Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek újra lóra ülni, mit tegyek?

Félek újra lóra ülni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Utolsó alkalommal 2-szer MAJDNEM leestem a lórol, abból a hibából kifajulva, hogy nem nyomtam le eléggé a sarkam és össze vissza mozgott vágtázás közben. A legfőbb probléma az, hogy a vádli izmom nincs eléggé megnyúlva, így nem is tudom lenyomni a sarkam ;/ Tanügetésnél valamikor rá tudok érezni oktatóm is mondja "na látod, meg tudod csinálni!" De mégegyszer nem szeretnék megint ilyen helyzetbe kerükni, mert egyből pánikba esek! :(

Nektek hogy sikerült teljesen lenyomni a sarkatokat? Esetleg valami achilles edzési tippek?

(Anya már az ortopédushoz is kért időpontot, mert még az a hibám van, hogx lábujjhegyen megyek a lépcsőn, fogalmam sincs miért, furcsa szokásom amiről lekéne szokni, és gondolom ez is befolyásolja a sarkamhoz való lenyomást 😔)


2017. aug. 15. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Ortopédushoz időpont mert lábujjhegyen mész a lépcsőn??? Ugye ez nem komoly? Én is szoktam lábujjhegyen menni a lépcsőn, mégis le tudom nyomni a sarkam :DDD


Tippek: Állj a lépcső szélére csak a lábujjhegyeid legyenek rajt és nyomd lefele az alattad lévő lépcsőfok felé a sarkad. Vagy telitalppal állj a földön, tedd le a tenyereidet is, gyakorlatilag négykézláb kell lenned a földön és a feneked meredjen az égbe, próbálj minél inkább háromszöget formálni így a testedből.

Amúgy ezt így be is írhatod googlebe, hogy achilles edzés tippek és ki fog dobni ilyeneket :)


Ezt gyakorolni kell, főleg lovon, majd ráérzel. Leesni, pedig biztos fogsz, nem is egyszer. Ezen túl kell lépni, nagy bajod nem lehet ilyen oktató órákon ha leesel nyugi. Gondolom nem 2 métert ugrasz meg 50 km/órával vágtázol. :)

2017. aug. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is lábujjhegyen megyek (Csak) a lépcsőn, de nincs semmi bajom, gondolom valami furcsa szokás.
2017. aug. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Állj a lépcső szélére és rugózás lefelé. Illetve kengyel nélküli munka. Sőt futószáron lenne a legjobb, mert nem kell se irányítanod, se hajlandó, csak az ülésére kell figyelni. Kapaszkodás helyett foghatsz kislányát is.
2017. aug. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Biciklin is lehet gyakorolni a saroklenyomást, nekem sokat segített. :)

A kengyel nélküli könnyű ügetés pedig nagyon jól megedzi a lábizmokat. Igaz, nagyon fárasztó, de hát valamit valamiért. :D

2017. aug. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!