Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Gerinccsavarodasra jo a lovaglás?

Gerinccsavarodasra jo a lovaglás?

Figyelt kérdés
2 hete derült ki hogy gerinccsavarodasom van es elmozdult a csigolyam. A csigolyamat csontkovacs kezelésbe vette. Sokat úsztam ezert jol is kompenzalok a hatammal haziorvosnak es vedononek se tűnt fel soha csak az ortopedian vettek eszre 2 hete. Jartam lovagolni 3 évet eljutottak a vagtaig is... Nagyon jo volt es jol ki tudtam magam pihenni meg akkor is ha csak 1 orat ültem a lovon. Most majd ev elejétől ujra szeretnek jarni, lenne ra idom is. De ezzel igy lehet? Doki nem mondott semmit csak annyit hogy a versenysportot keruljem mig nem rakjak a csigolyamat a helyére.
2017. jún. 4. 20:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem hallgass a dokira.Ő szakmai szemnel mondta ezt.
2017. jún. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen ezt ertem. Annyit mondott hogy ha faj pihentessem, mozogni jo ha mozgok mert beáll mindenem. Eddig versenyszerűen szinkronusztam. Abbahagytam most heti 2x atletikara jarok. Es csak jovo evtol lovagolnek. De akkor ha ilyenre kulon nem mondott semmit akkor lehet? Termeszetesen ha rendbe jott a csigalyam akkor. A gerinccsavarodassal nem kell foglalkozni nagyon. A hatizmom eros es mindig kihúzom magam... Azt mondta erre nem kell semmi+.
2017. jún. 5. 10:04
 3/14 anonim ***** válasza:

1. ne lovagolj, ahogy az úszás, a lovaglás sem erősíti a hátad, viszont a rázkódás nagyon árt.

Mindjárt írod, hogy te milyen erős vagy és az úszás után mindig elfáradt a hátad. A gyaloglásba is el lehet fáradni, mégse erősít.

2. atlétikán futni lehet, ami rázza a gerincet, meg dobálózni, ami aszimetrikus és nagyon rossz, szerintem attól lett rossz a hátad.

3. ami segít az a felhúzás, döntött törzsű evezés, de alapjába minden izmot edzeni kell, mert már ilyen apróságok is kialakulhattak, hogy a 2 lábad se egyformán izmos.

youtube powerbuilder, shopbuilder, scott hermann, athlean-x, omarsluf

2017. jún. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Amiket leirtam az orvos es csontkovacs meg gyógytornász mondtak es a futást is ok engedtek. 6 évig szertornaztam mar ott sokat erosodtem. Aztán 7 évig szinkronusztam most hagytam abba. Volt ott erőnléti úszás rendes erositos tornák. A doki annyit mondott a csigolyat csontkovacs rakja a helyére es kesz. Azert faj a hatam mert elmozdult. Tavalyi evben lovagoltam es sose volt ott se problema. Nem tudom akkor meg egyszer rákérdezek majd es majd ha a doki azt mondja majd szeptembertől kezdek ujra jarni.
2017. jún. 5. 19:31
 5/14 anonim ***** válasza:

a csontkovács: az egy maszírozó papírral rendelkező kuruzsló

gyógytornász: az ápolóval 1 kategória kb

Ha az orvos a csontkovácsot javasolta, akkor annyira homály, hogy csak na. Ez olyan, mintha gyógyfüvet akarna rád erőltetni, amit feketén vásárolsz így akár mérgező növény is lehet.

Mindenki azt csinál amit akar, lehetsz kövér, cigizhetsz, lehetsz katona, vagy fekhetsz egész nap otthon. Egyet nem tehetsz, pár év múlva reklamálni az orvosnál, hogy azt mondta ...

Ha annyi eszed nincs, hogy tornázz ...

2017. jún. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A csavarodas az eddig senkinek se tűnt fel csak most az ortopedusnak es modta hogy nagyon enyhe. Eddig nem okozott gondot ezert o ezt nem csesztetne es a csigolyara írta a csontkovovacsot. Egyszer mar voltam is es utana fényévekkel jobb volt, de meg kell most menni hozza legalabb 1x...
2017. jún. 5. 20:10
 7/14 anonim ***** válasza:

Milyen csigolyára írta a csontkovácsot?? a csigolya meg a gerinc ugyanaz!!!

Összefoglalom: atlétikáztál, nyilván mindig a jobb kézzel dobtál mindent és gerincferdülésed lett. Az ortopédusnak van egy csontkovács haverja, akik megállapodtak, hogy elküldi oda a betegeket, te meg elhitted, mert úgy összezavart, hogy azt se tudom mit állapított meg.

Mivel gőzöd nincs mit jelent a hátedzés, ezért mintha el se olvastad volna amit eddig írtam, viszont a tudat, hogy fekve, kényelmesen meg lehet gyógyulni, sokkal jobb, így mész a csontkovácshoz.

Kiraktál egy kérdést biztos ami biztos, én elmondtam, hogy rosszul kezelnek, de nem hiszed el.

2017. jún. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A vsontkovacs nem ker semmit met csaladi jóbarát, sot hogy fokozzam a doki nem is ismeri. De es isnerem a hatedzest szoktam is csinalni, ja meg 1 honapja hagytam abba a szinkronuszast addig heti szinten volt 3 ora kb erosotes lazitas. Ja es a doki ajánlott egy csontkovacsot ha a mienk nem valna be, de amugy a miénkhez jar az egesz megyeebol minden profi sportoló. Na szoval ajánlott egyet aki az egyetemen tanítja hogyan is kell, mert o 6000%ig tudja mit hogy. O is elvállalt volna amugy ha napi szinten lenne gyakorlata. Ja es az 1 db elmozdult csuigomalyamat kell csak a helyére rakni, eloszor is megnézte hogy melyik az, kiropogtatta a hatam. Majd meg atmasszirozott es hidd el volt haszna. Sokkal jobb volt utana se hat volt oszt.kirándulás es kotelezo volt srakanyhajozninott megint meghúztam elmozdult meg tobbet kellett volna pihentetnem. Es az atlétika annyit takar hogy futás ugrás meg gat. De most többnyire futás van az is füvön mezítláb boka erősítés céljából
2017. jún. 5. 21:02
 9/14 anonim ***** válasza:

tehát láthatatlanban mindent eltaláltam :D csak azt nem, hogy dobtál-e atlétikán.

A 2. legjobb csontkovácshoz jársz, nem gyógyultál meg, erre kiraktad a kérdést, leírtam, hogy átverned és nem hiszed el.

Szinkronúszáson hátizomedzés címszó alatt csináltatok valami lepkef.ngot így láthatatlanban ezt sem hiszed el egy idegennek, hogy gyenge a hátad.

2017. jún. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen mert nem igy van. Nem a doki által javasolt orvoshoz jarok, hanem a csaladi jobarathoz akihez amugy jonnek mas sportolok is. Ja es ugrani meg gatazni meg nekem sose kellett, mert mikor én becsatlakoztam hozzájuk akkor a futást kezdtük el boncolgatni. Es de amugy nagyon sokat erositettunk, a doki is azt mondta hogy eros a hatam. Mindegy inkabb nem szállok vitaba mert ahogy latom te is egy eros személyiség vagy es csak a mi verzionkat akarjuk latni. Koszi a választ es jo ejt.
2017. jún. 5. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!