló, csak ha meg kell ülni. Hihetetlen...
2017. máj. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
81%
Arról pedig még szó sem esett, hogy mi van ha megbetegszik, vagy megsérül a ló. Vagy az is apád dolga? Vagy ha megszökik, vagy a vihar lerántja az istálló tetejét? Annyi minden van amibe a kisgyerek fejeddel bele se gondolsz, ami még önmagában nem is lenne gond, hiszen ezért kérdeztél, de azzal együtt hogy ideírod, hogy neked derogál ganézni én is azt gondolom amit a többiek, hogy vegyen apád hintalovat neked. Azt legalább lehet egyedül is tartani, ellentétben az igazi lóval, ami társas lény, tehát nem vehetsz csak EGY lovat.
2017. máj. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
Ha mindent elhiszel akkor sok felesleges szarsággal.Ha ésszerűen fogod fel a dolgokat akkor egy félig meddig költséges hobbi.Nem egy nagy valami de oda kell figyelni,és akkor minden rendben lesz.
2017. máj. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
8%
Ja és ha kedved van írj privátba.Pár dolgot tudok mondani a tanyasi lótartásról.Mert itt kevés van aki ebbe a szituba tudja mi a helyzet.Aki ide ír az biztos a lovardába nőtt fel és fingja sincs az egészről.
2017. máj. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
88%

Kedves utolsó - így van! Mi mind hülyék vagyunk.

Szólok is már apámnaak, hogy vegyen nekem egy lovat, intézze a kaja beszerzést és tárolást, a trágya tárolást és elszállítást, etesse és itassa a lovam minden nap, ganézzon, intézze a körmölést, oltást, vérvételt, fizesse, ha baja van az állatnak, és oldja meg a rendszeres mozgatását is. Én meg néha, ha kedvem van, kiuganék pacizni, de olyankor felszerszámozvaa álljon ott és várjon a paripa. Lovagolni mondjuk nem tudok (kérdés alapján tuti nem legalábbis), de az úgyis mindegy, hiszen csak ülni kell raja, ülni meg elég jól tudok. A lovaglás amúgy is biztonságos sport szerencsére.


Igen, ez így teljesen oké és rendben van, sőt, és mindenkinek szar az értékrendje, hogy úgy gondolja, ez így nem ELVÁRHATÓ. Hogy ilyen hozzáállással ló márpedig nem tartható fefelősen még bértartásban sem, mert az alapvető alázat hiányzik belőle.

De legyen igazad - itt mindenki bértartásban élő lvakat látott csak, nagy lovardákban, de azokat is csak kellő távolságból. Egyedül te vagy falusi, de neked is apád tartja a lovad, így aztán neked nincs is vele sok bajod... Ész megáll, ne bátoríts már kislányokat arra, hogy nulla tapasztalattal tartsanak (tartassanak) lovat otthon, mert úgysincs vele semmi komoly dolog...

2017. máj. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
7%
Valahol el kell kezdeni,és nincs jobb tanár mint a saját tapasztalat.Vagy azt várod el hogy könyvekből legyen jó lovas?Mivel biztos ne megoldható a lovarda meg ott csak rossz befolyással vannak rá hogy tanuljon bármit is?N szólj bele a döntéseibe.Lehet irányító jellegű tanácsokat adni de mértékkel.A lepontozás meg a IQ szinted jelzi.
2017. máj. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
90%
16os. Szerintem te vagy itt a nulla IQ- val rendelkező. De tényleg egy full kezdő,béna kisgyereket arra bíztatsz hogy tarton egy 700 kilós állatot? Normális vagy ember?A lovardában igenis nagyon sok mindenre megtanítják az embert. És a kérdező is azt írta 1 lovat akar,és ló nem lehet egyedül!!! Ráadásul a gyerek nem is törődne vele. Lehülyézel másokat, holott a legnagyobb hülye te vagy! Az idióta ötleteket meg tartsd meg magadnak!
2017. máj. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
83%

Az az elméletem, hogy a kérdező maga az előzőleg lepontozott. Nyilván másik regisztrációval. Csak nincs 1-nél több hülye, ilyen kicsi helyen! :D


"Valahol el kell kezdeni,és nincs jobb tanár mint a saját tapasztalat"

Ez így van! Egy jó lovardában, lovasbérlettel kell elkezdeni. Nem úgy hogy egy élőlény életét tönkreteszem a tudatlanságommal, ha egyszer van más út is.

2017. máj. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
83%

Persze. Az jó tapasztalat, ha lovat eddig csak képeslapon láttam, hogy veszek egyet, és majd lesz valami. Mert megülni sima ügy, ellátni pláne, meg az se okoz majd gondot, ha a fejemre nő. Külön jó pont, ha 14 alatt vagyok, hiszen sose lehet elég hamar elkezdeni.

Ez így életveszély, a válaszadás pedig felelősség.

2017. máj. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
14-es te full hülye vagy. Végül is mit árthat egy kisgyerekre bízni egy lovat, amiről kb semmit nem tud és szerintem a faterja sem....? Áhh csak mondjuk a legjobban nevelt, legnyugisabb, leg"kenyérre kenhetőbb" ló is az ember fejére tud nőni, ha nincs hozzáértő kezekben, innentől kezdve potenciális veszélyforrás a család számára, aminek az a vége általában, hogy a ló pl megrúg valakit, akkor mehet a vágóba, pedig hozzáértéssel meg lehetett volna előzni.
2017. máj. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!