Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem tanítottak meg lovagolni?

Nem tanítottak meg lovagolni?

Figyelt kérdés

Kb 2,5 évet jártam egy lovardába, amit a végére már nagyon utáltam. Pár napja egy új helyet próbáltam ki, és megjegyezték, milyen rosszul tartom a lábam. (Teljesen kifelé fordítom,és a sarkamat használom állandóan) Kiderült, hogy szinte 0 amit tanítottak(mindig azt csináltam,amit kértek,de erre az ülésre azt mondták,ez tökéletes...)én meg azt hittem tudok lovagolni...érdemes szerintetek pluszba még edzéseket venni ezeknek az üléshibáknak a kijavítására? Heti 1× tudok csak járni sajnos. Táborba valószínűleg csak 3-4 napra tudok menni.

13/L



2017. jún. 11. 08:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az ülésed hibái korrigálhatóak. Megfelelő edzővel és gyakorlatokkal hamar javítható. Sok kengyel nélküli munka, futószáras ülésjavítás. Szerintem érdemesebb egyéni órákat venni, hiszen akkor csak rád figyel az edző, s ez szerintem sokkal hatékonyabb.
2017. jún. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is érdemes olyan edzére, ahol csak rád figyel az edző. Esetleg ülj futózsárra pár alkalommal, ahol az ülésedet korrigáljátok.

Sajnos azt veszem észre, hogy egyre több helyen van ez..nem tanítanak meg lovagolni, csak utazni a lovon. Tavaly nyáron volt nálam egy lány, aki futószáron tanulta az ügetést a lovardába, ahova járt. Kérdeztem, hogy künnyű vagy tanügetést, de azt se tudta mi az. Konkrétan egyből könnyűügetéssel kezdtenyeregben. A héten jött 2 ismerősöm lovagolni, mindkettő más-más lovardából jött. Mindkettő ment már szabadon, az egyik mind a 3 jármódba lovagolt már. És mindkettőnél azt láttam, hogy csak a szárral akarják irányítani a lovat, az ülésüket, szártartást is korrigálni kellett. Szomorú, hogy egyre több az ilyen hely. De ne aggódj. Mostmár akkor jó helyen vagy, mert itt korrigálnak. Még ha be is rögült a rossz, azt is ki lehet javítani :)

2017. jún. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos a városunkban kifejezetten sok a lovarda(kisvárosban van vagy 10), egy(ahová most járok), talán kettő az, ahol nem csak lehúzni akarnak, hogy ülj fel, ügyes vagy, nem tudsz semmit, de nem baj, menj terepre, és fizess havonta százezreket.

Szerintem el fogok menni plusz edzésekre, köszönöm:)

2017. jún. 11. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!