Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sajnálom megütni a lovakat...

Sajnálom megütni a lovakat (utána órákig bűntudatom van), inkább adjam el?

Figyelt kérdés
Van egy pónim, azt hittem könnyebb lesz vele, de sajnos elég fiatal, mén, és harapással fenyegetőzik, ha valamit nem akar. Mindenki azt mondja rá kell olyat vágni, hogy beleszédüljön, de már párszor megütöttem a nyakán, és volt amitől még idegesebb lett, és nem tart sokáig a hatás, mindíg újra és újra bepróbálja. 1 hónapja van nálam. Eddig nem nagyon foglalkoztak vele (ezért is vettem meg, hogy kicsit feltuningoljam, szép lóvá is cseperedik, csak olyan makacs). Tudom, ki kell herélni, de nyáron nem lehet. Nagyon sajnálom, hogy ennyit kell vele hadakozni, már lelki roncs vagyok, hogy egy ártatlan lényt bántok aki csak szabad akar lenni (jó, persze én az útjában állok, és vezetgetem - ilyenkor szokott néha oda-odakapni, ha nem akar jönni).Lehet hogy nem való nekem ló, mert ennyire sajnálom, viszont szeretném ha jó helye lenne (nem olyan, mint eddig volt, ahol nem etették és alig kapott vizet is), és nem tudom, hogy egy ilyen póni kellene-e valakinek, aki normális helyen tartja. Meg is szerettem nagyon, és szeretném simogatni meg vakargatni is, de nem lehet, mert ilyen... :( (Persze ha valamit jól csinál, meg szoktam simogatni, de nem kimondottan élvezi a simit sem..) Mit tegyek?

2016. júl. 2. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy helybéli cigány lovakkal foglalkozott, az mindig eltolta a fejüket ha a vállát harapdálta az állat. Ütni sose láttam őket.
2016. júl. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Én a lovan orrára szoktam csapni. Az általába hatásos. Próbáld meg ugy
2016. júl. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom kik voltak azok akik azt tanácsolták, hogy olyan nagyot üss a lóra, de nem normálisak, az biztos. Volt már szerencsém olyan lóhoz, akit a gazdája rendszeresen vert pálcával, és apaljáraton tündéri egy jószág volt, de ha pálca került a közelébe teljesen bepánikolt szegény.

A lényeg, hogy a ló érezze, hogy te vagy a főnök és nem pedig ő, ezt pedig ne fogod tudni esztelen veréssel elérni, és ahogy olvasom, nem is nagyon akarod, ami becsülendő dolog. Viszont néha valóban nem árt egy-egy orralegyintés, ha harapni akar. Nem tudom mennyire vagy tapasztalt lovas, és hogy hol tartod a lovadat, de ha nincs megfelelő tapasztalatod, akkor ajánlom hogy keress fel egy edzőt. Sok sikert.

2016. júl. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kis korom óta sokat voltam lovak közelében (aztán kihagytam egy 9 évet lovak nélkül), és most megint rendszeresen járok lovagolni is, és lovardába is dolgozni. Tudom hogy fontos a következetesség, csak akkor kell büntetni, mikor rosszat csinál (3 másodpercen belül maximum)..csak ugye a lovardai lovaknak 1-1 legyintés elég szokott lenni, ha nagyon muszáj, meg velük napi szinten évek óta ugye foglalkozik ember, mondhatni kezesek. Na most ez a kis jószág más eset, és nem elég neki 1-1 legyintés, kész felvenni a harcot. De nyilván a végén nem én fogok nyerni, ha leállok vele...Meg amúgy sincs kedvem küzdeni egy lóval, akivel a célom az lenne, hogy bízzon bennem, és ne féljen tőlem.

Karámban van tartva egyedül, szénát kap enni (néha alma-répa, zöldség). Futószárazását elkezdtem apránként, ott aránylag szépen megy, de néha befordul ott is és felém csíp a szájával... Nem szoktam meghátrálni, sőt inkább meglököm kifelé, hogy menjen vissza a körre (de nem nagyon hatja meg, pár kör után megint megpróbálja..). Sajnos nincs más ló, akivel tarthatom, mert ugye méncsikó, így összeengedni nagyon nem akarja senki a saját lovaival, ahol szocializálódhatna...az meg hogy boxban álljon egyedül nem változtat a helyzeten.

2016. júl. 2. 21:01
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én se gondolnám hogy meg kéne ütni én pl.ha pàlcàzok egy lovat inkább csak megfélemlítés sose ütöttem még meg vele és ha meg is ütöd szerintem elég csak egyszer hátha megjön az esze.
2016. júl. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos volt már hogy kihúzta nagyon a gyufát... de ha meg is ütöm (noha nem erősen) maximum 1 napig tart a hatás, másnap kezdi előlről...:/
2016. júl. 9. 10:54
 7/8 anonim válasza:
Szerinem ne aggódj amiatt hogy megütöd, amikor még fiatalok akkor össze-vissza rugdossák egymást a ménesbe a lovak/pónik és az többszöröse annak az erőnek amivel te vagy akárki odacsap. Szerintem érd el hogy tiszteljen téged, ha egyszer odaütsz ne várd hogy onnantól már teljesen jó lesz, ez egy hosszú folyamat, de csak így fog működni. Amikor elérted hogy tiszteljen utána már nem lesz baj.
2016. okt. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy ménnel határozottnak kell lenni, ő például nem sajnálna belédharapni, mert ő a főnök jelen esetben. Nem kell pálcával püfölni, de ha agresszíven lép fel veled szemben tényleg orrba kell vágni. Ők maguk között sem félnek helyretenni a másikat olykor, te se félj odacsapni. Emellett ha jól viselkedik mondanom sem kell, hogy dicsérgetni kell, hogy emellett érezze a szereteted mellett a helyes utat. ;)
2016. okt. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!