Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi ideig kell futószáron...

Mennyi ideig kell futószáron ügetni?

Figyelt kérdés
Én az eső alkalomnál ráéreztem a könnyített ügetés technikájára és a tanügetés is jól megy, kb. még hány órát fogok futószáron lovagolni és mikor mehetek iskola lovaglásba?

#ügetés #iskolában lovaglás #kb.mennyi idő
2017. jún. 17. 20:03
 1/4 anonim válasza:
100%
Ezt az oktatód tudni fogja. Amíg nem ülsz szépen, helyesen a lovon , addig nem enged szabadon lovagolni.
2017. jún. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tőled és az oktatódtól függ. Mert a lovaglás nem konstans dolog van, amikor jobban megy, van amikor nem. Én pl addig nem engedem el a lovasaimat, míg nem vágtáztak futószáron, mert, ha elengedem onnantól kezdve bármikor jöhet olyan szituáció, amikor még a legbirkább ló is bevágtázhat a lovas alatt. Nálam az mehet szabadon, aki futószáron kengyel nélkül és kengyellel is biztosan ül kapaszkodás nélkül. Hogy ez mikor jön el a lovastól függ, van akinek több, van akinek kevesebb alkalom kell.
2017. jún. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálam jó pár hónapba telt, mire szabadon is mehettem. Csak akkor engedtek el, amikor már én magam ugrattam be vágtába a lovat mindenféle edzői segítség nélkül, illetve ki tudtam ülni a vágtát. Amíg csak ügetni tudtam, max. 1-2 kör sétát tehettem szabadon, azt is csak a legnyugodtabb iskolalóval. Persze ez függ az edzőtől is. Sok sikert neked a lovaglásban! :3
2017. jún. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Ezt te kell tud. Oktatótól is függ. Én csak egy hetet kelet.
2017. jún. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!