Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnám orvosolni a...

Hogyan tudnám orvosolni a problémát?

Figyelt kérdés

A lovam több, mint 1 éve van meg. Én lovagoltam be.

Elég soványka volt az elején, semmi gond nem volt vele.

Egyedül nagyon jól ellovagolható, egyedül is van tartva. Semmi gond nincs vele. Viszont kb. 9 hónapja hazahoztam, elég jól összeszedte magát, sőt. Nagyon jó súlyba került.

Ha elmegyünk egy lovastúrára, lovasrendezvényre (felvonuláson azóta nem voltunk, mióta összekapta magát) mintha kicserélnék, vágtában bakol, lépésben ügetésben táncol. Amíg nem volt ilyen jó súlyban (most van a pont jó súlya!), addig nem volt vele semmi gond. Így kicsit már veszélyben érzem magam..

Mit tudok tenni, hogy a sok-sok ló társaságában is olyan nyugodt, rossz szokásoktól mentes legyen, mint amikor egyedül lovagolom? Ill. 2-3 ló társaságában is még elvan, jól viselkedik.

A lovastúrákon 40-50 ló szokott lenni. Régebben nem voltak gondok.


Hogyan oldhatnám meg a problémát?? Nagyon tanácstalan vagyok. 10-15 km-eren át "küzdeni" vele fárasztó és nem élvezhető. Ha pedig csak hagyom, hogy menjen, akkor meg kiugrik alólam olyanokat bakol..


Köszönök minden választ!



2017. máj. 11. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd a lovas túrát!
2017. máj. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyébként meg ha egyedül van tartva, akkor nem is csodálkozom hogy nem bír elleni a többi lovakkal. Hiszen csordában élő állat, ha egyedül van, és néha találkozik a társaival boldog.
2017. máj. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Idomítás még elférne, illetve legalább egy társ neki, mert jó eséllyel az mér is kiegyensúlyozottabbá tenné, hiszen a ló ménesben érzi jól magát. Látatlanban persze nehéz megmondani, de van rá esély, hogy azért játszik alattad, mert szimplán jó kedve van, és még fiatal is ugyebár.

Vagy lehet, hogy ideges, fél ennyi ló mellett, hiszen neki nincs helye a rangsorban, és hozzá sincs szokva, hogy lovak között legyen.


A súlya mindegy, ne éheztesd, max annyi az összefüggés, hogy eddig nem volt energiája bohóckodni alattad. Mert sovány volt.

2017. máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az előzővel egyetértek, illetve ha esetleg nem tudnál eltartani, rendszeres gondozni, lovagolni mégegy lovat, akkor talán egy póni, mondjuk shetlandi, falabella is jó megoldás lehet. (Persze azzal is foglalkozni kell)
2017. máj. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1.-nek: Ezt eddig is tudtam, koszonom. Tanacsokat kertem a megoldasra.


3.-4.: Köszi.


1 hónapja heti 1x mentunk 2-3an tarsasagban. (ahogy fentebb emlitettem). 11-ediken volt lovastura, teljesen jol viselkedett. Nem volt bakolas. Viszont lemaradtunk kicsit, a tobbitol menet kozben, csak álláskor vittem be a tomegbe. Normalis volt.

Sajnos jelen pillanatban ugy hozta a helyzet, hogy Ot is nehez fentartani. (az nem publikus, h miert) Meg egy lo (poni se) fer bele sajnos.


Koszonom az eddigi valaszokat.


De azert tovabbi tippeket is varok. :)

2017. máj. 15. 01:15
 6/9 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy nem jon ki mas lovakkal egy karamban. Terepen igen, de nem lehet egy karamban tartani, mert bántja a másikat. A kecsket is felemelte es kidobta a karambol. 😂
2017. máj. 15. 01:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Sok ló, ami sokáig egyedül volt tartva, nehezen tud csak beilleszkedni ménesbe. Az én lovam kifejezetten sem rajong más lovakért, pályán fenyíti őket.

Ha a lovad jó kondiban egyedül is "rosszalkodik", egészségügyi probléma (fájdalom) állhat a háttérben, vagy túl sok a takarmány-túl kevés a mozgás - ha karámozva van, ez kizárható, így csontkováccsal, osteopatiás állatorvossal kellene megnézetni

2017. máj. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nem, egyedül, mint a kisangyal.
2017. jún. 2. 12:05
 9/9 A kérdező kommentje:

Karámban van egyebkent egesz nap. Ejjel nappal. De nem viszi tulzasba az orjongest. Van, hogy szaladgal, setalgat, de amugy semmi rosszat hem csinal.

Egyedul van, hogy eleg lusta is.

2017. jún. 2. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!