Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem tudok dolgozni a lovammal....

Nem tudok dolgozni a lovammal. Felcsapja a fejét. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2 éve lovagolok egy magyar félvér heréltet. 16 éves és nyugodt ló,nem nagyon érdekli semmi. Eddig nem volt vele gond, mindent szépen megcsinált amit kértem. Viszont a mostani edzésen már ügetni sem tudtunk. Beakartam indítani ügetésbe, az elején szépen dolgozott és amikor a feladatokat kezdtük csinálni lelassult majd felcsapta a fejét és így viselkedett az óra további részében. Vágtába már nem tudtam beugratni mivel amikor beugrattam bakkolni kezdett és rohant. nagyon nehezen tudtam leállítani. Az edzőm azt mondta hogy húzom a száját és rövid de amikor lejárattuk őket és megfogtam a szár végét ugyanúgy fojtatta. Sérülése nincsen mivel én tisztítom és nyergelem, semmi nincs rajta. Inkább a fogát féltem. Sokat rágta a zabláját de most nem teszi. Lehetséges hogy letört a foga és amiatt csinálja ezt? Válaszokat előre is köszönöm. :)

#csapkodás #Rángatja a fejét
2017. júl. 3. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Simán lehet fogprobléma, de lehet hátfájdalom is (pl. törött nyeregváz). Az edződ mit mondott? Ha csak azt hogy húzod a száját, akkor esetleg kérd meg hogy üljön föl rá, ha alatta nem csinálja ezt, akkor tényleg nálad van a probléma. Ha viszont alatta is fura, akkor segít kideríteni az okát.
2017. júl. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is az a gyanúm, hogy elfáradt a háta, és azért mond nemet mindenre... Ha az edződ nem ül fel rá, fogj egy kulcsot, patakaparót, bármi hegyes, de nem éles tárgyat, és a marja mellett 4-5 ujjnyira lefele indulóponttól húzd egyenesen, finom nyomással hátrafelé (a hátizom középvonalában). Ha félreugrik, felnyög, leül, ott a gond.
2017. júl. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!