Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy átlagos tanuló lovas, egy...

Egy átlagos tanuló lovas, egy átlagos lovardában lovagol hányadik órán lesz az első vágtája (persze futószáron)?

Figyelt kérdés

2017. jún. 16. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Nem egész számra jön ki, de 15,7.
2017. jún. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Amikor bár tud biztosan tanügetni (ez a lényeg de a könnyűügetés és a 2pontos is számít csak nyereg nélkül (már pedig optimális esetben voltizson kezd a lovas) nem lehet 2 pontosat szerintem nyeregben futoszáron nem jó). Bár van olyan is ahol megtanulta ügetni (mind2t) és utána mehetsz fedelesben szabadon (mert ott ugye kevesebb inger kevésbé ijed meg a ló) és a végén visszaraknak amíg meg nem tanulsz vágtázni.
2017. jún. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pontosan,ahogy a #2-es írta.

Én a 11 órán tartottam ott.

2017. jún. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez oktatási stílusok függvénye is. Van, akinek már a 2-3. óráján megmutatják a vágtát, persze kifejezetten tanítani csak jóval később kezdik el.

De az átlagos lovardában... Hát, minél később. Simán lehet, hogy úgy kerül le futószárról, hogy nem tud vágtázni, és majd hónapok múlva, osztályban körözgetés után egyszer csak szóba kerül a dolog.

2017. jún. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%
Én már nem tudom megmondani, hányadik alkalommal. 2 és fél hónapja lovagolok, heti 1-2 alkalommal, attól függ, mennyi pénzem van éppen. Engem a 3. alkalom után levettek teljesen a futószárról, mert megtanultam könnyűügetni. Vettünk egy csomó patanyom figurát lépésben+ügetésben. Utána később visszaraktak futószárra kengyel nélkül ügetni (könnyű+tanügetés). És kb 1 hete amikor egyedül ügettem kengyel nélkül, akkor visszaraktak megint futószárra vágtázni. Azóra 2x voltam, lassan a vágta is egyedül lesz.
2017. jún. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Na az is remek hely lehet, ahol három alkalom után már nem tudnak mit tanítani futószáron. :/
2017. jún. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez nem a szám kérdése hanem a tanulójé(én sokat bajlódtam a megállásal hiszen úgymond kiskorú vagyok persze 10 felett(nekem kb 24/26-odik óramra jött ki,de nem órákban lovagoltam mert az unokatesóm lovan így sokszor felulhettem rá a lovardában(hibákért bocsi csak már kezd elugralni/)
2021. dec. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!