Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan szoktathatnám le erről...

Hogyan szoktathatnám le erről a lovamat?

Figyelt kérdés
Nem jartam egy ideig nala (1 honap kb, addig masra volt bizva) es most, hogy ujr jarok felvett egy eleg erdekes szokast. Minden etetesnel, miutan megette az adagjat (fahoz vannak ilyenkor kikotve) eljatssza, hogy megijed, de lathatolag nem ijedt meg semmitol es elkezdi tepni a vezetoszarat, amivel ki van kotve. Marmint hatraugrik, meg ilyenek, utana meg szoktam nyugtatni. Majd kezdi elolrol, mindezt addig, ameddig el nem tepi a vezetoszarat. Mivel ilyenkor mar meg szokta enni a zabot, nem kotom ki ujra mashova, hanem visszaviszem a legelore. Lehet ilyenkor ujra ki kene kotni? Mitol vehette fel ezt a szokast? Ilyenkor nem tudom eldonteni, hogy megijedt csak, vagy hiszti. Nincs mozgatva mostanaban, lehetseges, hogy ha ujra edzesben lenne, leszokna errol? A menesben is nagyobb a szaja mostansag. Nem tudom, hogy alljak ehhez, mert "megbuntetni" (marmint kicsit odacsapni neki meg ilyenek, mint amikor lovaglas kozben hisztizik a lo) nem tudom kellene e, hiszen lehet csak megijedt, eleg ijedos tipus. De ezt mar sorozatosan bejatszotta, mar az otodik vezetoszarat tepi el:D vagy ezze azt akarja elerni, hogy mehessen vissza legelni?
2017. jún. 2. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy aki eddig az ehy hpnap alatt gondozta valami rosszat csinalt neki vagy megutotte es erre az emlekre emlekszik
2017. jún. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az a baj, hogy az első valós ijedésnél is mehetett a legelőre, és rákapott, hogy ha kitépi magát, mehet is dolgára. Én elég veszélyes szokásnak látom mindenesetre a dolgot, semmiképp sem érdemes ráhagyni.
2017. jún. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És hogy lehetne erről leszoktatni? Miután eltépi magát, vissza szoktam kötni, de amikor már a 3-4. vezetőszárnál járunk, akkor már kezdek kétségbeesni és inkább visszaengedem, mert akkor napestig folytathatnánk, hogy hàny kötelet tud elszakítani rekordsebesség alatt. Nem tudom mi lenne a megoldás.
2017. jún. 9. 22:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy az az ember aki anno eddig gondozta, az nem csinálta valami jól a dolgát. Lehet hogy gyenge volt és nem volt következetes...Vagy esetleg rászoktatta erre a lovat. Ezek viselkési problémák amik alapja álltalában a lelki rosszúllét. Lehet hogy ha egy kicsivel több időt szánnál a lóra..és újra elkezdenéd mozgatni akkor megjavúlna. Az is lehet hogy ő most dominánsabbnak képzeli magát...ugye montad is hogy a ménesben is nagyobb lett a "szája". Akkor tudod elérni hogy tiszteljen téged, ha bízik benned és melletted nyugalomra lel. Nem tudom hogy az a másik ember aki gondozta hogyan foglalkozott vele..szerintem ennek is érdemes utánna nézni. De a lelki problémákat BIZALOMMAL lehet leküzdeni. Ha nem lelki probléma hanem csak puszta szemtelenség....akkor tegyél annak az érdekében hogy te legyél a domináns. Kettőtök kapcsolátára jó hatással lehet Parelli és Monty Roberts módzsere. Szerintem próbáld elkezdeni ezeket. Csomó cikk van róluk az interneten . Meg mondtad hogy 1 hónap ig nem voltál vele. Az nagy idő...lehet higy vissza kell nyerned a bizalmát. De én még azt is el tudom képzelni hogy aki gondozta az verte....Nézz utánna mindenképp annak hogy az az ember ott hogy végezte a dolgát..Remélem hasznos tanácsokat írtam neked. Ha bármi van akkor írjál nekem egy személyes emailt és akkor segítek..Sok lovat gyógyítottam már meg lelki problémákból és viselkedészavarokból... További sok szerencsét a lovaddal.😉
2017. jún. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!