Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Magyarországon van olyan...

Magyarországon van olyan lovas képzés, ami mindenre kiterjed a lovakkal kapcsolatos ismeretekben?

Figyelt kérdés
Szeretnék lovakkal foglalkozni, de minden tekintetben. Szeretnék megtanulni a betörés menetét, a gondozásuk minden részletét a betegségeiket, amelyek otthon lehetne kezelni, lovaglásuk legmagasabb szintjeit, szabod idomítás mesterségét. Szeretném magam megtanulni hogyan kell nyerget vagy futószárat készíteni. De ezt komoly szinten, hogy tudjak velük foglalkozni. Álmom egy tanya, ahol lelkileg sérült lovakkal meg gyerekekkel foglalkoznék. De ezt meg kellene tanulni a legmagasabb szinten. Kérlek segítsetek nekem.

#ló #lovas mesterségek #lótudás
2017. júl. 14. 11:47
 1/4 Hardy Weinberg ***** válasza:

Szóval egy személyben szeretnél lenni idomár, cowboy, zsoké, díjlovas, kovács, nyeregkészítő, állatorvos és még ki tudja mi. Ráadásul mindez "a legmagasabb szinten", jelentsen ez bármit is.

Ha lenne rá száz éved, talán még meg is tanulhatnád mind, de nem egy helyen. Remélem te is belátod, hogy miért nincs olyan képzés, ahol mindent megtanítanak "a legmagasabb szinten"; az átlag ember agya nem erre lett kitalálva.

2017. júl. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!

Értem, mire akarsz kilyukadni, lehet kicsit túloztam. Ha nem is minden egyes mesterséget, de olyat szeretnék elvégezni, hogy idomítani, foglalkozni tudjak velük, ezt a legmagasabb szinten. Mert elsődlegesen tartani és foglalkozni szeretnék velük. A többi csak hab a tortán. Van-e olyan képzés, ahol úgymond "idomár" lehet az ember, közben meg lótenyésztő. De lehet rosszul fejezem ki magam. Hogy tudjak problémás lovakkal és gyrekekkel foglalkozni.

Remélem így kicsit megfoghatóbb, mire is gondolok. (Azt hiszem kicsit rosszul fejeztem ki magam.)

2017. júl. 14. 13:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Edzői képzés, lehetőleg egyetem, állatorvosi egyetem, ménesgazda okj, belovaglói okj, állattenyésztés egyetem, etológia szintén egyetem. Patkolókovács mellett pár év segédkezés, tanulás. Pszichológia vagy pedagógia egyetem. Lehetne még sorolni. Arra nem lesz időd, hogy ezt használd is, de ha párhuzamosan csinálsz mindig 2-3-at, akkor nyugdíj előtt végzel velük.
2017. júl. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!😍

Mintha az ikrem lennél! Csináljuk közösen!

2017. aug. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!