Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Belovaglásra megfelelő szakember?

Belovaglásra megfelelő szakember?

Figyelt kérdés
Van egy csikóm, még csak pár hónapos, szóval jó messze van belovaglástól. De azt szeretném mindenképpen szakemberre bízni, hisz csikókkal már volt dolgom, de belovagolni sose lovagoltam be lovat és nem is akarok kellő tudás nélkül. Az lenne a kérdésem, hogy kb mennyibe kerül belovagoltatni egy lovat. Tudom, hogy eltérőek az árak, de kb. Illetve, hogy megnézhetem-e munka közben a lovat néha? Nem feltétlen ellenőrzés céljából, hanem mert érdekel maga a folyamat. Másik fontos kérdés, van valami oldal vagy hasonló, ahol megfelelő belovaglót lehet találni, esetleg tapasztalatokat olvasni? Aki normálisan belovagolja, hozzáértő, kellő tapasztalata van, türelmes a lóval, nem agresszív, de határozott.

2017. jún. 1. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Melyik tájegység? Illetve mennyit vagy hajlandó utaztatni majd a csikót?

Érdemes facebook csoportokban érdeklődni. Tőlünk nem rég vittek el belovaglásra egy csikót, de nem tudom ki volt és mit csinált vele, de eddig nem volt gond a futószárral, most meg retteg az ostortól. :/

2017. jún. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Facebookon kérdezz ra a lovas csoportban. Esetleg lovasok.hu-n lehet irtak mar ilyet. Facebookon talan a legjobb csoport ahol ra tudsz kérdezni: Kávézó gondolkodó lovasoknak vmi ilyesmi a neve.
2017. jún. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Békés megye. Örülnék, ha nem az ország másik végébe kéne vinnem, hanem a közelbe, szomszédos régiókba. De ha kell távolabb is viszem, a lényeg, hogy tényleg csak megfelelő emberhez seretném adni.Uh szegény :/ Akkor sikerült nem túl jó embert kifogni. Én is ettől félek, hogy valami bibi lesz. Köszönöm szépen a válaszokat, körbe nézek a csoportokba :)
2017. jún. 2. 22:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Olyanhoz add, aki rendelkezik referenciával. Tehát meg tudsz nézni x lovat, amit vállaltan ő lovagolt be, és látod, ők hogy közlekednek futószáron, nyereg alatt, akár versenyen. Még jobb, ha meg tudod nézni azt is, ha aktuálisan épp lovagol be egy lovat - mármint azzal egy-két foglalkozását, hogy hogyan is áll hozzá, mert mondani aztán bárki tud bármit.

Plusz kösd ki nyugodtan, hogy te márpedig x időnként, pl hetente megnéznéd, hol tartanak.

Maga a belovaglás amúgy kb 3-4 hónap, annak függvényében, mennyit tud a ló, mikor átadod, és minimum havi 30e/hó/ló, plusz tartás, de inkább több - akár a többszöröse... ez tényleg a legalja, már árban, minőségben meg lutri. Szerencse dolga is.

2017. jún. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Körbe kérdezek itt is, bár nem nagyon van olyan ismerősöm, aki tudna ajánlani . Mindekép olyat választok, akinek utána tudok nézni. Illetve a lónak, ait belovagolt
2017. jún. 13. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!