Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a ló, mikor vezetem elránt...

Ha a ló, mikor vezetem elránt legelni, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Vinném be az istállóba, de az utolsó pillanatban nagyon nagy erővel elránt, onnan pedig nehéz visszahúzni. Megoldaná a problémát, ha pálcával vinném ki, és mikor ezt csinálja rácsapnék vele? Vagy mit csináljak?
2017. júl. 29. 18:33
 1/5 anonim válasza:
100%
Először próbáld meg visszahúzni,és ha nem engedelmeskedik,a szár lógó felével(ami a kezedben van) rásuhintasz egyet a nyakára...nekem bevált,sok sikert!
2017. júl. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
14%
Én ilyenkor hagyom hogy menjen a saját feje szerint be ,az istállóba :) De ez lovaglás végén szokott lenni ,amikor elfáradt meg megunta :)
2017. júl. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A pálcát semmiképpen ne használd nevelésre, mert utána félni fog tőle. Az meg még rosszabb, ha hagyod a saját feje után menni. Amilyen erősen csak tudod rántsd vissza, ha nem működik akkor csapj a nyakára vagy ahol éppen éred, plusz szólj rá erőteljesen. Az is sokat segít, ha miközben vezeted beszélsz hozzá meg csitítgatod, magadra vonod a figyelmét. Már akkor figyelmeztesd, hogy nem szabad amikor az istállóhoz értek. Egy idő után meg fogja tanulni, az elején lehet kell vele kicsit majd küzdeni.
2017. júl. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes kantárt, ágaskodót használni, ha már ő húz téged, ő is érezze meg, ha te visszahúzod. Ha véletlen bevinne az istállóba (gondolom, kaja reményében), akkor tessék szépen kimenni vele, tenni egy kört, és újra megpróbálni a bemenetelt. Ha kell ötször, tízszer, hússzor. Ha normális, szóbeli dícséret, és szabadság. Néhány nap után nem lesz poén órákat keringni evés helyett, inkább moderálja magát..

A másik megoldás, hogy a kritikus pont előtt állj, egy lépés, állj, egy lépés... És szépen beszivárogni. Ezt egy idő után nyilván meg lehet gyorsítani, de azalatt meg megtanulja, hogy felesleges lendületet venni, úgyis fékezés jön...

2017. júl. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kettes, lovaglás végén hagyod, hogy a ló bevigyen az istállóba? Én ezt el se akarom hinni egyszerűen, de hogy még, mint jó tanács, oszd is, az már egészen szürreális.
2017. júl. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!